Home » Posts tagged with » Luigj Gurakuqi

PO MOS T’ ISHTE NJI’ KY BURRË, KURR N’ SHQIPNI S’ U NGRIT FLAMUR !

PO  MOS  T’ ISHTE  NJI’ KY  BURRË,  KURR  N’ SHQIPNI  S’ U NGRIT  FLAMUR !

Lexuar 4236105 VJETORI I NGRITJES SË FLAMURIT NË VLONË… ■ATDHETARI LUIGJ GURAKUQI TREGON: “Kam pas nderin me qenë afritë prej Plakut të nderuem Jeronim de Rada . Tue u gjetë…

2 mars 1925 Ahmet Zogu VRET Luigj Gurakuqin

2 mars 1925 Ahmet Zogu  VRET  Luigj Gurakuqin

Lexuar 5190Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë… 2 MARS 2015… ■Atdhetari Gjon KAMSI asht lé në Shkoder me 30 Prill 1894. Asht kenë laurue në Bari të Italisë Dr.…

Kush e ka Rradhen?

Kush e ka Rradhen?

Lexuar 4431 “MONUMENT  KULTURE – SHKATRROHET  NGA  SHTETI” Në vitin 2005, shembet shtëpia e Atdhetarit Luigj Gurakuqi… Nuk kishte si të vazhdonte me qindrue… U kthye në germadhë… Me 4…

Kujdes Islamikët me Luigj Gurakuqin!

Kujdes Islamikët me Luigj Gurakuqin!

Lexuar 3762 Luigj Gurakuqi, Agjërimi dhe Festa e Bajramit në Shkodër në 2012 Për 100 vjetorin e Pavarsisë Siç shifet në foto ashtë vendosë sipër kokës së Monumentit të Luigj…