Politika e huaj ne zhvillimet dhe fenomenet e politikes qe ka influencuar ne luftrat boterore.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Anxhela Merkel – Gjakosi Krishtlindjet 2016 n’Gjermani!
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4338
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Anxhela Merkel – Gjakosi Krishtlindjet e 2016 n’Gjermani!

Imazh

Në pragun e Krshtlindjeve, pra të hanën e dt. 19 dhetor 2016 u përgjakën tmerrsisht te Tregu i Krishtlindjeve në Berlin nga nji akt makabër i mirë-projektuem prej forcave të errta azjatike-gjermane me nji bilanc tragjik, ku nji makinë ju vërsul qytetarve në Tregun e Krishtlindjeve; 12 të vdekun dhe 44 të plagosun(mund të jenë numri ma shumë, pasi qeveritë gjithmon mashtrojnë).
,,Zemërbardhsia,, e Angjela Dorotea Merkelit(17.VII.1954), e bija e pastorit protestant, zonjës lakuriqe në rininë e saj në ish Gjermaninë Komuniste - Sovjetike dhe sot kancelare e Gjermanisë i faturohen të gjitha dramat tragjike gjakderdhse në rrugët e Gjermanis të shum e shum gjermanve të pafajshëm.
Askush nuk përgjegjet në shtetin gjerman për aksionet makabre që organizojnë bandat aziatike të mirë organizuem, të kjartë në objektiva dhe me synime të shumta mbi popullin puntor dhe shum patriotik gjerman. Aksionet ultraterroriste të forcave të errta të ndodhuna periodikisht nuk parandalohen, gja që shtohen dyshimet se organizohen nga segmentet e shtetit me liçensimin e zonjës protestante, nudistja Anxhela Merkel.

Angela Merkel – Autorja e Tragjedis Gjermane
Krishtlindja duhet kremtue me Arkivola!

Imazh

Gjermania sundohet tash sa vjet prej dy personave që u rritën e u edukuen me doktrinën e marksiste-leniniste në ish Gjermaninë Lindore, komuniste pro-sovjetike; Joakim Gauk(Joachim Gauck i dtl. 13.IX.1949 –president prej 18.III.2012 ), presidentit, pastor protestant(…. to study theology and become a pastor in the Protestant church in Mecklenburg -….. ai zgjodhi për të studiue teologji luterane dhe të bahet një pastor në kishën protestante në Mecklenburg.) dhe bijës së pastorit protestant sëbashku me partitë socjalistët komunistë me suksesë Gjermanine me rezultate të shkëlqyera nga aktet e pandalshme e të suksesshme të terrorit aziatik mbi popullin e pa-armatosun gjerman.
Sikur të ishin në krye të shtetit gjerman presidentit dhe kancelari me besim fetar musliman ose katolik? Si do t’i cilsonin dhe sa jetëgjatë do të kishin pasë në krye të drejtimit në dy poste superjore? Jam i sigurtë se mbas nji përsekucjoni fymjesh publike, nuk do të kursenin t’i likujdonin segmentet e shtetit gjerman n’bashkëpunim me atë rrjetin e konspiracjonit religjioz ndërkombtar!
Nudistja kancelare u hapi portat Gjermanisë mbi 1 miljon aziatik? Arsyeja e vertetë ishte të shkatrronte zemrën e filozofisë europjane – Shpirtin kristjan. E gjithë kjo ,,bamirsi,, e ksaj kancelares kanibale Merkel po korr suksese, po jepë produkt tragjik mbi popullin gjerman dhe nji paralajmërim për vendet perëndimore ku u strehuen me deshirën e Merkelit dhe me urdhën të mazonve kanibalë që kanë zaptue kryetin e Bashkimit Europjan dhe të gjitha institucjonet e saj në bashkëpunim me sponsoren Anglinë që fshehet dhe Amerikën.

Andrra komuniste e Merkelit - Shkatrrimi i Gjermanis ,,paqsisht,,me anë të arabve
Imazh

Kur Merkelja e re ekspozonte organet gjenitale para rrezeve djellore në plazhet e ish Gjermanis Komuniste dhe u pregatiste ushtarakisht me sulmue e me ekzekutue vllaznit e motrat gjermane në shtetin vlla gjermano-perëndimore, kolegët e saj në Gjermaninë Perëndimore punonin natë e ditë vullnetarisht në rimëkambjen e Atdheut tyne nga barbarizmat e shkatrimeve të Luftës Dytë Botnore me nji shpirt patriotik dhe shembullor disiplinor. Kjo gjermane e edukuem me një kombinim fatal ndjenjash protestante-komuniste, me medalje nga qeveria komuniste sundon për fatin e zi Gjermaninë gjigande nga ekonomia dhe disiplina.
,,Bamirsia,, e Merkelit me 1 miljon arabë i ka futë thellë thikën gjermanve dhe mbarë kontinentit europjan duke ja rrotullue sa herë Merkelja sëbashku me pastorin protestant, presidentin gjerman sa herë që u zgjohet epshi i argtimit makabër me gjakun e viktimave ekperimental gjerman. Partia Alternative Gjermane(Alternative für Deutschland) i kërkon botnisht - Ekzekutimin e menjihershme të Merkelit si autorja ma e suksesshme e tragjedive njerzore në Gjermani pas Hitlerit.
A ka gja ma pasjonale për dyshen sundimtare gjermane t’i dhurosh në vend të urimeve për Krishtlindje – Arkivola familjeve të gjermanve?
Si mund të justifikohen akte makabre të shpeshta në Gjermani, ku sherbimet sekrete gjermane disponojnë mjete supër moderne spiunazhi, ku kontrollon çdo qelizë ku frymon jeta njerzish, ku artileriaj e kamerave bombardojnë tonelata informacjone, ku spijunazhi ka depërtue në shtratin e fmijve, foshnjeve, burrit e grues ne shtrat, në WC e kudo si dhe në botë? Përse nuk e parandaluen terrorin e fundit dhe tjerat? Përgjegjen e dijnë pastori dhe bija e pastorit, që janë në krye të shtetit gjerman tash sa e sa vjetë për fatin e zi të kombit madh krenar në botë! Çohuni gjermanët me genë dhe Mos lejoni bandat me kremna e kollare t’ju projektojnë të tjera akte edhe brutale ndaj familjeve t’ueja!

E martë, 20.XII.2016
Autori - Shkambi i Europës
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi sundimit të gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. E pregatiti në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Radovani
Ubi spiritus Domini ibi libertasKu ashtë shpirti i Zotit, aty ashtë liria. At Gjergj Fishta
“Ai që e di dhe thotë një gënjeshtër asht nji kriminel”Bertold Brehtin.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4338
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
35 vende nuk votuen kundra Amerikës(SHBA) n’OKB
Votimi apo Mosvotimi kundër Trump-it s’ishte i detyrueshëm

Shkodër, e enjte, 21.XII.2017
Autori Gegë Mali
Imazh
Në Ditën e lindjes të nji nga kryxhelatve të botës Stalinit, autori i vrasjes së mbi 35 milion sovjetikve votuen 128 vende kundra SHBA-s në OKB.


Asambleja e Përgjithshme e OKB-ës ka folë me votën kundra: ”Shtetet e Bashkueme duhet të ndryshojnë linjën e re të Izraelit.
128 vende votuen kundër një rezolute të Shteteteve të Bashkueme të Vendimit të njohjes Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit.
35 vende nuk votuen rezolutën, e cila - ndryshe nga rezolutat e Këshillit të Sigurimit të OKB - nuk ishte e detyrueshme.
- Rezoluta ashtë në përputhje me konkluzionet e Këshillit të miratuara javën e kaluem nga shtetet e BE dhe krenët e qeverive. Çështja e statusit të Jeruzalemit duhet të zgjidhet ndërmjet palëve duke negociue si pjesë e një marrëveshjeje paqeje,
Komplotistët e supërfuqive europjane si Macron, Merkel dhe Maj shtiren se u vjen keq për vendimin e Trump-it për Jerusalemin.
Shtetet e Bashkuara kohët e fundit vendosën të njohin Jerusalemin si kryeqytet dhe të lëvizin ambasadën atje.
Vendimi ka shkaktue një trazim ndërkombëtar dhe trazira me palestinezët.

Paralajmrimi i Trump-it kundra shteteve para votimi kundra Amerikës

Para votimit, Presidenti Donald Trump u bani të kjartë shteteve votuese, se vota e tyne kundra ka me pasë një ndikim në marrëdhëniet e ardhshme të Shteteve të Bashkuara me vendet me të cilat ballafaqohen Shtetet e Bashkuara për çështjen e Jerusalemit.
Imazh

"Kjo ashtë një ditë që Shtetet e Bashkuara do të kujtojnë," tha ambasadorja e OKB-së, Nikki Haley, përpara sondazhit të OKB-së.
"Ky sondazh do të bajë dallimin se si amerikanët e vlersojnë OKB-ën, ato vendet që tregojnë mungesë respekti për ne në OKB", tha Haley.

SHBA u dërgoi letra shteteve pro saj për Mos- Votim
Imazh

Para votimit të gjitha shtetet pro Amerikës morën nga një letër nga Shtetet e Bashkueme.
. Ajo letër shprehet nji ambasador europjanë, se ashtë një sondazh që Presidenti Trump që po e ndjekë me shumë vemendje. Disa e vlersojnë letrat e SHBA për votimin kundra SHBA-s si tekstë kërcënues.
Shqipnia e Mjerë do ketë pasoja financjare dhe politike nga SHBA
Imazh

Fakt asht se Shqipnija votoi kundra SHBA-s mbasi kishte votue në Ligën Arabe nën drejtimin e Erdoganit. Gjeo-politika e Shqipnis u rikthye prej 2013, prej uzurpimit të pushtetit nga Edvin Kristaq Rama drejt Lindjes, drejt Stamboll-Moskës-Beogradit-Athinës si blloku ma fanatik-taleban tradicjonal antiamerikan.
Shqipnija do ketë pasoja n’Ballkan, pra do të rrezikohet politikisht dhe ekonomikisht nga anmiqtë shekullorë sllave-turq. Turqia dihet si aleate shekullore e sllavëve, qi i ka lanë dorë të lirë Beogradit-Athinës në aneksimin e Shqypnis Mjerë në shtatë copa. Timonin e Tiranës e ka prej 15 shtatorit 2013 – Ankaraja-Moska.
Imazh
Ambasadori Donald aziatik Lu duhet të shporret nga Shqipnia se nuk ka lobue te Edvin Rama për Votën Pro SHBA në OKB,
Por ka lobue me dhunë kundër Opozitës Shqiptare te Edvin Rama
- Për të instalue e dhurue Institucjonet e Drejtsis vetun të Majtve n'Shqypni
Vota kundër SHBA asht ba pa dijenin e Presidentit të Shqypnis Ilir Meta


Trumpi duhet t’i zevendsojnë të gjithë ambasadorët amerikanë të 128 shteteve qi votuen kundra tyne me ndëshkim humbjen e së drejtës në sferën diplomatike!
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi sundimit të gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. E pregatiti në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Radovani
Ubi spiritus Domini ibi libertasKu ashtë shpirti i Zotit, aty ashtë liria. At Gjergj Fishta
“Ai që e di dhe thotë një gënjeshtër asht nji kriminel”Bertold Brehtin.
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Google [Bot] dhe 0 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 20 Prill 2018, 14:54
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari