KUSH ËSHTË SALI BERISHA?

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 0

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 30/10/2011. Filed under : . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to KUSH ËSHTË SALI BERISHA?

 1. Drejtsia

  24/03/2013 at 20:22


  Shkëlzen Berisha i biri i Sokol Hoxhës? Shiko:
  Postuar më: 24-01-2011 | Ora: 22:40:40
  Nga Vëzhguesi
  Ne vijim te linjes se spekullimit te Berishes me ADN-t po bej nje te tille per te birin, Shkelzenin.
  Shkelzen Berisha ka lindur me 1980, perafersisht dy vjet pas fotos se meposhtme, qe i perket vitit 1977, kohe kur Valbona Hoxha, e bija e Sokol dhe Liliana Hoxhes bente dy vjec.

  Femija ne prehrin e Liri Berishes eshte Argita, ne ate kohe 4 vjec (dtl. 1973).

  Liliana Hoxha deklaron ne nje interviste se: “Saliu është pritur për vite tek ne si mik i familjes. Deri para viteve ’90, ne jemi takuar shpesh.”

  Shikoni fotot e Shkelzenit, dhe ato te Sokol Hoxhes (poshte). I njejti trup, e njejta natyre e ndrojtur, e njejta pamje. Per ironi edhe e njejta karriere ne industrine telefonike.

  Shkelzeni nuk ngjan me te jatin, Berishen, por vetem me te emen…, dhe shume me te supozuarit gjysher. I njejti veshtrim si i Nexhmijes, dhe e njejta buze e sy si e Enverit.

  Shikoni me poshte foton e familjes Hoxha, sa shume ngjan me Ilirin (djathtas-lart), Pranveren (ne mes-lart) dhe Sokolin (majtas-lart). Aq sa te duket se vetem ai mungon aty (te njejtet buze, sy, balle, faqe).

  Si eshte e verteta? Ne ate kohe cdo kush mund te “gelltiste lugen me corbe te prishur” per karriere. Dhe nje Berishe ambicioz cdo gje mund te kete bere. Ndoshta DNA e zgjidh enigmen….

  P.S. Ne fillim Shkelzenit donin t’i vinin emrin Shpati (pseudonimi i Enverit gjate luftes).

  Sa lehte eshte te spekullosh…
  Nga Vëzhguesi

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.