Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Bota
“Shqipnia, humori i korridoreve të Jaltës 1945″

“Shqipnia, humori i korridoreve të Jaltës 1945″

Lexuar 107Nga  ditari “Ditët e fundit të Rajhut të Tretë” i ambasadorit amerikan në Moskë William Averell Harriman.   “4 shkurt 1945 Konferenca e Jaltës: “Me propozimin insistues të Stalinit,…

Gianna Beretta Molla, shenjtorja që mbron familjen

Gianna Beretta Molla, shenjtorja që mbron familjen

Lexuar 206Më 16 maj të vitit 2004, Papa Gjon Pali II shenjtëroi gjashtë persona. Midis tyre ishte edhe Gianna Baretta Molla, e cila ishte kthyer në një idhull…

Magjia Sociale

Lajmet e Fundit
Mendimi shqiptar

26 Burgje për 28.000 banorë në Shkodër!

26 Burgje për 28.000 banorë në Shkodër!

Lexuar 113Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë… 1944 – 1946  KUJTIME:  AFROHEJ  VITI  I  RI…             Sot jemi zgjue ma heret…Krizmat e automatikëve na nxorën gjumin! Dikush…

Shenjtenia e Juej: Miresevini ne trojet tona arbenore!(versioni origjinal i paçensurum)

Shenjtenia e Juej: Miresevini ne trojet tona arbenore!(versioni origjinal i paçensurum)

Lexuar 237Ridgefield,CT. USA.- Sot, kam kenaqesine qe, si shqiptar mysliman, me jepet rasti me pershendete ardhjen e Atit te Shenjte, Papa Françesku, ne trojet tona arbenore: Shenjtenia e…

SHEJTNIA E TIJ, PAPA FRANÇESKO VJEN NË TIRANË DHE JO NË SHKODËR …

SHEJTNIA E TIJ, PAPA FRANÇESKO VJEN NË TIRANË DHE JO NË SHKODËR …

Lexuar 324Shtrohet një “sofer” pa sofrabez dhe mësalla shkodrane… ■Qellimi i vizitës së Shejtnisë së Tij Papa Françeskut në Shqipni… Papa Françesku ka thanë se Shqipnia asht vendi…

ALBANIA FOTO

Historia

Vojsava Triballi ishte Shqiptare

Lexuar 342Hasemi shpesh kohët e fundit me propagandën mjerane të individëve të paskrupullt ose të islamikëve te caktuar (agjent të UDB e më gjerë) që duan të…

Gjuha Shqipe

Gegnishtja nuk ashtë pronë e Klerikve Katolikë, Gegnishtja pasuni e kulturës shqiptare(II)

Lexuar 926 Pjesa e II-të Pasqyra e kontributit shkencor dhe politik për Shqipninë Prej vitit 59 mbas Krishtit deri në 6 shkurt 1967 Atdheu, Feja, Populli, Dija,…

Diktatura komuniste

Dritaria me Hekra…

Lexuar 209Disi ndryshej prej ndërtesave të tjera në pamje, ma e naltë, që të jep përshtypjen sikur asht derdhë në beton. Disa rrëkajë lagështine që varën si…

Agjent dhe Spiun

Digjet dhe shpërbëhet vendi ku humbi jetën Sokol Olldashi

Lexuar 606Vendi i ngjarjes ku humbi jetën deputeti Sokol Olldashi është zhbërë dhe tjetërsuar në mënyrë përfundimtare. Disa foto të siguruara dje nga DITA tregojnë se pikërisht…

Korrupsion

Ja lista e plotë e pushtetarëve të qeverisë Berisha që përfituan kredi si të pastrehë

Lexuar 747Zbardhen të tjera fakte rreth historisë së zezë së korrupsionit me përfitimin e kredive me interes zero dhe kredive të buta, nga oborrtarët e pushtetit të…

Mafia

Pesë deputetë, të implikuar në grupin e trafikut të drogës

Lexuar 597Përgjimet e trafikantëve nxjerrin emrat e politikanëve Pesë deputetë rezultojnë të implikuar në trafikun e tonelatave të kanabisit drejt Italisë nga rrjeti kriminal, gjysma e të…

Projekte/Tendera

Grekët fitojnë tenderin për tunelin Tiranë-Elbasan

Lexuar 2925TIRANË- Grekët e kompanisë”Aktor” janë zyrtarisht ata që do të ndërtojnë tunelin e Krrabës në rrugën Tiranë-Elbasan. Kompania është shpallur fituese nga Agjencia e Prokurimeve Publike…

Peticione/Letër e Hapur

Letër presidentit Obama dhe sekretarit të shtetit John Kerry…

Lexuar 651LETËR PRESIDENTIT OBAMA DHE SEKRETARIT TË SHTETIT JOHN KERRY NË SHQIPËRI NË 23 VJET PASDIKTATURË ËSHTË KRIJUAR NJË SISTEM SOVJETIKO-MAFIOZ. 1.Në Shqipëri nuk është shkruar ende historia…