Informacion sekret për Xhon Kenedin!

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 7713
Zhaklina Kenedi shpreh pakënaqsi për disa lider shtetesh.
Kaseta paraqet biseda me orë të gjata, që ishte regjistruar disa muaj pasi Xhon Kenedi(John F. Kennedy) u vra në Dallas në vitin 1963.
Kaseta doli në publik të mërkurën e dt. 14 shtator të 2011 dhe është bazë për një libër të ri – të Zhakline Kenedit mbi “Bisedat Historike në jetën me Xhon Kenedin,,.

Regjistrimet në kasetë tregon se ish-zonja e parë e SHBA, Zhakeline(Jacqueline e thirrun – Jackie) dhe burri i saj, Xhon Kenedi ishin të papëlqyeshme për një numër udhëheqësish të njohur politikë në SHBA dhe jashtë vendit.
Luftëtari i të drejtave civile të Zezakve të Amerikës, Martin Luter Kingun e ka quajtur ajo, si një “njeri të tmerrshëm”, ndërsa presidentin francez Çarls De Gol(Charles de Gaulle)njihej si një njeri me shpirt kazëm, ndërsa Zëvendës presidentin, Lindon Xhonson(Lyndon B. Johnson) ishte një tipë i qetë dhe shumë përçmues, ironik, sarkastik.
Zonja e Parë thotë se Xhon F. Kenedi (i quajtur Xhak) talleshin në mënyrë të përsëritur me zëvendëspresidentin i tij dhe nuk kishte mendime të mirë për Xhonsonin.
Zhakline Kennedi ishte e zemëruar me Martin Luther Kingun, sepse ai erdhi i dehur, i alkolizuar te varrimi i Xhon Kenedit dhe bënte humor, shaka me priftin Richard Cushing.

– Unë nuk mund të kem parë një pamje të tillë në jetë dhe as imagjinuar se si një njeri si Martin Luter Kingu ishte një njeri i tmerrshëm, thotë Zhaklina Kenedi gjatë bisedave me këshilltarin e Xhon F. Kenedit Arthur Schlesinger

– Zhaklina tha disa herë mua: Zot i dashtun! A mund të imagjinohet ndonjëherë se çfarë do të ndodhë me vendin tonë në qoftë se ai (Lindon B. Xhonson) bëhet president i SHBA-s!?
Çifti presidencial gjithashtu kritikon dy udhëheqësit bashkëkohore më të famshme evropiane, si Kryeministrin britanik Uinston Çurçillin dhe Sharl De Golin e Francës.

– Takim me Çurçillin ishte një zhgënjim i madh. Zhaklina shkoi të takonte atë, por i varfëri Çurçill ishte i rrjedhur në tru nga seniliteti, thoshte Zonja e Parë.
Sharl De Goli ishte një tipë i neveritshëm egoist dhe i rrallë në shpirtligësinë e tij.
Zhakline Kenedi i ruajti inçizimet në kaseta me kusht që ato të publikoheshin pas një periudhe të gjatë, pas vdekjes së saj. Ajo vdiq në vitin 1994.

A u vra Xhon Kenedi nga Lindon Xhonsoni?

Deri tani regjistrimet sekret i shiritave të kasetës mbi vrasjen e presidentit Xhon F.Kenedi zbulon se ish-gruaja, Zhakline Kenedin besonte se nënpresidenti i Kendit, Lindon Xhonson qendronte pas vrasjes së burrit të saj më 22 nëntor të vitit 1963.
Audio regjistrimet kanë regjistrue të gjitha bisedat të ndryshme të disa muajve pas vrasjes së Kenedit nga historiani amerikan dhe këshilltar i Xhon Kenedit, Arthur Schlesinger i ri. Ai shkruan për gazetën; dailymail.uk.co.
Në këtë kasetë, thotë Zhakline Kenedi (e më vonë gruaja e një greku Aristoteles Onassis, ku pati një vajzë dhe një djalë, që në mënyrë misterioze vdiqën të mëdhenjë sh.im B.M.P.) për mënyrën se si ajo beson se zëvendës presidenti i SHBA-s, Lindon B. Xhonson, së bashku me disa biznesmenë, ishte njeriu kryesor prapa sulmit, të cilin ne e dimë se është bërë nga atentatori Lee Harvey Oswald. Por sipas Zhak dimë se Li Hervei(Jackie Lee Harvey) ishte vetëm një ekzekutor i paguar/kiler, pra ishte pjesa ma e vogël e atentatit të vrasjes.
Kasetat kanë qenë të mbyllur në një kuti në Bibliotekën Kenedi në Boston deri tani(shtator 2011), sepse Zhakline kishte urdhëruar që kasetat të mos të publikohet deri në 50 vjet pas vdekjes së saj. Arsyeja për këtë ishte se ajo kishte frikë ta publikonte ma herët sepse synonte të ruante familjen e Xhon Kenedit nga sulmet hakmarrëse prej autorve të dyshuar në regjistrimet e audio-s.

Sipas stacioni televiziv amerikan ABC do të paraqesë një program të regjistrimeve të atyre audiove apo kasetave që përmbajnë regjistrime të fshehtë gjithashtu edhe portretin realist të Zhaklinës, ku thotë se edhe ajo kishte aventura dashnie në periudhën që ishte martuar me Xhon F. Kenedin.
Ajo ka pasë afere/aventurë dashnie me yllin e Hollivudit Uiliam Holden/ William Holden
dhe Xhani Angjeli/Gianni Agnelli, themeluesin e Fiatit për shkak/inatë të çështjeve galante/aferash femrash shpesh flagrante e burrit të saj.
Karolina Kenedi/Caroline Kennedy e bija e Zhaklines, e cila 17 vjet pas vdekjes së nënës së saj ka rënë dakord që kaseta do të publikohet.

Përgatiti: Bep Martin Pjetri/Proletari.Com
E premte, më dt. 16.IX.2011

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 17/09/2011. Filed under Figura të Shquara Botërore. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

2 Responses to Informacion sekret për Xhon Kenedin!

 1. Klit

  07/11/2012 at 23:41


  Kenedi esht vrar per shkakte fjalimit te tij te famshem,qe demaskoi forcat e eresires,forca ilegale shume terrezikshme, por e rendesishme eshte qe vetedijesimi nuk mund te vritet,kush e kupton Kenedi dhe mesazhi i tij esht i pavdekshem.

 2. Ermir

  20/09/2011 at 20:27


  Vrasja e Xhon Kenedit ishte dhe mbeti Drama dhe Njolla më e zezë e CIA-s, FB-is, Drejtsisë dhe vetë Institucioneve e Pavarura Demokratike të SHBA-s e përjetshme.
  Faktet janë dhe dëshmiat dalin me kohë dhe askush nuk gjykohet sepse kjo dëshmon se Gjurmët e Vrasjes të presidentit Kenedi, si dhe vllait, nipave të tij të çojnë në Zyrat e projektimit, në Zyrat e Zbatimit, në Daljen në skenën politike të presidentve pas Vrasjes mizore të Kenedit përveç Obamës.

  Dihet se kush ishte dhe mbeti projektuesi i kësaj gjakderdhje te Kenedi dhe familja e tij – Lindon Xhonson si Zev-president i Kenedit e pas vrasjes të presidentit tij Kenedi u emrua presidenti më gjaksor të historisë të presidentve amerikanë.

  Ne duhet të flasim hapur dhe të mos friksohemi nga e vërteta e kësaj tragjedia që i ndodhi Xhon Kenedit dhe familjes tij. Shkaku i vërtetë i kësaj gjendet te Gjenocid, përsekucioni i heshtur, tinzar dhe shumë barbar veproi dhe vepron edhe sot në SHBA të Fesë Protestane kudo në të gjitha qelizat e administratës dhe shoqërisë kundër atyre feve që nuk është aleate me të i përsekuton me barbari, pamëshirë e me mjete perfide, tepër të alambikuar.
  Kemi rastin më klasik, atë të prezencës të dy udheheqsve amerikanë si;
  – Xhon Kenedi ishte i besimit Katolik.
  – Lindon Xhonsoni ishte i besimit protestan.

  Pabesia e Xhonsonit, zevendsit të Kenedit, një protestan e vrau prapa shpine edhe pse e dinte shumë mirë ish gruaja e Kenedit, Zhaklina se Xhonsoni ishte një kriminel dhe një protestan fanatik i pamëshirshëm.
  Përse heshtën, përse nuk e arrestuan Xhonsonin? Përse e lanë duart të lira Xhonsonin të vazhdonte zinxhirin e vrasjeve deri te familja gjenetike e Kenedit?
  Përse u lejua të bëhej president i SHBA?
  Kjo lejim erdhi se ishin protestanë ata që i drejtojnë CIA-n, FBI-në, Drejtsinë e gjithë administratën e SHBA-s.
  Bashke-ekzistenca në poste presedenciale Katolik dhe protestan dëshmoi e pamundur sepse Kenedi – Katolik president u vra ngaprotestani – Xhonson –zevendës president i SHBA-s.

  Në të vërtetë postet kryesore kudo ndodhen në duart e protestantve në të dy partitë kryesisht ndodh kjo kur marrin pushtetin republikanët, që nuk lejojnë asnjë personalitet në qeverinë e SHBA-s të jetë i besimit katolik.

  Si i zgjidhën demokratët kur fituan raportet rolet edhe besimin fetar midis presidentit dhe zev-presidentit???

  I. I hoqën shumë kompetenca postit të Zev-presidentit të SHBA-s
  Nga eksperienca e hidhur, që ndodhi nëmes katolikut Kenedi nga protestanti Xhonson menjëherë Zevendës presidenti katolik Zhozef Bajd i hoqi shumë kompetencat zevendës presidentit me qellim që të mos i lejojnë këtij të fundit të sundoji SHBA-n dhe të arrijë të komplotojë kundër presidentit sikur ndodhin nga zev-presidenti Lindon Xhonson kundër presidentit Gjon Kenedit.

  II. Të mos lejoji që të jenë protestan dhe katolik midis zev-presidentit dhe presidentit.
  Konkretisht e zgjidhi presidentin e ri SHBA jo me protestan, por një musliman – Barak Obama.

  Çdo të ndodhte sikur të ishte zgjedhur hebreja-protestante Hilari Klinton si zev-presidente dhe të ruante ende ato kompetenca që i pati ky postë qysh me ish zev-president Lindon Xhonson?
  Nga natyra e Hilarit Klinton si gruaja me tipare komplotuese mund të organizonte një tjetër komplot kundër Obamës.
  Prandaj nuk u lejua Hilari të zgjidhej zev-presidente amerikane për të evituar komplote si ajo e modelit Kenedi nga Lindon Xhonsoni.

  Mendjet e përparuara dhe guximtare i dalin para komploteve me modelin OBAMA_BAJDEN. Një kombinim përfekt. Katolikët nuk e kanë për modë dhe infrastrukturë për komplote, përveç protestantve dhe hebrejve që kanë uzurpuar pushtetin në të gjitha poret e shtabeve të SHBA-s.
  Kjo është Tragjedi që tronditi Botën dhe Njerzimin. I tregoi botës se në SHBA ekziston Përsekucioni Fetar i Protestantve kundër katolikve.

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.