Home » Posts tagged with » Mafia

Mafia ruse mësyn pronat në bregdet

Mafia ruse mësyn pronat në bregdet

Lexuar 3109Pas interesimit të tyre për troje të paluajtshme, vërshojnë mbivendosjet në brigjet e Vlorës dhe Sarandës. Mafia ruse mbërrin fuqishëm në Shqipëri, teksa po synon blerjen e trojeve në…

Mafia shqiptare 1 ndër 10 mafiet më të fuqishme në botë

Mafia shqiptare 1 ndër 10 mafiet më të fuqishme në botë

Lexuar 6674Mafia Shqiptare, pjese ne 10 grupet mafioze me te medha ne Bote! Mafia i referohet grupeve te fshehte te perfshire ne krimet e organizuara te shperndare ne shume vende.…

Shqipëria, Greqia, Italia: Projekt i përbashkët për luftën kundër trafikimit

Shqipëria, Greqia, Italia: Projekt i përbashkët për luftën kundër trafikimit

Lexuar 2010Në Tiranë, ekspertë të kriminalistikës dhe sociologjisë nga Shqipëria, Greqia dhe Italia publikuan një projekt të përbashkët për luftën kundër trafikimit të grave dhe fëmijëve. Trafikimi i qenieve njerëzore…

Boset e Narko-Trafikut në Shqipëri.

Boset e Narko-Trafikut në Shqipëri.

Lexuar 42547Saktesia e te dhenave eshte verifikuar dhe vertetuar nga te pakten 3 burime dhe ka pasur bashkpunimin e disa segmenteve te Sherbimeve Sekrete Shqiptare, jashte kontrollit te ish Kryeministrit…

Mafia dhe pastrimi i parave nepermjet medias

Mafia dhe pastrimi i parave nepermjet medias

Lexuar 2486Mafia dhe pastrimi i parave nepermjet medias. Konglometari me i madh eshte ai i te ndjerit, Vajdin Lame. Ai ka ne fakt nje ndermarrje te ndertimit te puneve publike,…

Raporti i CIA: 2500 “padrino” shqiptarë

Raporti i CIA: 2500 “padrino” shqiptarë

Lexuar 4553Pesë vite më parë, Kris Sueker, asistent-drejtori i FBI-së për Hetimet Kriminale, dha alarmin për krimin e organizuar shqiptar. Lajmi u përcoll në CNN, ndërsa theksohej se, pas goditjeve…

Droga – maxi operacion i policise financiare italiane me 54 persona te arrestuar

Droga – maxi operacion i policise financiare italiane me 54 persona te arrestuar

Lexuar 2399Padova (10 nëntor) – Blic në Padova kundër trafikut të drogës të kërkimeve dhe inspektimeve të arritur nga një urdhër arresti në shtëpitë e 54 njerëzve . Grupi eshte…

Si operojnë “bosët” e bandave në Shqipëri nëpërmjet të “dashurave”

Si operojnë “bosët” e bandave në Shqipëri nëpërmjet të “dashurave”

Lexuar 8174Dy ish-të dashurat e bandës së Durrësit që me dëshminë e tyre pritet ta fundosin Lul Berishën, përveç risisë që sollën, nuk janë femrat e vetme që kanë qenë…

Italianët: Rezart Taçi për pak vite nga kamerier picerie në pasanik falë Berishës

Italianët: Rezart Taçi për pak vite nga kamerier picerie në pasanik falë Berishës

Lexuar 13348Në Shqipëri është një njeri i zhytur në borxhe gjigante, që po zhvat një nga pasuritë e mëdha të vendit, duke thyer çdo ligj, ndërsa në Itali mediet raportojnë…

Mjeku Kastriot Dautaj, 15 llogari bankare me 470 mijë USD

Mjeku Kastriot Dautaj, 15 llogari bankare me 470 mijë USD

Lexuar 5878Prokuroria i dorëzon gjykatës dosjet hetimore të urologut Kastriot Dautaj dhe kirurgut Ardian Nelaj. Pasuria e Dautajt, në sekuestro paraprake TIRANË – Nga mjekë të nderuar, në të pandehur.…