Historiku i emrave te qyteteve shqiptare

Histori, gjeografi dhe cdo gje qe ka lidhje me lashtesine e qyteteve ne trevat shqiptare.

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Historiku i emrave te qyteteve shqiptare

Postby I-AMESHUAR » 14 Feb 2009, 04:22

Do kisha qefe te dija nje cike mbi historikun e emrave te qyteteve shqiptare???
Si psh: Shkodra(Skodra), Gjakova, Lezha(Lesh), Durresi(Dyrrah), Berati etj...
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Return to Qytetet ne trevat shqiptare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron