Cdo gje qe ju nevojitet nga interneti
Dedikuar te gjitha informacioneve mbi sherbimet e nevojshme per shqiptaret brenda dhe jashte atdheut
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Proletari tani ju ofron nje toolbar te thjesht
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Proletari tani ju ofron nje toolbar te thjesht, Posted 23 Qershor 2009, 02:46
Proletari vjen me nje sherbim te ri per proletaret duke i ofruar nje toolbar te thjesht dhe te lehte ne perdorim pa shume opsione te ngarkuara.
-Ka nje radio qe mund tju ofroj mundesine te degjoni radion e deshiruar direkt nga browseri juaj pa pase nevoje te hyni apo nderroni faqe.

-Tju azhornoje me temperaturat si ne vendin ku ndodheni ashtu me ate qe jeni kurioz te dini.

-Nje kuti per kerkim ne proletari te shpejte mbi cdo teme apo cdo gje rreth sitit proletari.comSi ta shkarkojme dhe instalojme?
Me poshte do mundohem te ilustroj me figura ca udhezime te thjeshta per lehtesim shkarkimi dhe perdorimi.
Edhe pse eshte ne shqip cdo gje do jete shume e thjeshte.


Si fillim ju tregoj ku mund ta gjeni vendin per klikim.
Quhet Proletari toolbar dhe ndodhet ne anen e majte lart(fillim) te faqes kryesore ne sektorin e menuse se proletarit ketu PROLETARI TOOLBAR:

Imazh


Pastaj do ju hapet nje faqe ku mund te lexoni permbajtjen e ketij toolbarit dhe ku duhet te klikoni per ta shkarkuar:
Imazh

Pasi keni bere shkarkimin e instalimin me nje procedure normale standarte ne raste te tilla.

Atehere kalojme ne personalizimin sipas deshirave duke vene dhe radion qe deshirojme te degjojme. Mjafton te klikohet aty tek emri i radios dhe do hapet nje dritare me disa opsione dhe tek ajo "shto radio" klikoni dhe do ju hapet nje dritare tjeter dhe aty mund te vendosni emrin e radios qe deshironi dhe klikoni tek "kerko" dhe pasi radio gjihet shtyp butonin "ne rregull" dhe radio eshte gati per degjim. Per me shume ndiqni figurat si me poshte :


Imazh
Imazh

Shpresoj te kem qene i qarte dhe i lehte ne shpjegim


Shpresoj tju pelqeje dhe tju hyje ne pune :muah

Me respekt I-AMESHUAR
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 31 Maj 2020, 02:17
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari