Cdo gje qe ju nevojitet nga interneti
Dedikuar te gjitha informacioneve mbi sherbimet e nevojshme per shqiptaret brenda dhe jashte atdheut
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Njoftim
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4487
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Njoftim, Posted 12 Nëntor 2009, 23:19
Te nderuar bashkatdhetare te Albshkences e te tjere kudo jeni,

as nje reagim nga ana juej per greven e urise te disa te perdjekurve politike per te drejtat e tyre
qe tash afro 20 vjet nuk u njihen e nuk shperblehen as per vitet e denimeve as per rikthimin e pronave,
sepse dihet se te pushkatuarvem burgosurve dhe internuarve ju konfiskoheshin pronat.
Komunistet vazhdojne te ju zejne akoma sot shtepite dhe tokat.

Te abandonuar e lene ne meshire te fatit nga qeverite e ndryshme dhe nga partite sundimtare, te cilave
nuk u bie ndermend per keta heronj e martire te kauzes se shejte shqiptare qe eshte mbi te gjitha liria !
Asgje s'kane bere as po bejne per njohjen e te drejtave themelore e legjitime te tyre.

kerkojme nga ana juej qe te tregoni solidaritetin tuej ndaj atyre qe u masakruan, burgosen e internuan,
per lirine e demokracine qe ju vete e gjithe shqiptaret gezojne sot, sic e tregon fakti qe udhetoni e levizni
lirshem neper gjithe shtetet e kontinentet, e flisni e shkrueni sipas qejfit tuaj, kur dihet se per nje fjale perfundoje ne qelite e burgjeve ne mos para tytave te pushkatimit, sic ka ndodhur.

ju kerkojme nabare te lanin gojen e te lironi shpirtin tuaj duke ju qa hallin ketyre martireve te pafajsise shqiptare te shekullit njezet, qe pesuan kalvarin e gjate te mundimeve nen diktaturen me te eger komuniste te vendeve te evropes lindore, boterisht e pranuar.

jemi ne pritje te shfaqjes se solidaritetit tuaj humanitar e njerezor, si vellezer per vlllezerit tuaj te mohuar e masakruar shqiptare, qe pesuan terrorin ma gjakatar te historise shqiptare, nga vete disa shqiptareve te pa denje per te mbajtur ate emer.

eshte nje tallje e madhe te heshtesh para holokaustit perbindesh qe pllakosi me terbim kriminal, mbi mija te pafajshem, ku nuk u kursyen as pleq, gra e femije, e per te cilet nuk po derdhen as lot krokodili, pa lere qe s'behet fjale per lot te vertete !

Po tallen ma ta, duke i lene te vdesin pa shijuar te drejten e kompensimit te vuejtjeve e denimeve te tyre !
Nga nje grup te perndjekurish te diaspores evropiane.
Lutemi shperndani kete apel solidariteti. Leke Pervizi BelgjikeImazh.

E solli Fritz Radovani ne site: www.proletari.com
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 31 Maj 2020, 01:59
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari