[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Proletari Forum & Italia Forum • View topic - Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari

Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari

Ketu mund te kerkoni ndihme dhe asistenc per cdo problem qe keni me llogarine tuaj apo me portalin. Jemi ne dispozicionin tuaj.

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari

Postby I-AMESHUAR » 09 Apr 2009, 13:50

Ketu ne kete teme do mundohem te jem sa me i thjeshte duke ilustruar me foto udhezimet e perdorimit te sitit

Ketu mund te ngarkohen foto nga kompjuteri juaj
Image

Ketu mund te vihen foto nga interneti dhe mjafton me marre linkun e fotos dhe me e fut ne opsionin si me poshte
Image
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)

User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari

Postby Laert » 27 Sep 2010, 10:131. Sëpari futë në kërkimin e internetit kët sitë të maposhtëm;

https://www.proletari.com/index.php

2. Në krahun e djathtë të sitit dallon sipër kët figurë të ma poshtëm;

Menu Personale
Mirsevini vizitor
User:

Pass:

Auto-Login:


Regjistroju!
3. Shkruen një emën si ta dish ti te rubrika apo në drejtim të kutisë me fjalën në anglishtë –
User: si psh – Kastrioti
Pass: vendosë një kodë sëpaku me 5 gërma, që del me pika, kur ju e shkrueni psh. Flamuri
Auto-Login te kutia e shtypë që ta kesh gjithmonë kur ta hapësh dhe të jepë mundësi të shkruesh, të vendosësh figura apo shkrimet e ndryshme

4. Pas këtyre veprimeve të masipërme shtypë apo me maus prekë kutin me fjalën Login.

5.Dhe menjëherë shkon aty sipër te rrjeshti horizontal i rubrikave dhe psh prekë rubrikën Forum dhe gjen nje tematikë që të intereson.

6. - P.sh. shkon te rubrika Letersia Shqipe ne Shekuj
dhe shtypë psh.
- Te rubrika; Kendi poetike dhe krijimtari
- Nëse don të shtosh apo të shkruash një material shkon sipër te Kendi poetike dhe krijimtari ndodhet një shkrim – New Topic dhe e shtypë me maus dhe del një tabelë ku ju mund të shkrueni apo të hedhni një material të kopjuem diku si dhe të mos harrohet kurrë, që të shkruhet titulli i landës tuej sipër kutisë së madhe.

7. Ke mundësi të përdorësh instrumenta që ju i shifni si; ngjyrën e me radhe,…

8. Si vendoset figura?
Asht pak e komplikuem, por don durim;
a. Merret figura ku don ti në internet me maus nga e djathta dhe e con mausin në fund sipër figurës duke i marrë filin e saj dhe e kopjon.
b. E merrë kët fil të fotos të kopjuem diku në internetë dhe e vendosë në kutinë ku ke materialin ose nuk ka hic dhe vazhdon duke shtypë sipër tabelës;
1.qender,
2. brenda qendres vendosë mausin
3. shtypë sipër tabelës Img
4. Vendosë filën e figurës së kopjuem brenda Img
4. Në fund duhet pasi të kesh kryer punë me shkrimin e shtypë poshtë nën shkrim brenda tabelës te Posto Përgjigjen.

Do të presësh derisa të dalë shkrimi yt. Nëse don ta rihartosh, ta korrigjosh kthehesh prapë duke shtypë nga e djathta nën shkrim fjalën Edit.

Nuk e di se sa arrita ta sqaroj këtë punën e shkrimit në sitë.

E Hënë, më dt. 27.9.2010
Laerti

''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10


Return to Ndihme dhe Asistence Teknike

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron