Batuta, Anektoda, Bejte, Satira etj... c'fare te ju deshiroje zemra juaj humoristike per te bere sa me shume per te qeshur
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 27 postime · Faqe 1 prej 3 · 1, 2, 3
Kujdes mos bini nga karrigja
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 30 Janar 2009, 17:56
Ishte i here i cun e pyti i polic, o polico mund te me thush sa eshte ora? po mo si jo i tha polici, dhe i tregoje oren, ora ishte 1:00 fiks, cuni i thote policit, ne rregull o polic ne oren 2:00 ec e me ha mu.. polici nuk duroje e filloje ta ndiqte nga pas ngaqe ai cuni po vraponte, nderkohe, na u perplas polici, me nje grua, i thote ajo gruja, po dale mo polic ec me avash se na dermove fare, i thote polici, po ja e shef i picirruk cun, ai e me thote polic ne oren 2 eja e me ha mu...gruaja e habitur i hedh nje veshtrim ores dhe i thote: o polic, po pse vrapon te keqen, ora eshte 1:30 , ke kohe dhe gjys ore.. :mrgreen:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 30 Janar 2009, 17:59
Ishte i cun i ri me mercedez. Si gjithmone ai shkonte tek dyqani i te dashures. keshtu qe si per dite ai shkon atje por kesaj rradhe nuk shkon per te takuar te dashuren por per te blere dicka. parkon mercedezin perjashte dhe futet ne dyqan. E shef te dashuren dhe nuk i flet po shkon per te gjetur artikullin qe i nevojitej. Vajza mbetet e tronditur qe ai nuk i flet, dhe shkon perjashta per te par nqs ndonjeri vajze tjeter ishte ne mercedez. Po kur del perjashta shef se dy cuna po vidhnin mercedezin. ajo me vrap shkon brenda ne dyqan dhe i thote atij se mercedize u vodh. Po mire i thote ky, pe gje se kush ishte? Ohu, i pergjigjet ajo - bona akoma me mire. Cfare pyet ky? - Mora ne shenim numrin e targes. :mrgreen:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 30 Janar 2009, 18:03
Dy shoke benin muhabet dhe bie llafi tek shanci.
Une kam djalin e madh me shanc shume thote i pari. Cdo gje i plotesohet me se miri gjithmone.
Ne shtepine time, -i thote tjetri, - gruaja e ka komplet shansin. Gjen leke gjithmone. Sidomos ne fillim, kur sapo ishim martuar...rregullisht gjente 10 mije leke ne jave. Tani i ka rene pak shanci, po prape pa nje 2-mijeshe s'del ne jave. Une per vete s'kam fat fare. Dhe nje here qe gjeta nje pale breke burrash nen krevat, me binin te medha!

------------------


Shkon nje vlonjat ne kopshtin zoologjik, shetit e shetit, dhe mbeshtetet duke vene doren tek nje kafaz aty prane.
Nje punetor qe e sheh fillon te vrapoj duke theritur:
- Kujdeees , eshte kafazi i luanit
Vlonjati:
- Na avash ti ore se s'te hengra luanin une ty.... :lol:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 30 Janar 2009, 18:09
Nga Nexho Shabani - Shkoder

Prezantimi

Prezantohem para jush,
Me quajn Nexho e jo tush,
Kam pas shpin n Barbullush,
Qa baj une se ban gjithkush.
Kam shoqni une me Xhorxh Bush.

Un jam Nexho taksirati,
mu me rrin 12 Sahati.
Asnjeher s'm ka lan Takati.
E kam Baben nga Berati.
Ca them une e ban Vesh gjati,
Nder Shqiptar jam ma bark-thati.

Une jam Nexho teveqeli
Me del gjumi kur kendon gjeli
Nder punetor jam ma demeli
Me pelqen shume ciftateli
Nder 8 klase 6 here ngeli
N'trupin tem ma i thelle asht beli.

Une jam Nexh i parrum
du me u rru por nuk m'ban shkum
Me nje gru jam i martum
Kam tre fmi e m'duken shume
Edhe nje e kam t'fillum.
Edhe ne kamb mu m'vjen gjume
dukem krejt si zog i trum.

Mu te tan me therrasin AR
Un kam hapin nje hektar
E kam vjehrrin katundar
Prej tij kam une gjithmone zar
Se me jep me hanger bar
Te tan thojn se jam qyqar
Gjuetar jam pa zagare
I marr klubet mar e mar
Katundare e qytetare
Nga kelmendi deri n'Pentare

Edhe kryt e kam me thinja
Qa them une e ban partija
Se ne shkolle m'ka rrah zotnija
Ku jam une ndodhet trimnija
mbi detyrat asht bujqesia
Ne kat t'pest asht njit hardhija
E ma shum m'pelqen rakija.

Un pra jam Nexho hareja
Vesh e njesh me tesha t'reja
Jam i lindur per beteja
Per mua asht vec kabareja
E kam kryt tan neja-neja
E byftekut i them eja
Vetem mu nuk m'bjen rrufeja
Se jam rrit tek P.T.T-ja
Kam punu n' N.SH.N-ja

Nexho Ar me thone dynjaja
e kam shpin te namaz gjaja
Gjithmone kpucet m prishen te maja
Kush m'shef mu i hin hataja
Sepse kam gjyslykt e mdhaja
Ne pilaf m'ka xan sevdaja

Zakonisht Nexho m'thojne
Kam tre fmi por s'm bahet vone
Kam nje gru por nuk kam prone
Kam ne shpi une nje kukone
Kallabllek jena n shpi tone


Kam kushri ne amerike
Qe i thosha mos me ik
E kam mar nusen pa prike
I kam tlinat pa lastik
Si kam pas shokt fanatik


Kam humor une me mimik
Ne ushqim un ty t'kam fik
Se un t'ha nja 30 pjata
Sa ne shpi t'gerset shamata
Kur filloj une me val t'gjata
Ty me goj nuk t'flet kunata

Po e mbyll une kete rralle
E ma bani ju hallall
ME kujshi e mahall
E kur t'keni per mu mall
Me ndigjoni tjeter rall
Ju pershendet Nexho humori
Tash po vi kur t'mbaroj ZBORI
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 30 Janar 2009, 18:11
KULMET

Kulmi ne futboll?
Te luash vetem dhe te marresh karton te kuq!

Kulmi i besimit??
Te besosh se mamaja jote eshte e virgjer!

Kulmi i xhelozise?
Te ndahesh nga gruaja se ta marresh vesh qe ajo eshte e dashuruar me ty!

Kulmi i varferis??.....
Ta blesh buken ne Second Hand

Kulmi i Shpejtesise??
Te rretullohesh rreth nje pallati edhe te shohesh kembet prapa !

Kulmi i termetit??
Te hypesh me ashensor dhe te zbresesh me apartamentin!

Kulmi i shpirtit te mir?
Te te kerkoj falur profesori qe te kapi duke kopjuar

Kulmi i elektricistit?
Te guxhulises llampen dhe te qeshin punojsit e centralit!

Kulmi i kulmeve?
Ti thote memeci shurdhit qe qorri po i shikon

Kulmi i xhelozise ?
Te behesh xheloz per diellin qe ngroh gruan!

Kulmi i papunesise?
Ti zere rrjete merimange ,p... i prostitutes

Kulmi i thatesires?
Te beje lopa qumesht pluhur...

Kulmi i kurnacise?
Te lash letren higjenike pasi fshin b .... dhe ta vesh te thahet
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 08 Shkurt 2009, 13:59
Nga Nexho Shabani -Shkoder

Une jam person VIP

Une jam Nexho person VIP
ne pantallona nuk mbaj rrip
per humor jam simpatik
komuniteti nderkombetar
me qe i dukem njeri i mbare
ne mbrojtje me ka marre.....

Specialista prej tan planetit
do ti kem n sherbim pran vetit
bukur dine me ba gjithcka
ja se cilet jane ata:

Nje vile te bukur ne dergut
e bukur me te lan pa mend......
na projektoi inxh. Kinez Je Fe Mut
dhe ndihmesi i tij Qen bir Qen


Do ta baje instalimin e ujrave
sa te filloje fresku
hidrauliku rumun Tubo Saracinesku

Installimet elektrike
do ti baje nje simpatike
francezja e bukur si perrri
matmazel Zhytem Terry......

Ne shtepine time si pastruse
asht nje vajze nuk asht nuse
ka dy jave qe po jep prova
bullgarja Nadja Nushpikova

Sa per mish nuk do bije ne hall
une per te nuk vuj hiq
se kam kasap nje jugosllav
quhet Rosto Mishvicevic

Une jam llups qe ha e te kepus
e kam barkun te thelle si pus
kuzhinjer do te kem nje rus
gatuan paster e me cilesi
tavarish Rrujboll Pacamurkovski

M'i sjell pjatat fet e fet,
e nuk me len me u ba nervoz
kamarjeri i urte Grek
Tarabullus Mekos.....

Pijet m'i ka enda
do te mi zhgjedh ne te gjith boten
teknologu nga Hollanda:
Van Got Broken....

Nga semundjet nuk trembem asnje fije,
se do te kem doktor shtepije
nje turk te pashem alamet
emri i tij Qok Gjyzel Melek Hyzmet..

Kam shofer nje djale te ri
vetem ecen tan shpejtesi
ka lindur ne Gjeorgji
eshte i urte e nuk ban naze,
quhet Rrota Kanalaze...

Bageti do te kem boll
e do m'i ruj me kujdes
Katundari spanjoll ;
Coban Lopez...

Keshilltar politik
do te kem nje Britanik
per kete pune eshte kampion
mister Mashton Rrenson...

Sekretar personal
do te kem nje Italian
eshte i urte e eshte i zoti
sinjor Shamatin Jafutkoti....

Per zbulime sekrete ,dmth. gjithandej me degju..
se kush flet keq per mu,
e vrap me ardh me me tregu,
do te kem nje Gjerman veshur me rroba luksi
quhet Majer Padit Fuksi...

Kur te jem ne terezi
e reomatizen te kem tek shpina
do te me freskoje per bukuri
italiania ;Dorbuta Patlina...

Nuk kam frike maskat me corap
nuk baj of ,as nuk baj uf ,
budygard kam nje Arab
e therras Derman Kukuisuf..

Nexho o Nexho
po me therriste gruja
cohu prej gjumit
pse flet fjale te huja..???
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 08 Shkurt 2009, 14:01
Kulmi i Kulmeve

Kulmi ne futboll?
Te luash vetem dhe te marresh karton te kuq!

Kulmi i termetit??
Te hypesh me ashensor dhe te zbresesh me apartamentin!

Kulmi i gudulisjes??..
Te gudulises llampen dhe te qeshin punojsit e
centralit!

Kulmi i patologjive?
Ti thote memeci shurdhit qe qorri po i shikon

Kulmi i xhelozise ?
Te behesh xheloz per diellin qe “ngroh” gruan!

Kulmi i thatesires?
Te beje lopa qumesht pluhur...!

Kulmi i kurnacise??..
Te lash letren higjenike pasi pastron b... dhe ta vesh
te thahet

Kulmi i verbimit?
Ta shohi nje i verber, vdekjen me sy!

Kulmi i budallallekut?
Te besh si budalla dhe te mbetesh ashtu.

Kulmi i atletizmit?
Te vraposh i vetem ne nje piste dhe te dalesh ne vend
te dyte!

Kulmi i racizmit?
Te pish whiskey Black&White me gota te ndryshme!

Kulmi i absurditetit:
Te kerkosh nga vrima e celesit ne nje dhome te erret,
me syze dielli, nje zezak qe nuk eshte fare aty!

Kulmi hajdutllekut?
Kur nuk di ca me vjedh!

Kulmi i korrupsionit:
Me ia mbush zorren mire e mire me buke gjelit, e me
prit qe ky te bej me shume se tre veze ne dite...!!!

Kulmi i pastertise :
Te beje peshku dush!

Kulmi i vdekjes:
Qe atentatoret te te ngaterrojne me personin e vertete
qe duhet te vrasin!

Kulmi i presionit:
T'i frysh nje dashi ne b... derisa ti drejtohen briret


Kulmi i teknologjise:
Te largosh nje mushkonje nga kompjuteri me maus!

Kulmi i lakmise:
Te hash grushta e te mos ngopesh.

Kulmi i besnikerise;
Te mos e tradhetosh dashnoren as me gruan!

Kulmi i fuqise bindese:
Burri te binde gruan qe te gjitha pelicet te
shendoshin.

Kulmi i ekzagjerimit:
Nje milingone te pretendoje qe i ka hyre pluhur ne sy
Kulmi i nuhatjes:
Kur ne telefon i ndien eren e gojes bashkbiseduesit.


Kulmi i shpreses:
Duke te ngrene ujku, e ti shpreson se je ne enderr.

Kulmi i emigracionit:
Te nisesh me not per ne Itali dhe te perfundosh ne
brigjet e Afrikes.

Kulmi per emigrantet Shqiptar ne Kine:
Te arrestojne nje cift shqiptar per mbipopullimin e
lagjes, 9 muaj pasi kane marre nje shtepi me qira.

Kulmi i durimit :
Te merresh vesh me policin!

Kulmi i xhentileses :
T'ia veshesh shtylles elektrike me koke dhe t'i
kerkosh falje!

KULMI I KULMEVE???....
Si pate durim ti lexoje te gjitha! :(
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Humor Shkodran, Posted 08 Shkurt 2009, 14:11
Ne nje O.J.Q per te drejtat e grave, nje grua i mbledh grate e ju thote: Tesh e mrapa keni me shku ne shpi, edhe keni me ju than burrave qe me i ba ata tana punet e shpise, me la shpln e me ba me hanger, edhe mas nje javet keni me ardh me me raportu se si kan shku punet..
Mas i javet, shkunen grate edhe fillunen me tragu historite e tyne.
E para thot, un jam prej Korcet, shkova diten e pare edhe i thash burrit, sa i thash i pash tana gati...
E dyta cohet e thot, un jam prej elbasanit . Shkova diten e pare, i thash burrit , po spash gja... diten e dyte i pash tana gati.
Cohet e treta edhe thot, un jam nga Tirana. Shkova e i thash burrit. Diten e pare spash gja, diten e dyte spash gja... diten e trete i pash tana gati...
Qohet e katerta edhe thet
Un jam prej Shkodret. Shkova diten e pare edhe i thash burrit.. Diten e par spash gja. Diten e dyte spash gja. Diten e trete spash gja... Diten e katert .... po, diten e katert fillova me pa m.. ne synin e majte :(

E di qe sdo ta kuptoni menjehere por lexojeni disa here :(
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Humor Shkodran, Posted 08 Shkurt 2009, 14:16
Thojne ishte nje kohe lufte .....Njerzit po benin namin ne bote , Zotin i erdhi shpirti me dal dheee i thirri tan ne zyren e vet ne qiell nga nje pjestar te te gjithe shteteve me krime ...

Futet i pari nje italian e i tha: Ju bani krime dhe une me kete gjyle(e kishte ne cep te zyres) do ju shfarosi tanve
Del tu qa jashte e pysine thote MARUME !!!

Futet dhe anglezi , e njeta gja e keshtu me rradhe ...

Ishte rradha e shqiptarit..ishte viti 97 ku ishte ba namiiiiiiiiiiiii.................
I thote do ju mys tanve se ju vjedhni, shani, vritni etj etj...
Kur vjen puna shqiptari del tu qesh, te hujt tan tu qa jashte ..pse qesh i thojne ?!!?!?!
EHEEEE I KAM VJEDH GJYLEN SKA CA NA BAN MA :)
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Kujdes mos bini nga karrigja, Posted 08 Shkurt 2009, 14:17
Petriti ishte polic tek stacioni i trenit. Kishte nje te afermin e vet tek instituti i Folklorit. Aty mesoi dhe kompjuterin. Nje dite futet ne loje te vertete me nje web-site pyetje pergjigjesh.

Polic Petriti i ben pyetje sistemit kompjuterik "Sa barcaleta ka me polic?". Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy). Petriti ja kthren me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast: "Me vjen keq por Jeni gabim. Une jam vete polic dhe di me dhjetra barcaleta per ne..."

Kompjuteri ja kthen po ne cast: "Vetem 2 (dy) jane barcaleta, te tjerat jane te verteta'...! :(
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 27 postime · Faqe 1 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 03 Tetor 2022, 12:37
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari