Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Bota
“Mein Kampf” pritet të shitet me nji çmim të trefishtë

“Mein Kampf” pritet të shitet me nji çmim të trefishtë

Lexuar 95 Dy-vëllime të manifestit racist të Hitlerit shitet nga nji hebre në Los Angeles për 65,000 dollarë   Autori – Associated Press Times hebraike/Jewish Times Stafi Izraelit…

Ndërsa ndodhemi para luftes së tretë botërore (L3B)

Ndërsa ndodhemi para luftes së tretë botërore (L3B)

Lexuar 152Komploti i Ueijshauptit kërkon:1-Zhdukjen e të gjitha qeverive të rregullta kombëtare.2-Heqjen e trashëgimisë3-Zhdukjen e pasurisë private4-Zhdukjen e atdhetarisë5-Zhdukjen e jetës shtëpiake individuale e familjare, si bërthama ku…

Magjia Sociale

Lajmet e Fundit
Shke-Tek

“Vijat e bardha”, lëndët kimike që na lëshojnë avionët

“Vijat e bardha”, lëndët kimike që na lëshojnë avionët

Lexuar 30Në aeroportin e Tiranës ulen dhe ngrihen mesatarisht 50 avionë në ditë. Duke mos përmendur edhe avionët, të cilët kalojnë transit në territorin shqiptar, ky numër bëhet…

Njeriu që jetoi 256 vjet

Njeriu që jetoi 256 vjet

Lexuar 191Kjo është vërtet një histori e çuditshme, e cila nis nga një fshat i vogël të Kinës në vitin 1677. Kjo është historia e Li Ching-Yun, e…

Amerikani Robert Wadlow, njeriu më i gjatë në historinë e botës

Amerikani Robert Wadlow, njeriu më i gjatë në historinë e botës

Lexuar 168Mes gamësh së gjerë të epiteteve, similitudave a pyetjeve retorike me të cilat abuzoheshin verbalisht deri në mërzi, njerëzit shtatlartë në Shqipëri, më banalja ishte pyetja “Sa…

ALBANIA FOTO

Historia

Dy Pushtime të NGJASHME të Shkodres: 26 janar 1479 nga TURQIT, dhe 29 nandor 1944 nga …

Lexuar 166Në 70 vjetorin e permbytjes së Shqipnisë… 535 vjet ma perpara kjo Kështjellë Heroike e quejtun “Rozafat” filloi me u rrenue! Muret rrethuese u gjuejten me…

Gjuha Shqipe

Gegnishtja nuk ashtë pronë e Klerikve Katolikë, Gegnishtja pasuni e kulturës shqiptare(I)

Lexuar 467 Pjesa e I-rë Mos harroni: “Po humbem gjuhën, humbem kombsinë.” At Gjergj Fishta.  Gjuha Shqipe me dialektet ashtë temeli i një kombi, nuk ashtë plaçkë…

Diktatura komuniste

Një “KUSHT” për titull akademik…

Lexuar 71Në 70 vjetorin e permbytjes së Shqipnisë… Shqiptarët kjoftë këndej apo andej kufinit të vitit 1913, pothuej, të gjithë ishin nen po të njajtin sistem qeverisje…

Agjent dhe Spiun

Digjet dhe shpërbëhet vendi ku humbi jetën Sokol Olldashi

Lexuar 218Vendi i ngjarjes ku humbi jetën deputeti Sokol Olldashi është zhbërë dhe tjetërsuar në mënyrë përfundimtare. Disa foto të siguruara dje nga DITA tregojnë se pikërisht…

Korrupsion

Emrat e 196 zyrtarëve që do hetohen nga ILDKP

Lexuar 563Inspektorati i Lartë i Deklarimit të Pasurive do të hetojë në mënyrë të thelluar pasuritë e 196 zyrtarëve të lartë të shtetit. Dje, ILDKP ka hedhur…

Mafia

Vdekja e Sokol Olldashit si vrasje rituale

Lexuar 299Historia na tregon se çdo sundimtar që kërkon ta mbajë gjatë pushtetin kryen një vrasje të parë rituale, e cila bëhet në mënyrë të tillë që…

Projekte/Tendera

Grekët fitojnë tenderin për tunelin Tiranë-Elbasan

Lexuar 2351TIRANË- Grekët e kompanisë”Aktor” janë zyrtarisht ata që do të ndërtojnë tunelin e Krrabës në rrugën Tiranë-Elbasan. Kompania është shpallur fituese nga Agjencia e Prokurimeve Publike…

Peticione/Letër e Hapur

DERI KUR NË SHERBIM T’ ANMIKUT? – LETER E HAPËT Z. ABAZ ERMENIT

Lexuar 824 PERGJEGJET  KOLË  MIRAKAJ: DERI  KUR  NË  SHERBIM  T’ ANMIKUT?  LETER  E  HAPËT                          …