[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Proletari Forum & Italia Forum • View topic - George Soros - Nazist - Antisemit

George Soros - Nazist - Antisemit

Cdo gje mbi diktaturen komuniste boterore dhe krimet e saj ne vende ish komuniste

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

George Soros - Nazist - Antisemit

Postby Laert » 01 Sep 2021, 09:21


Origo
29 qershor 2021(2021.06.29. 09:01)
Organizatat mashtruese të financuara nga spekulatori i emigracionit Xhorxh(Georg – György) Soros kanë nisur një fushatë ndërkombëtare kundër Hungarisë të skadimit mbi ligjin anti -pedofil dhe mbrojtjen e fëmijëve - kjo mund të shihet duke kaluar nëpër listën e organizatave protestuese që gjithashtu kanë aktivitete të forta lobimi në Bruksel. Këto janë pikërisht të njëjtat organizata që sulmuan Hungarinë për refuzimin e migrimit ilegal. Me fjalë të tjera, Amnesty International, Unioni i Lirive Civile për Europën, HCLU, Human Rights Watch dhe, natyrisht, Komiteti Hungarez i Helsinkit. Nuk është rastësi që fushata e gënjeshtrës anti-hungareze e këtyre organizatave udhëhiqet nga Gerald Knaus, i quajtur 'Përçuesi i Soros', i cili më parë sulmoi Hungarinë në lidhje me migrimin. Në sfond, shfaqet jo vetëm Georg Soros, por edhe trashëgimtari i Perandorisë Soros, Alex Soros.

Ditët e fundit nga UEFA në Bruksel
Një katastrofë ndërkombëtare shpërtheu në Hungari, thjesht sepse Asambleja Kombëtare miratoi një paketë ligjesh për të mbrojtur fëmijët, e cila qëndron kundër pedofilëve dhe mbron të drejtat e fëmijëve dhe prindërve.

Ligji anti-pedofil ka filluar të mashtrojnë këto organizata sosrosiane si një ligj homofobik nga organizatat imagjinare të financuara nga miliarderi amerikan George Soros, edhe pse nuk është i drejtuar kundër njerëzve homoseksualë në aspektin më të vogël, as nuk zbatohet për ata mbi moshën 18 vjeç (përveç nëse ata kryer një krim pedofil, por këtu as nuk bën dallim midis orientimeve seksuale).

Më poshtë marrim urdhrin që;

Organizatat e Soros-it po kryejnë një fushatë ndërkombëtare kundër Hungarisë me qëllim që të takojnë spekulatorin miliarder dhe trashëgimtarin e fronit të Perandorisë Soros, shefin e tyre të ri të ardhshëm, Alex Soros.


Ndërsa Georg Soros kishte çështje personale, pjesërisht për shkak të qëllimeve të tij politike dhe të biznesit, çështjes së tij personale, djali i tij Alex posedon propagandë organizatës së homoseksualve –LGBTQ në të gjithë botën e vendeve ish komuniste dhe të varfëra si hobi, pasion personal i shijeve të tij homeoseksuale. Organizatat e financuara nga babai i tij gjithnjë e më shumë duan t'i përshtaten atij, shijeve homoseksuale të tij, pasi ai gradualisht po merr drejtimin e Perandorisë Soros.


Dhe përsëri, fushata e poshtërimit të ligjit kundër pedofilisë drejtohet nga plaku i Soros, Gerald Knaus.
Siç raportoi ”Origo” të enjten bazuar në ”Kombin Hungarez”, Knaus është riaktivizuar. Ish presidenti i bursave i Fondacionit Shoqëria e Hapur, president i Iniciativës Europiane të Stabilitetit (ESI) i lidhur me Georg Soros, një lobist spekulator, foli kundër UFEA -s në një postim publik në Twitter të martën që ndalonte arenën e Mynihut të merrte ndriçim ylberi gjerman për arsye politike. gjatë një loje futbolli.


Në një postim, Knaus bëri thirrje për një bojkot civil të Shoqatës Evropiane të Futbollit,

atëherë ai gjithashtu postoi një fotografi të anëtarëve të bordit të shoqatës, me fjalët e mëposhtme: 'Kush ka frikë prej tyre?'
Vlen të kujtojmë se vitin e kaluar “Kombi Hungarez”( Magyar Nemzet) e identifikoi Gerald Knaus si personin që doli si udhëheqës ose ekzekutues i veprimeve të poshtërimit kundër Hungarisë në çështjet e migrimit. Më pas, në Shtator 2020, Kombi Hungarez raportoi mbi aktivitetet e Presidentit të Iniciativës Europiane të Stabilitetit (ESI) në një seri artikujsh. Knaus dha një intervistë për Portokallinë Hungareze pas serisë së artikujve, por nuk u përball me informacionin e botuar në Kombin Hungarez. E përjavshmja balliberal shpjegoi se intervista ishte regjistruar para përpilimit të gjetjes së fakteve të botuar në Magyar Nemzet.

Një gjë është e sigurt:

Fushata e nisur nga pseudo-civilët e Soros kundër Hungarisë është tmerrësisht e ngjashme me atë në të cilën Hungaria u sulmua për refuzimin e migrimit ilegal, 'krejt rastësisht' nga të njëjtat organizata, 'gjithashtu rastësisht' nën udhëheqjen e Gerald Knaus.


Amnesty International

Më 18 qershor 2021, Amnesty International Hungaria vendosi shenja në kufirin hungarez-sllovak me mbishkrimin tregjuhësor (hungarez, anglisht, rusisht) 'Zona e Lirisë së GAY-VE - LGBTQI'.
Amnesty International gjithashtu shënoi një gol sepse në Sllovaki, ndryshe nga Hungaria, ata nuk njohin partneritete të regjistruara të të njëjtit seks, por përfaqësuesit e organizatës Soros nuk FOLËN KOT asnjë fjalë për këtë, gjë që sugjeron që qëllimi i tyre është vetëm dhe ekskluzivisht Sulmi ndaj Hungaria në emër të spekulatorit.
Faqet e mediave sociale të Amnesty International Hungarisë janë plot me propagandë gjinore.

Sigurisht, ata gjithashtu u përgatitën për ndeshjen hungareze-gjermane në Mynih midis botimit të dy materialeve propagandistike miqësore për emigrantët.

Bashkimi i Lirive Civile për Europën
Në faqen e internetit të Unionit të Lirive Civile për Europën, në seksionin 'trajnim', një artikull u botua nga Israel Butler dhe Valentin Toth, 'Aktivistët: të mos flasim për ligjet toksike'. Valentin Toth u diplomua si student në Universitetin Eötvös Loránd në Budapest dhe më parë punoi, ndër të tjera, në gazetarinë dixhitale. Mesazhi kryesor i shkrimit të 18 qershorit është ai.

Ligji anti-pedofil që e sulmuan grupi sorosjan në emrin e ligjit ishte një gabim fatal.
Kjo është arsyeja pse autorët i këshilluan gazetarët që ‘të ndalen për një moment dhe të mendojnë përmes fjalëve që përdorin në raportet dhe fushatat e tyre’. Pas kësaj - shihni për një mrekulli - hvg.hu filloi t'i referohej legjislacionit si 'ligj homofobik' të hënën e kaluar, duke e përmendur këtë term në 9 nene në 26 orë, dhe më pas bazat e tjera të propagandës së majtë filluan ta ndjekin atë.

Nga rruga, faqet e komunitetit të Unionit të Lirive Civile për Europën janë plot nxitje kundër ligjit hungarez anti-pedofil.

HCLU
Organizata anëtare hungareze e Unionit të Lirive Civile për Europën, Shoqëria për Liritë (HCLU), gjithashtu protestoi kundër Aktit Pedofil.

Human Rights Watch
Human Rights Watch gjithashtu mori pjesë në fushatën ndërkombëtare të lajmeve të rreme të nisura kundër Hungarisë në lidhje me Aktin e Mbrojtjes së Fëmijëve dhe Anti-Pedofilisë.

https://www.origo.hu/itthon/20210625-pe ... ganda.html

Nga hungarishtja në shqip.
Redaksia e përkthimeve; https://www.proletari.com
E mërkurë, 1 shtator 2021Nga Gazeta Telegraf - 18 Dhjetor, 2019
https://telegraf.al/politike/boris-john ... ti-brexit/

Qeveria konservatore-populiste e Hungarisë e quan Soros një armik të demokracisë së tyre. Ai ka përdorur miliarda për të bërë fushata për organizata të tilla si Bashkimi Evropian, dhe për të bërë fushatë për migracionin masiv. Ministria e jashtme e Izraelit ka lëshuar një deklaratë ku denoncon zotin Soros. Ai ka udhëhequr luftën për të bojkotuar shtetin hebre.Në Maqedoni, ekziston një lëvizje e dedikuar për të ndaluar makineritë e liga të George Soros, Stop Operation Soros (SOS). Por këtu në Amerikë, ky rrezik i madh për shoqëritë e lira është një hero (dhe financuesi kryesor) për partinë Demokratike.Bashkëpunëtori nazist George Soros, i cili e përshkroi punën e tij ,konfiskimin e pasurisë nga hebrenjtë si “ditët më të lumtura të jetës sime”, është një hero i së majtës antisemitike.

Boris Johnson urdheron hetim per George Soros per fushaten anti-brexit

Nga Massachusetts Daily, 17 Dhjetor 2019

Qeveria e Partisë Konservatore të Britanisë ka filluar një hetim urgjent ndaj miliarderit liberal George Soros, mbi pretendimet që financieri globalist ka grumbulluar miliona në një fushatë për të bllokuar Brexit dhe për të vënë poshtë kryeministrin britanik Boris Johnson. Soros, i njohur globalisht si “njeriu që theu Bankën e Anglisë”, po përballet me një hetim prej gati 3 milion £ (3.85 milion dollarë) që fondacioni i tij pompoi në një fushatë anti-Brexit që synon të rrëzojë kryeministrin Johnson. Konservatorët kanë bërë thirrje për një hetim urgjent të Komisionit Zgjedhor për organizatën amerikane të George Soros Open Society Foundation (Fondacioni i Shoqërisë së Hapur (OSF)). Masa vijon pas një raporti nga The Mail të Dielën i cili zbuloi një gjurmë letre që zbulonte se OSF financonte shuma të mëdha parash në një fushatë duke kërkuar të bllokonin Brexitin në kutinë e votimit.

Fondacioni me qendër në New York nga Soros dërgoi para për grupin pro-BE BEST FOR BRITAIN (BfB)

Financimi iu dërgua grupit përmes një poste në Londër, duke anashkaluar një ndalim për dhurime të huaja për organizatat politike.

BEST FOR BRITAIN (BfB) ka krijuar një faqe në internet duke u thënë njerëzve se si të votojnë me taktikë për kandidatët e mbështetur nga të mbeturit, të cilat, nëse do të ishin të suksesshme, do të fshinin shpresat e zotit Johnson për një shumicë, sipas Mail. Zhvillimi vjen pasi Liberal Demokratët, Partia e Gjelbër dhe Plaid Cymru formuan një pakt “Unite To Remain” (të bashkuar për të mbetur) për të mos qëndruar kundër njëri-tjetrit në 60 vende, për të dhënë mundësinë më të mirë të një kandidati të mbetur. BfB e përshkruan veten si një “udhëtar” me aleancën, e cila pritet të shfrytëzojë të dhënat e saj. Soros me origjinë hungareze ndihmoi në ndërtimin e pasurisë së tij duke vënë bast kundër stërvitjes britanike në të mërkurën e Zezë në 1992, duke shkaktuar panik në qeverinë e John Major dhe duke fituar famën e tij te keqe. Sorosi globalist thotë se dashuria e tij për Britaninë e çoi atë në fushatë kundër “gabimit tragjik” të largimit nga Bashkimi Evropian.Ai tha kohët e fundit se fondet që ai ka dhënë për veprimtarinë anti-Brexit “nuk janë përdorur për qëllime partizane ose elektorale. Ato u përdorën për të edukuar publikun britanik. Që nga viti 2017, BfB ka marrë 2.7 milion £ (3.47 milion dollarë) nga fondacioni i Soros. Shumat janë zbuluar në llogaritë e degës së fondacionit në Londër, e cila ndan një ndërtesë zyre në Westminster me organizata të tjera anti-Brexit, përfshirë Britaninë e Hapur dhe Lëvizja Evropiane.Të dy këta grupe kanë luajtur një rol kritik në fushatën e votave të njerëzve për një referendum të dytë. Facebook duket se është një fushë beteje kryesore në Zgjedhje dhe BfB ka investuar shumë në reklamat në këtë platformë, duke shpenzuar gjithsej 613,000 £ që nga tetori i vitit 2018.Vetëm në 30 ditët e kaluara, BfB ka shpenzuar 137,000 £ (176k $) në 165 reklama të ndryshme të sponsorizuara.Gati një në katër votues thonë se synojnë të votojnë me taktikë këtë Zgjedhje – ekuivalente me pothuajse 7.8 milion vota, shumica kryesore e pasigurt ende. Mjeti taktik i votimit i BfB-së, GetVoting.org, parashikon që nëse 30 përqind e votuesve pro-Mbetjes përdorin votën e tyre në këtë mënyrë, kjo do të parandalojë që Konservatorët të fitojnë një shumicë, bazuar në analizën e kryer njeri për njeri të 46,000 njerëzve në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Unite To Remain, (të bashkuar për të mbetur) i kryesuar nga Heidi Allen, ish-deputeti i Tory u kthyer në Liberal Demokrat, pretendon se të paktën 44 nga 60 vendet janë “shumë të fitueshme” nëse përdoret votimi taktik. Në zgjedhjet e 12 dhjetorit, Lib Dems do të qëndrojë i padenjë nga dy partitë e tjera në pakt në 43 zona, të Gjelbrit në dhjetë dhe Plaid Cymru në shtatë. Zonja Allen tha që marrëveshja ndër-partiake ishte “e paparë në historinë moderne politike britanike. “Mbrëmë, Andrew Percy, i cili është për rizgjedhje,tha për Tories në Brigg dhe Goole:” Unë po i bëj thirrje Komisionit Zgjedhor që të hetojë me urgjencë nëse ka ndodhur një shkelje e rregullave të shpenzimeve dhe të sqarojë se si BfB po i shpenzon këta miliona jashtë shtetit. “Rregullat janë të qarta: donacionet e huaja në këtë shkallë nuk mund të shpenzohen në një fushatë zgjedhore.”Ne kemi nevojë për një fushë të drejtë dhe të barabartë – dhe kjo do të thotë të sigurosh që grupet e vështira që kërkojnë të prishin vullnetin demokratik të britanikëve nuk do të veprojnë si një rrugë për paratë e huaja që të ndikojnë në zgjedhjet në këtë vend. “BfB tha mbrëmë:” Pasqyrat tona financiare janë depozituar siç duhet dhe sqarojnë se kemi marrë para nga Fondacioni i Shoqërisë së Hapur. (OFS) “Gjatë periudhave të rregulluara siç janë zgjedhjet, ne përdorim donacione të lejueshme në Mbretërinë e Bashkuar për aktivitetin e rregulluar të fushatës për të zbatuar rregullat e Komisionit Zgjedhor. “Asnjë para nga donacionet e huaja nuk përdoret për të financuar këtë. “Ne shpresojmë që Komisioni Zgjedhor të konfirmojë se dhe në këtë rast kjo ka ndodhur.” “Duke pasur parasysh dëmin që qeveria Johnson dhe një Brexit i vështirë do t’i shkaktonte vendit, ne kemi marrë një numër të madh dhurimesh nga e gjithë Britania.”
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Return to Komunistet Boteror

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron