Haleja po shpërthen në Partinë Socialiste

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 3598

Kush është Partia Socialiste?

 

Përkufizimi i Partisë Socialiste i vitit 2011

Partia Socialiste është vazhdimësi e strukturës të ish PPSH si dhe është bashkimi i trusteve mafioze –  financiare – terroriste klanore më të fuqishme edhe në Ballkan, ku nuk përfaqson filozofinë socialiste me në krye të një lideri multimiliarder Edvin Rama si më i pasuri dhe me i rrezikshmi në Europë.

Kush është Edvin Kristaq Rama?

Përkufizimi Edvin

Edvin Rama është njeriu më i gabuar në politikë, obskurantist i politikës, i kombit, i demokracisë dhe i njeriut. Njeri më mizori, më i pashpirti, mashtrues, krokodil, grabitqar, lugatë, zullumqar, i pabesë, ziliqar, hipokrit, urrejtës i vlerave në botë, urren kombin, njeriun, femrën, nënën e fëmijës vet, i pandreqshëm, i dhunshëm, profesor i dështimeve dhe i intrigave.

 

Nga gjirizet e Parisit

Me daljen në skenë;

nga gjirizet e kazaneve të lagjeve të varfëra të Parisit, Edvin Rama me një CV nga më të shëmtuara në Shqipëri, biri i bllokmenit, politikan i lartë i ish komunizmit në Tiranë, njeri i dyshuar si spiun i Sigurimit të shtetit, një njeri me një familie të shkatrruar dhe me nje hije dyshim për  hedhjen nga kati i pestë i një gruaje, që vdiq, një ish kryetar i bashkisë Tiranës që grabiti dhe krijoi një bandë;

në krye të PS-ës ishte dita më e trishtë për PS-ën dhe për spektrin politik në Shqipëri.

 

Bëmat e Edvin Ramës

Qëkur ishte kryetar bashkie të Tiranës rekrutoi njerëz që kishin lidhje me komunizmin, me postet e larta në presidencë, në sigurim, në gjykata, prokurori të lartë, njerëz të lidhur me botën e mafies e të vrasjeve. I lejoi të vidhnin me kamjona dhe në të njëjtën kohë lejoi një jurist besnik të verbët që t’u hapte dosje seicilit duke rrjeshtuar listën e vjedhjeve, korrupsioneve, sjelljeve imorale. Pasi dëshmuan këta nën-kryetar bashkie, drejtora e shefa e sorrollopa se vodhën për vete dhe për kryetarin e bashkisë – Edvin Ramën i mori dhe i tufëzoi brenda në parlamentin shqiptar si deputetë socialistap a qenë asnjëherë antar të PS-ës sikurse kryetari i tyre. I largoi gjysmën e deputeteve të vjetër dhe pruri në vathin socialist më shumë se gjysmën e ish bashkisë Tiranës me dosje krimi të shpërdorimit të posteve shtetrore, ku prej saj hapën biznese gjigande dhe u bënë ortakë pronash me Edvin Ramën. Zinxhiri i kërcënimit të dosjeve nga Edvini i bën këta deputetë të rinjë që të vazhdojnë gjunjëzimin deri në shpërfytyrimin degradim politik e njerzor.

I mori këta spahinjëzi dhe i hodhi në sulmë të likujdimit fizik të Sali Berishës, djegien e kryeministrisë, në përplasjen me policinë duke e rrethuar Ndërtesën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kërcyen si majmuna sipër kordonit policor, destabilizuan punimet e parlamentit dhe nuk morrën pjesë për 2 vjet në parlament duke shkaktuar dëme të pallogaritëshme.

Edvini Rama ishte dhe mbeti autor i menaxhimit me propogandë, me financë brenda dhe jashtë shtetit, ndaloi kontributin e PS-ës duke qenë kundra Antarsimit të Shqipërisë në NATO, në Heqjen e Vizave në kufijt e Shëngenit, ishte autor i sabotimit edhe i Moslejimit të Rrugës së Kombit Kosovë – Shqipëri. Ai është autor aktual i sabotimit të Kandidimit të Shqipërisë në BE.

Njeriu që ka uzurpuar dhe shndrruar selinë dhe gjithë degët e PS-ës në Shqipëri si fabrika pasurimi për xhepin e vet.

E gjithë kjo bëmë kundër një populli të vuajtur nga familja e tij dhe gjithë atyre familjeve të deputetve të rinj dhe të vjetër ishte një akt tradhtie kundër kombit shqitptar, kushtetutës si dhe Gjakut të Martirve Shqiptar.

Edvin Rama e ktheu PS-ën në një nevojtore, në grumbull bakalash e gropa gjirizit, ku aty e ka vendin dhe shtratin e vdekjes.

 

A mund të rrijë pa zullume apo në normalitet Edvin Kristaq Rama?

 

Presioni i egër i BE-s dhe i SHBA-s e imponuan të merrte pjesë në parlament dhe të miratoji ligjet,… Kështuqë filloi normalitetin PS-ja me deputetët. Kjo situatë stabile nuk mund ta pranoji karakteri tiranik i Edvn Kristaq Ramës sepse jeta e tij që kur lindi ishte sjellje skizofrenike, inatçore, anormaliteti, hakmarrje, zilije,….

Menjëherë nisi të mbjellë një situatë të paqene intrige, shpifje, trillime dhe gogolizime kundër atyre që nuk e duartrokisin, nuk i mbushin xhepin me pare, nuk i servilosen dhe spiunojnë. Një nga këta më i rrezikshmi për moralin e Edvinit dhe jo për PS-ën ishte Kastriot Islami si përfaqsues i denjë i mendimit ndryshe dhe jo si diversionisti, provokatori, vegla qorre Ben Blushit.

 

Gjirizi në PS-ën

Ardhja e një thonjëziu në krye të PS-ës pa qenë antar i PS-ës ishte sigla e një muzike funebre varrimi për PS-ën. Ardhja e tij në krye të skenës politike te partia më madhe ishte dita më e mallkuar e antarsisë dhe e aleatëve të majtë.

 

Kryetari i dështimeve në PS dhe në spektrin partiak në Shqipëri

Pasi humbi zgjedhjet në bashki si kryetar nisi gjuetinë e intrigave nëpërmjet pasionit tij Hakmarrja ndaj të pafajshmve si cilësi e tiranëve paranojak, e krijesave amorf, e pjellave të gabuara. I rrethuar nga nje bande si vetë nisi vërvitje e shpatës mbi Kastriot Islamin si autor i dështimeve apo njeriu që me prezencën e tij i ndolli fat të zi në dështime. Tashti me eleminimin e Kastriotit nga PS-ja do të nisi për satanin antishqiptar një epokë e re fitoresh në fushën politike.

Njihuni me bëmën e Edvinit mbi Kastriot Islamin. Mësoni shpërfytyrimin e kryetarit të dështimeve Rama.

 

 

Çrregjistrimi nga PS e deputetit të PS Kastriot Islami më dt. 20 dhjetor 2011 është një lëvizje ndëshkuese brenda shtabit të PS-ës.

 

Shporret nga P.S funderina, nje pleher me pak.

Artikull kryeredaksional i gaz. ”Z.Popullit” i dt. 21.12.2011 – 07:03:00

Epilogu i sagës Islami po ndodh në këto çaste në Opinion, në TV Klan. Me një pamje të lodhur dhe vetulla të rëna mbi sy, Kastriot Islami zgjodhi ekranin armik të Partisë së vet, të akuzuar dhe si ekrani i pushtetit njesoj si Pyongyang TV i Kim Jong II, për të shpjeguar çfarë ka ndodhur.Pasi bëri Kasandrën, duke parashikuar se Partia Socialiste do rrijë edhe një mandat të tretë në opozitë, ai e shpjegoi shumë thjesht situatën ku gjendet: “Zoti Rama është inatçor”. Inati fillonte që më 1998, kur Rama paska hyrë në zyrat e Kryeministrisë me pantallona të shkurtra, dhe Islami pasi e ka qortuar e i ka kërkuar të vishet seriozisht paska bërë edhe një batutë që nuk i kujtohet. Rama, qenkësh qarë më pas te Nano, dhe nuk ia ka harruar kurrë këtë.Jo vetëm kaq, por Rama ndjehet inferior ndaj njerëzve inteligjentë, çka, nënkuptoi Islami është një tjetër motiv hakmarrës. Momenti më i sinqertë i bisedës, ishte kur Islami pranoi që nuk e priste të përjashtohej. Njeriu i caktuar për të përllogaritur formulat e zgjedhjeve për socialistët, nuk arriti as të llogariste një gjë të thjeshtë, përjashtimin e vet.

Kastriot Islami akuzon Edvin Kristaq Ramën si terrorist dhe korrupsionist

Islami ka bërë publik qëndrimin e tij, duke u shprehur se vendimi nuk ka të bëjë me thyerje të disiplinës për shkak të votimit, por është shumë më e thelle se kaq.

“Ka qenë një përballje e një projekti fitues i së majtës së bashkuar për integrimin e vendit në BE me projektin Rama me të cilin kërkohet fuqizimi i interesit personal në PS për një klientelizëm të përzier me korrupsion për PS e vetme dhe vetëm për Edi Ramën.
Përballja është me projektin që kërkon të fitojë vetëm Rama pa bashkim të së majtës dhe me aleatë satelitë. Nëse vazhdohet me këtë, suksesi është i dyshimtë, dështimi ka gjasa të ndodhë edhe ne 2013, edhe shumë nga kolegët ndajnë këtë shqetësim me mua po nuk guxojnë ta thonë me zë të lartë”, ka thënë Islami.

 

 

Ja seç shkruajnë gazetarë ortodoksë pro Edvin Ramës

A i duhet në drejtim të së majtës xhaketa e vjetër- Kastriot Islami?”  19-12-2011 – Pirro Prifti

 

Z.Islami c`ka dhënë e ka dhënë dhe rezultati  është praktikisht zero në politikat e së majtës shqiptare e aq më pak për Shqipërinë, sepse cdo gjë që e ka bërë  ka patur parasysh atë që e ka vendosur në krye të së majtës gjithë këto vite: R.Alia, së bashku me të tjerët.  Prania e tij ka bërë që PS të dukej më shumë komuniste sesa Socialiste apo social-demokrate apo më pak, një parti e majte perëndimore, sepse këtu nuk qëndron problemi se sa herë ka shkuar dhe dëshëron të shkojë ky individ në kryeqytetet e Europës perëndimore, por  se kush e ka cuar (në të kaluarën) por dhe sot, dhe cfarë mesazhesh i ka sjellë së majtës dhe elektoratit

PS çregjistron Kastriot Islamin

 Denis Dedej – 21.12.2011

Grupi parlamentar socialist ka vendosur dje përjashtimin e Kastriot Islamit nga partia në një seancë që ka pasur edhe debate mes deputetëve. Vetë Islami nuk ishte i pranishëm gjatë seancës pasi refuzoi të merrte pjesë në mbledhjen me dyer të mbyllura. Deputetët Arben Malaj, Hazir Gashi, Tom Doshi dhe Marko Bello votuan kundër përjashtimit të Islamit, ndërsa Pandeli Majko dhe Et’hem Ruka preferuan të abstenojnë. Ndërkohë dy nga njerëzit që kanë mbështetur Islamin në këto vite, Ben Blushi dhe Andis Harasani nuk ishin të pranishëm në mbledhje pasi ndodhen jashtë vendit.

Prania e tij ka bërë që PS të dukej më shumë komuniste sesa Socialiste apo social-demokrate apo më pak, një parti e majte perëndimore, sepse këtu nuk qëndron problemi se sa herë ka shkuar dhe dëshëron të shkojë ky individ në kryeqytetet e Europës perëndimore, por  se kush e ka cuar (në të kaluarën) por dhe sot, dhe cfarë mesazhesh i ka sjellë së majtës dhe elektoratit.

Sigurisht një nga përfaësuesit më në zë të bartjes së mentalitetit të vjetruar dhe anakronik në drejtimin e të majtës është dhe  trockisti i vjetër Kastriot Islami i cili pavarësisht se përbënte në fillimet e `90  një nga `të rinjtë me eksperiencë të  përfaqësueses të së majtës së reformuar`, eksperienca tregoi se edhe ai së bashku me xhaketat e vjetra pjesë të ish-nomeklaturës së kuqe, nuk i dhanë asgjë demokracisë së re që po ndërtohej,

 

 

 

Gjëma e Kastriot Islamit

 Denis Dedej – Shekulli – 21/12/2011 08:35

 

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Sali Rexhepi, tregon historinë dhe mënyrën se si u përjashtua nga Kastriot Islami. Rexhepi thotë në një intervistë për “Shekullin” se kur u zgjodh si deputet në vitin 1996 i është kërkuar nga Islami që të bojkotonte zgjedhjet dhe më pas parlamentin. Por, ai nuk ka pranuar të bëjë asnjë prej këtyre të dyjave. Për shkak të hyrjes së tij në parlament, deputeti i Librazhdit është përjashtuar, siç tregon ai, me insistimin e Kastriot Islami. Rexhepi tregon se si është zgjedhur deputet dhe më pas është përjashtuar nga Kastriot Islami duke u etiketuar si njeri i Berishës sepse shkoi të marrë mandatin në parlament.

———————————————————–………..

Deklarata  e Kastriot Islami te gaz. Koha e Jonë

Njolle e zeze per PS

Nga Prof. Dr. Kastriot Islami
“Ka qenë një përballje e një projekti fitues i së majtës së bashkuar për integrimin e vendit në BE me projektin Rama me të cilin kërkohet fuqizimi i interesit personal në PS për një klientelizëm të përzier me korrupsion për PS e vetme dhe vetëm për Edi Ramën.
Përballja është me projektin që kërkon të fitojë vetëm Rama pa bashkim të së majtës dhe me aleatë satelitë.

——————-……….

Largimi prepotentë i Kastriot Islamit dëshmon se gropa e zezë ka shpërthyer ne mesin e PS-ës dhe haleja do ta futi në gropë të zezë Edvin Ramën sepse ka mallkimin e popullit shqiptar, është sot për sot një Esat Toptani I ri.

Përmbledhje dhe citime nga artikujt e Kastriot Islamit
Shkëlqim Dajaku/Proletari.Com

E mërkurë, më datën 21 dhjetor 2011

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 22/12/2011. Filed under Analizë,Politika. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

9 Responses to Haleja po shpërthen në Partinë Socialiste

 1. Guri Streto

  14/03/2015 at 19:14


  “Vritet” Tom Doshi
  E vërteta e atentatit ndaj Tom Doshit

  Nga Kastriot MYFTARAJ

  Tom Doshin e “vranë” në 24 qershor 2013, të nesërmen e ditës së zgjedhjeve, që i dhanë pushtetin partisë që ai mendonte se ishte e tija. Thellë-thellë Tomës në mendjen e tij që atë ditë iu krijua përshtypja se sytë e “shokëve”, të cilët deri atëherë e shikonin me miqësi të shtirur, befas nisën t’ u ngjajnë tytave të armëve. Të shikoje ata sy, ishte njëjtë si të shikoje në thellësi të grykës së një arme. Kur shikimi i Tomës u ndesh me atë të Edi Ramës, sytë e këtij të fundit, sikur deshën t’ i thonë: “Pse je ende gjallë o njeri? Ti duhet të kishe vdekur në 21 janar 2011, në trotuarin përpara ndërtesës së Kryeministrisë. Unë prandaj të çova atje që të bëje kinse se po e përmbaje turmën. Unë shpresoja që të të vrisnin ty dhe pastaj me trupin tënd mbi krahë malësorët që kishe sjellë ti të hynin brenda në ndërtesë për të kapur Sali Berishën, i cili për të shpëtuar duhet të bënte një mal me kufoma, siç kisha parashikuar unë një ditë më parë, në Top Story të Sokol Ballës. Më zhgënjeve Tomë që nuk u vrave atë ditë. Unë e bëra Megi Ajtyresën zëdhënëse të partisë, dhe e udhëzova që të fliste në gegërishte shkodranishte të theksuar, që të ishte ajo që do ta njoftonte vdekjen tënde se kështu do të përjetohej më fuqishëm në Veri. Ndoshta ti e kuptove se nuk u riktheve te muri rrethues i Kryeministrisë, si Besnik Bare. Nëse ti Tomë do të ishe vrarë atë ditë, unë do të kisha eliminuar Berishën dhe Metën dhe sot fitorja jonë do të ishte krejt e ndryshme, jo e helmuar si kjo e 23 qershorit, rezultati i së cilës na mban peng të LSI-së.”
  Kodet e komunikimit që veprojnë në Partinë Socialiste që nga origjina e saj në 8 nëntor 1941, bënë që të gjithë në parti ta kuptojnë që në 24 qershor se midis kryetarit dhe Tomës diçka e pariparueshme ishte thyer. Kështu që Toma u gjend befasisht para një skuadre “pushkatimi” të përbërë nga shokët e deridjeshëm. E vranë me shikime ma zi se plumbi. Toma, burri i fortë malësor katolik, verior, u duhej në Partinë Socialiste sa kohë që Sali Berisha ishte në pushtet. Tashmë që Berisha kishte humbur pushtetin, Toma nuk u duhej më. Nuk kishte vend për Tomën në PS-në në pushtet. Te shikimet e “shokëve” kishte ndryshuar diçka. Këta shikime ishin si smoking guns plumbat e të cilave kishin qëlluar trupin e Tomës. Ata e qëlluan të gjithë Edi Rama, Saimir Tahiri, Gramoz Ruçi, Elisa Spiropali, Erion Veliaj, Dash Peza. Ilir Meta qeshte. Toma i ndjeu “plumbat” e shokëve një nga një në trup. Tashmë për Partinë Socialiste, për kryetarin e saj, Tomë Doshi që kishte ekzistuar deri në 23 qershor kishte vdekur. Nëse ai do ta pranonte këtë shndërrim të tij, dhe do të përshtatej me gjendjen e re, aq më mirë. Nëse jo, aq më keq për të. Pra Tomës i kërkuan që të jetonte politikisht si zombie.
  Ashtu si ata personazhet e filmave horror të cilët mendojnë se janë ende gjallë pasi i kanë qëlluar për vdekje, edhe Toma mendoi se vazhdonte të ishte ende gjallë politikisht ai Toma që kishte qenë, politikani më i fuqishëm socialist i Veriut. Duke menduar se vazhdonte të ishte ende gjallë politikisht ai i fliste Kryeministrit Rama, ministrave socialistë me autoritetin e Tomës së dikurshëm. Për një periudhë ata e dëgjonin, por duke e parë me habi, ashtu siç shihet një njeri për të cilin kemi qenë të sigurt se ka vdekur tashmë. Me kalimin e kohës, ata nisën të mos i përgjigjen Tomës kur ai iu telefononte dhe kjo iu dukej si gjëja më normale në botë. Të vdekurit nuk telefonojnë. Aq më pak të vdekurit politikisht.
  Kur Toma mësoi se ndaj tij ishte organizuar një atentat, ai thellë-thellë në mendjen e tij, u lumturua. Kjo provonte se ishte ende gjallë Toma i dikurshëm. Ajo që nuk kuptonte Toma ishte kur ai përpiqej të sillte prova se ndaj tij ishte organizuar një atentat, nuk bënte gjë tjetër veçse vërtetonte se Toma i para 24 qershorit 2013 nuk jetontë më. Kur Toma përpiqej t’ i provonte Edi Ramës se kishte dashur ta vriste Ilir Meta, Edi Rama e shikonte si t’ i thoshte: “Çfarë je duke folur o njeri?! E ku është parë e dëgjuar që të vriten të vdekurit. Ty të vramë në 24 qershor 2013!”
  Tjetër gjë thoshte goja e Edi Ramës, tjetër gjë thoshin sytë e tij. Kur Toma thoshte se kishin dashur ta vrisnin njerëzit e Berishës, Edi Rama dhe Saimir Tahiri qeshnin duke menduar se Berisha nuk mund të vriste një të vdekur.
  Vetë fakti që vrasësi i paguar për ta vrarë Tomën u pendua dhe vendosi që të heqë dorë nga atentati, një detaj ky me të cilin Edi Rama e ka ironizuar shumë Tomën, në fakt, fiton koherencë logjike nëse kihet parasysh se edhe vrasësi i paguar e dinte se Toma i dikurshëm nuk jetontë më. Në një moment ai i ka thënë vetes: “Çfarë je duke bërë o njeri, ke marrë para për të vrarë një njeri i cili nuk jeton më?!”

  -Por, i pandehur, a mund të na thuash se përse kur të takoi Tom Doshi i bëre ato pohime që gjenden në videoregjistrimin e tij?- E pyesin prokurorët vrasësin.
  -Si t’ u them, zoti prokuror. Ai ishte Toma dhe nuk ishte Toma. Unë mendova se është e parrezikshme që të thuash se të kanë paguar një njeri i cili nuk jeton më. Në të vërtetë, edhe kur Toma më takoi me Ministrin e Punëve të Brendshme dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, e ndjeva se ata nuk iu besonin fjalëve të mia, pikërisht se nuk besonin që Toma ishte ende gjallë. Aq sa mua më erdhi që t’ i them Tomës: Tomë që këta të më besojnë mua, ti duhet t’ i bindesh se je gjallë!
  Nga deponimi në Prokurori i deputetit Mark Frroku:
  -Z. deputet, a i keni thënë ju z. Doshi vitin e kaluar se ndaj tij është organizuar një atentat?
  -Më falni zoti prokuror, por miku im z. Doshi nuk jeton më që nga 24 qershori i vitit 2013. Si mund t’ ia thosha unë një gjë të tillë atij në vitin 2014?
  -Këtë e dimë të gjithë z. deputet, por kemi urdhër që të bëjmë një hetim për këtë çështje. Edhe pse na duket se po merremi me okultizëm, do ta çojmë hetimin deri në fund.
  Nga deponimi në Prokurori i Sali Berishës:
  -Z. Berisha, ju keni thënë që keni qenë prej disa muajsh në dijeni të atentatit të organizuar ndaj z. Doshi. A mund të na thoni se si keni ardhur në dijeni?
  -Më ndëgjoni me vëmendje mue ju zotërinj prokurorë. Ju e dini se ka një gjuhë juridike dhe një gjuhë politike. Unë e di se Tom Doshi nuk jeton më që prej 24 qershorit 2013, por politikisht më intereson që të shtirem sikur besoj se ai jeton ende. Jo, ju lutem, më thoni ju mue se çfarë ligji kam shkelur në këtë rast. Edi Rama dhe Saimir Tahiri thonë se janë të bindur që ndaj Tomës nuk është organizuar një atentat, por nuk e thonë se kjo bindje ju vjen për shkak se për ta Toma nuk jeton më që prej 24 qershorit 2013. Jo, ju lutem shumë, këtu është çelësi i kësaj historie. Përse nuk e pohojnë ata këtë dhe të sqarohet çdo gjë! Tani më thoni ju mue, se a nuk kemi ne të drejtë si opozitë, që këtë ngatërresë që ka bërë qeveria ta përdorim politikisht. E keni dëgjuar ju këngën për Tomën ku ai më drejtohet mua duke më thënë “T’ u rritë jeta Sali Berisha/qeverinë sonte ta prisha!” Është kënduar në natën e 23 qershorit duke u gdhirë 24 kjo këngë. Më kanë ardhur të gjitha të dhënat mue! Toma nuk e dinte se ata për llogari të të cilëve e prishi qeverinë time, pas kësaj do ta prishnin vetë Tomën. Dhe e shikoni se çfarë kërkon të bëjë tani Edvin Kristaq Rama? Pasi e vrau Tomën e para 23 qershorit në korridorin e selisë së PS-së, tani kërkon që ta “varrosë” politikisht në oborrin e SHQUP, më falni të selisë së PD-së. Jo, ju lutem shumë, pse nuk bëni hetime ju për këtë. I kam dhënë mbështetje të palëkundur Prokurorisë për hetimin e kësaj çështjeje, por nuk mund të hesht para këtyre të vërtetave të mëdha. Tani qw e niswt kwtw hetim, / shkoni deri nw fund. Ju garantoj unë juve se në fund do të vërtetoni se Tomë Doshi për herë të fundit është parë duke hyrë në zyrën e Edvin Kristaq Ramës në 24 qershor 2013, dhe që andej nuk ka dalë më.

  Nga ripyetja e z. Doshi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, pas pyetjes së politikanëve të lartë:
  -Z. Doshi, ky hetim mund të përfundojë në dy mënyra. E para, është ajo kur do të konkludohet se fakti nuk ekziston, domethënë se meqënse Tomë Doshi nuk ekziston më që nga 24 qershori 2013, nuk mund të jetë organizuar atentat ndaj tij në 2014. Mënyra e dytë është që hetimi të konkludojë se ju me vetëdije keni dashur të sajoni historinë e një atentati kundër jush, me ç’ rast keni konsumuar disa vepra penale, që dënohen me burg. Përvec dëmshpërblimit që keni detyrim t’ u paguani të dëmtuarve që kanë të drejtë të ngrenë padi civile ndaj jush për dëm moral. Tani zgjidhni e merrni se cilën mënyrë pëlqeni ju.
  Nga biseda e dy pleqve të moçëm në Mal të Kolajt, Shkodër, vendlindja e Tom Doshit, duke dëgjuar këngën për Tom Doshin, gjatë fushatës zgjedhore të qershorit 2013:
  “Për Tom Doshin kndohet kanga/T’u rritë jeta o Edi Rama./Fitoren e kena n’ dorë,/kena me pa në 23 qershor!”
  -Si po të duket kjo besa që ka lidhë djali i Gjekë Doshit me Edi Ramën o Dedë! Thonë se asht krahu i djathtë i Edi Ramës, e se ky i ka thanë se kur të jetë ai kryeministër, është njëjtë si me qenë edhe Toma bashkë me të.
  -Çka me të thanë o Pal, ua ka thënë ma bukur Prek Cali atyre që donin të merreshin vesh me komunistët se me lidhë na katolikët besë me atë parti, që ka në krye Edi Ramën sot, është si me lidhë gjarpnin si shall rreth qafës. E tash të shohim se sa mirë ka me i ndejt Tomës në qafë ky shall me të cilin ashtu tuj u krekosë, Veç të shohim se mos nis e pisket se ia bani gjamën miku.

 2. Luan

  12/04/2012 at 16:54


  Edi Rama është krahu i djathtë i Sali Berishës pjesmarës në shumë marveshje të fshehta antishqiptare ORTAKU ANTISHQIPTAR me Sali Berishën për të shkatruar Shqipërinë dhe për të zhdukur shqiptarët.

 3. besi

  26/03/2012 at 23:02


  Shkrim shume i dobet, me nje gjuhe rrugacesh, propagandistik, i dale drejtperdrejt nga selia e PD-se.
  Jam shume dakort me komentin e “Pena”

 4. don

  26/03/2012 at 20:44


  Po pse, gazetare i thote vedit ky tip qe shkrun keshtu??? Ksaj i thone si me shkru nji i pashkolle qe urren mesusin. Normalisht nji gazetare jep arsyetime, ben kerkime, jep dokumenta etj etj. Po ky qe paska shkru kyt artikull kenka ma bolshevik se xhaxhi, per deri sa kerkon me denu nji njeri pse ka “biografine” e ndyte. Ndryshimi me bolsheviket qe trajtonin femijet e kulakeve si reaksionare sili asht?. Gazetat i lexojme vete e nuk ke nevoje me na ba permbledhje o pseudogazetare po mundohu me kerku dokumenta e me marre shembull prej gazetareve se si shkruhet nji artikull.

 5. Pena

  07/03/2012 at 16:14


  Artikullshkruesi,me sa duket kerkon te na imponohet,duke na vene perpara alternativen: Ose me fashistin modern Sali Berishen,ose populli fukara i reshtuar ne te majte te spektrit politik duhet te shfaroset dhe,ne vend te tij,te sjellim popull nga Afrika apo Azia.Si ja lejon vetes portali me emrin e madh Proletari te publikoje absurditete te tilla ?! Dhe,pastaj kerkoni lexues dhe komete e opinione!

 6. shqiptari i vertete

  05/01/2012 at 08:30


  O popull po mjaft me kto felliqesira a ka mundesi te pushoni se nuk na behet te lexojme me gazeten .Pse nuk diskutoni kush vrau gjykatesin ne vlore apo shiksin ne durres apo oficerin e policise ne tirane kush i vuri bomben nendrejtorit te policise se tiranes per numrin e madh te vrasjeve per drogen qe te ofrohet hapur kudo per prostitucionin qe po degeneron shoqerine shqiptare per ekonomine pa gdp per nje turizem qe ka shume per te ofruar po vetem privatet kane investuar ne te se qeveria ska breke ne bythe po po shet gjithe asestet me arnu breket e saj.Po kto nuk kane rendesi rendesi ka te na cani trapin me kto analiza prostituiste te ca gazetaruceve partiake qe as vete nuk i besojne ato qe shkruajne.Kujt i rruhet se cbehet ne partine socialiste apo demokrate parti hale jane qe te dyja edhe po qelbin gjithe shqiperine.Rrofte populli shqiptar pa dallim feje bindje partiake .Rrofte shqiperia.

 7. volluna

  24/12/2011 at 16:47


  sali muslymani ja dhuroi taze detin ortodoksve…

 8. Genci

  23/12/2011 at 10:22


  Shporret nga P.S funderina, nje pleher me pak.

  Artikull kryeredaksional i gaz. ”Z.Popullit” i dt. 21.12.2011 – 07:03:00

  Epilogu i sagës Islami po ndodh në këto çaste në Opinion, në TV Klan. Me një pamje të lodhur dhe vetulla të rëna mbi sy, Kastriot Islami zgjodhi ekranin armik të Partisë së vet, të akuzuar dhe si ekrani i pushtetit njesoj si Pyongyang TV i Kim Jong II, për të shpjeguar çfarë ka ndodhur.Pasi bëri Kasandrën, duke parashikuar se Partia Socialiste do rrijë edhe një mandat të tretë në opozitë, ai e shpjegoi shumë thjesht situatën ku gjendet: “Zoti Rama është inatçor”. Inati fillonte që më 1998, kur Rama paska hyrë në zyrat e Kryeministrisë me pantallona të shkurtra, dhe Islami pasi e ka qortuar e i ka kërkuar të vishet seriozisht paska bërë edhe një batutë që nuk i kujtohet. Rama, qenkësh qarë më pas te Nano, dhe nuk ia ka harruar kurrë këtë.Jo vetëm kaq, por Rama ndjehet inferior ndaj njerëzve inteligjentë, çka, nënkuptoi Islami është një tjetër motiv hakmarrës. Momenti më i sinqertë i bisedës, ishte kur Islami pranoi që nuk e priste të përjashtohej. Njeriu i caktuar për të përllogaritur formulat e zgjedhjeve për socialistët, nuk arriti as të llogariste një gjë të thjeshtë, përjashtimin e vet.

  E solla këtë artikull të “Zërit të popullit,, për të treguar nivelin bastardh e fytyrën prej rrugaçit autorit të shkrimit dhe të redaksisë se si mund të përdoret kjo lloj gjuhe ndaj Kastriot Islamit, një personalitet i PS dhe akademik të fyhet kaq mizorisht. Merre me mend se kush e drejton redaksinë e kësaj gazete antinjerzore, antisocialiste.
  ——————————————————————————————————
  KOMENT I ARTIKULLIT TË ZËRIT POPULLIT, ZËRIT TË RRUGAÇIT EDVIN RAMA

  Si do që të ishte Islami nuk mund të përdoret ky fjalor rrugash. Por gjithkush që e lexon merrë vesh se është gjuha e Edvin Ramës, gjuha e një paljaços, që ka rrahë nënën e vet, ish gruan dhe dashnoret, ka akuzuar babën e vet për kurvëri ndaj gruas tij sikur djali i tij Gregori është fryti jo i Edvinit por i gruas të Edvinit me babën e tij, Kristaq Rama.
  Ky është Edvini që të shtrydh mirë si limoni dhe kur nuk i duhesh më venë në punë Zërin e Popullit, makinën e fyerjes, poshtërimit deri sa nuk ka kufi fjalori i ndyrë i tij me anë vagabondash që ka rreth tij edhe në ZP-ëin.
  Gjykojeni miqë se si mund të pështyhet si kafshë Kastriot Islami pasi e përjashtoi. Banda dhe Edvini tregoi se fushate e fyerje të dinjitetit të Kastriot Islamit u bë me efekt terrorizimin të çdo antarit, deputetit të PS-ës që guxon të mos ti përulet deri në tokë, të fuksoji shokët për të,..që guxon të mos i bëji traaaana Edvinit dhe laperave të tij buthq…e lesbikeve..
  A doni më për Edvinin??
  Pra ky nuk është njeri sëpari e mandej aspak me tipare e filozofi socialiste. Partia e tij është kioskë grabitje mafioze e likujdime kundërshtarësh.

 9. Qerosi

  22/12/2011 at 11:55


  Uuuuu…iii edi rama lakuriqiiii..qiiiiiiii.
  Sa mirë ke përkufizuar liderin më të poshtër e të urryer të shqiptarve në botë.
  Eh si nuk del ndonjë trim t’ja hedhi trutë në nevojtore se aty e ka vendin.
  Nëse të mendimit ndryshe nuk largohen vetë e të krijojnë një parti jo me LSI se është parti atëhere do t’i përpijë lugati dhe çeta e buthq…..të edi ramës. Prandaj të ikin me dinjitet dhe tja zbresin numrin e deputetve të PS-ës.
  Di të them se Ben Blushi bën lojën e edi ramës. A e keni pa se si janë ngritë në këmbë intelektualët gazetar ortodoksë në ndihmë të shërbimeve të poshtërsive të edi ramës. Këta gazetarë ortodoksë nuk e godasin apo e prekin sadopak qelbësirllët dhe prapavijat e tij në artikuj. Pra janë tellallët e edi ramës të paguar.Edi kristaq rama nuk i beson askujt në PS, vetëm ortodoksve. Edi Rama shtiret sikur i sulmon socialistët ortodoksë për të hutuar antar të besimeve muslimane se e ka me të gjitë këtë skizofreni.
  PS e ka shndrruar në parti të ortodoksve dhe të serbve e grekve.

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.