Dedikuar sportdashesve te te gjitha tipeve te sporteve. Gjithcka mbi sportin.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 6 postime · Faqe 1 prej 1
Tabela e rezultateve te dy grupe Futbollit shqiptar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4430
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Renditja e Superliges pas javës së 17-të


1. VLLAZNIA 34 pike
2. TIRANA 30 pike
3. DINAMO 29 pike
4. BESA 28 pike
5. TEUTA 24 pike
6. SHKUMBINI 23 pike
7. FLAMURTARI 23 pike
8. ELBASANI 20 pike
9. APOLONIA 18 pike
10. BYLIS 17 pike
11. PARTIZANI 13 pike
12. LUSHNJA 13 pike

KLASIFIKIMI KATEGORIA E I
Renditja e Kategorise se 1-rë pas javës së 15-të


1. Skenderbeu 33 pike
2. Laci 29 pike
3. Gramozi 27 pike
4. Kastrioti 27 pike
5. Terbuni 25 pike
6. Burreli 23 pike
7. Dajti 23 pike
8. Turbina 20 pike
9. Luftetari 19 pike
10. Sopoti 18 pike
11. Beselidhja 18 pike
12. Pogradeci 17 pike
13. Ada 16 pike
14. Skrapari 16 pike
15. Bilisht Sport 14 pike
16. Naftetari 10 pike
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4430
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
SUPERLIGA-KLASIFIKIMI
Renditja e Superliges pas javës së 18-të


1. VLLAZNIA 34 pike
2. TIRANA 33 pike
3. DINAMO 29 pike
4. BESA 29 pike
5. SHKUMBINI 27 pike
6. TEUTA 24 pike
7. ELBASANI 23 pike
8. FLAMURTARI 23 pike
9. APOLONIA 21 pike
10. BYLIS 17 pike
11. PARTIZANI 16 pike
12. LUSHNJA 14 pike

KLASIFIKIMI KATEGORIA E I
Renditja e Kategorise se 1-rë pas javës së 15-të


1. Skenderbeu 33 pike
2. Laci 29 pike
3. Gramozi 27 pike
4. Kastrioti 27 pike
5. Terbuni 25 pike
6. Burreli 23 pike
7. Dajti 23 pike
8. Turbina 20 pike
9. Luftetari 19 pike
10. Sopoti 18 pike
11. Beselidhja 18 pike
12. Pogradeci 17 pike
13. Ada 16 pike
14. Skrapari 16 pike
15. Bilisht Sport 14 pike
16. Naftetari 10 pike
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4430
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
VLLAZNIA NE KRYE TE JAVES 21 TE FUTBOLLIT 2009, Posted 23 Shkurt 2009, 12:24
Kat. Superiore
Vllaznia 41 Imazh
Tirana 40
Dinamo 35
Shkumbini 33
Besa 29
Teuta 26
Elbasani 25
Flamurtari 25
Apolonia 24
Partizani 22
Bylis 21
Lushnja 18


Kat. E pare

Skenderbeu 40
Laci 36
Kastrioti 34
Gramozi 31
Burreli 29
Terbuni 26
Luftetari 26
Dajti 26
Turbina 24
Skrapari 22
Beslidhja 21
Ada 20
Sopoti 19
Pogradeci 17
BilishtSport 15
Naftetari 13
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 88
Vendodhja: Tirane
Antarësuar: 18 Shkurt 2009, 21:07
Urime ekipit te Vllaznise. Pashe ndeshjen e fundit e cila e renditi te paren, dhe vertet luajti mire dhe pse me erdhi keq per djemte e tiranes
The world of my own
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4430
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Imazh
Tirana dhe Vllaznia “dhëmbë për dhëmbë”, vigjëlon Dinamo

Autori: editor
Data: 21/03/2009
Java e 25-të e Superligës së Shqipërisë ka luajtur ndeshjet e saj. Ndeshje të cilat kanë dhënë rezultate të pritura në përgjithësi, përjashto fitoren e Partizanit në Peqin, me golin e Mahos në minutën e 94-t të lojës. Dy skuadrat e kreut, Tirana dhe Vllaznia, kanë bërë detyrën në shtëpi, duke ruajtur të njëjtat pozicione karshi njëra-tjetrës, duke ecur me të njëjtin hap. Tirana ka mundur 2-0 në “Qemal Stafa” Apoloninë e Fierit, me golat e Devollit në pjesën e parë dhe të kapitenit Muka në të dytën, ndërsa Vllaznia ka fituar 3-1 ndaj Flamurtarit, në stadiumin “Loro Borici”, me dygolëshin e Sukajt dhe të Licit me penallti. Kujtojmë që vlonjatët kanë barazuar përkohësisht 1-1 me anë të sulmuesit korcar të tyre, Mema. Fitore të cmuar ka marrë Lushnja në shtëpi, ndaj Bylisit, rivalit direkt për mbijetesë, me golin e Bubeqit, cka e ka larguar atë nga vendi i fundit në renditje. Në “Selman Stermasi”, Dinamo ka mundur Elbasanin 2-0, duke mos iu shqitur kryesueseve, Tiranës dhe Vllaznisë. Për blutë ka realizuar në pjesën e parë Bakaj, me anë të një goditjeje dënimi, ndërkohë që në fundin e ndeshjes, ka qenë Plaku, sërish me goditje dënimi, që ka vulosur fitoren e kampionëve në fuqi ndaj Elbasanit, që tashmë është seriozisht i rrezikuar për mbijetesën. Ndeshjen në fjalë e ka përcjellë nga tribuna edhe trajneri i kombëtares, Ari han. Në Kavajë, Besa ka mundur 2-0 Teutën fqinje, me nga një gol në secilën pjesë. Progni i ka kaluar në avantazh verdhezinjtë, në 45 minutat e para, ndërsa kosovari Haliti ka vulosur fitoren e pastër të Besës. Në përgjithësi, kjo javë ka ruajtur të njëjtat pozita të kryesuesve, ka përforcuar pozitat e Partizanit, që i largohet rrezikut të rënies nga kategoria, ndërkohë që Lushnja, e “abonuar” prek kohësh me vendin e fundit, ia ka lënë atë Bylisit, por ka parakaluar edhe Apoloninë e parafundit.

Java e 25-të

TIRANA - APOLONIA 2-0

(Devolli 31’, Muka 75’)

VLLAZNIA - FLAMURTARI 3-1

(Sukaj 14’, 39’, Lici 87’(pen) / Mema 83’)

DINAMO - ELBASANI 2-0

(Bakaj 22’, Plaku 89’)

SHKUMBINI - PARTIZANI 0-1

(Maho 90+4’)

BESA - TEUTA 2-0

(Progni 9’, Haliti 86’)

LUSHNJA - BYLIS 1-0

(Bubeqi 15’

Renditja e Superliges pas javës së 25-të

1. TIRANA 48 pike
2. VLLAZNIA 48 pike
3. DINAMO 44 pike
4. SHKUMBINI 38 pike
5. BESA 37 pike
6. TEUTA 32 pike
7. FLAMURTARI 29 pike
8. PARTIZANI 29 pike
9. ELBASANI 27 pike
10. LUSHNJA 25 pike
11. APOLONIA 24 pike
12. BYLIS 23 pike

KLASIFIKIMI KATEGORIA E I
Renditja e Kategorise se 1-rë pas javës së 22-të

1. Laci 46 pike
2. Skenderbeu 46 pike
3. Kastrioti 44 pike
4. Gramozi 38 pike
5. Burreli 36 pike
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4430
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Renditja e Kategorise se 1-rë pas javës së 22-të
21 mars 2009
1. Laci 46 pike
2. Skenderbeu 46 pike
3. Kastrioti 44 pike
4. Gramozi 38 pike
5. Burreli 36 pike
6. Dajti 33 pike
7. Turbina 33 pike
8. Luftetari 30 pike
9. Skrapari 29 pike
10. Beselidhja 27 pike
11. Ada 26 pike
12. Sopoti 25 pike
13. Pogradeci 21 pike
14. Bilisht Sport 18 pike
15. Naftetari 16 pike
16. Terbuni perjashtuar
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 6 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 04 Dhjetor 2022, 02:55
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari