Dedikuar sportdashesve te te gjitha tipeve te sporteve. Gjithcka mbi sportin.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Sporti juaj i preferuar!
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 98
Vendodhja: Rome,Itali
Antarësuar: 27 Janar 2009, 14:55
Sporti juaj i preferuar!, Posted 21 Shkurt 2009, 20:15
Sporti im i preferuar eshte tenis.
do me pelqente shume ta praktikoja....mundesite jane te pakta ...te shpresojme ne te ardhem.
po per ju kush eshte sporti i preferuar? ke sport praktikoni?


Noa_Al
WWW Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4432
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Tenis, Posted 22 Mars 2009, 09:56
Tenis
Ivanoviç, tenistja 100 milion dollarëshe
Imazh
“Adidas” i ofron deri 55 mln $ për të rinovuar për një dekadë, por në luftë është përfshirë edhe “Nike”, e gatshme të arrijë pothuajse dyfishin e kësaj vlere.
Ana Ivanoviç është një yll edhe në modë. Pavarësisht se humbi numrin një në botë, tenistja serbe vazhdon të jetë një objektiv shumë i lakmuar për tregun e reklamave, sektor nga i cili grumbullon pjesën më të madhe të të ardhurave të saj. Ivanoviç ka një kontratë me “Adidas” deri në fund të vitit 2009 dhe negocimet që kanë nisur me firmën pritet ta shndërrojnë në një prej tenisteve më të paguara të historisë. Ivanoviçi është imazhi i “Adidas”?it në këtë moment. Ishte kjo markë ajo që ka besuar në suksesin e serbes dhe duke përfaqësuar këtë firmë ajo ka arritur sukseset e saj më të mëdha. “Adidas”?i është i vendosur që të vazhdojë bashkëpunimin e tij me Ivanoviç dhe për këtë arsye dëshiron të lidhë një kontratë 10?vjeçare, me një pagë prej 3,5 milion dollarësh në vit, e cila mund të arrijë deri në 5,5 milion, në varësi të sukseseve të saj. Një kontratë e tillë do ta shndërronte Ivanoviçin në një nga tenistet më të paguar të të gjitha kohërave, por “Nike”, e njëjta kompani që zotëron të drejtat e imazhit të Federer, Nadal apo Sharapovës, është e interesuar gjithashtu për serben. Dhe sipas burimeve brenda kompanisë amerikane të produkteve sportive, oferta e “Nike” mund të jetë me një vlerë prej 100 milion dollarësh për dhjetë vjet.
SPORT EKSPRES
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Nëntor 2022, 17:47
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari