Dedikuar sportdashesve te te gjitha tipeve te sporteve. Gjithcka mbi sportin.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Vllaznia drejt kupes kombtare
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4432
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Vllaznia drejt kupes kombtare, Posted 03 Maj 2009, 23:12
Imazh
Vllaznia ne krye!
Vllaznia me ne fund eshte ne krye vetem.Tani Vllaznia ka 60 pike mbas ndeshjes se fituar ne Peqin kunder Shkumbinit me rezultatin 2-1.Tirana qe ndjek Vllaznine ne Superlige me kohe tani eshte ne vend te dyte me 1 pike me pak se Vllaznia.Ndeshja e rradhes eshte kunder te dy skuadrave Vllaznia dhe Tirana dhe luhet ne Shkoder ne stadiumin Loro Borici.Kuqeblute ndjehen shume optimiste per fitesen e Superliges Shqiptare.Tirana tani eshte ne Kupen Shqiptare ne finale mbasi muajti Vllaznine 1-0 ne fund te ndeshjes ( minuta 104 ) dhe Vllaznia deshiron te marri hak dhe te ktheje fitesen.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4432
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Vllaznia drejt kupes kombtare, Posted 05 Maj 2009, 09:22
Vllaznia është nje skuadër e mirë, e aftë, por edhe e llastuar.
Kur doli Vllaznia ketë jave perseri ne krye me shume gazepe, me paterica, m'u kujtua Italia ne boterorë qe në kampionatin e parafundit boteror u kualifikua ne cerek fiale me zore, me te shtyme derisa arriti gati ne maje. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 29 Nëntor 2022, 20:18
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari