Ketu do gjeni te postuar cdo gje ne lidhje me ligjet, kushtetuten dhe azhornimet e fundit ne lidhje me fushen juridike
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Iraku dhe pergjegjesia e luftes
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Iraku dhe pergjegjesia e luftes, Posted 05 Dhjetor 2009, 02:31
A duhet te denohen krimet ne Irak?
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
A DUHET TE DENOHEN SHKAKTARET E LUFTES NE IRAK?, Posted 05 Dhjetor 2009, 02:58
Perse u be Lufta ne Irak?
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 91
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
Asht nji pytje qe m'len n'dyzim, por gjithsesi mendoj qe ma mir qe u ba lufta.
Nji jet asht nji jet dhe s'ka tjeter, e sikur thoshte edhe shoku Stalin :"Kur hup nji shok asht nji humbje e madhe, kur hupin 20 milion jane statistika"
Asht ma mir se i ka dhan fund gjendjes hipokrite qe Bota e "qytetnume" bante n'shpin t'popullit t'Irakut. Imbargoja qe i kishin vu haraç Sadamit, demek me e rrzu prej pushtetit ka ken nji mnyre me pas naft falas, n'shkembin t'ilaçeve e ushqimit qe gjithsesi kan ken teprica per Perendimin. Embargoja bani shum her ma t'dekun sesa lufta.
Amerika nderhyni se s'kishte ma 'sovranitet' n'Arabi Saudite dhe kshtu zgjodhi nji shtet tjeter prodhus nafte ku mund t'nderhynte pa shkaktu rreagime t'mdhaja.
E kshtu 'u kjartsun' gjanat dhe dihet qe Amerika s'asht shtet kolonizator i mirfillt, e s'rrin shum ne nji vend ku ka fut kamben per shkak edhe t'principeve t'demokracis qe ka n'shtet t'vetin.
Ju mundeni me tha qe mroj luften pse s'm'ka prek mu por per hir t'liris besoj se kisha ba disa sakrifica "zoti mos na provoft" :engjell
Per me e kthy pak antenen ka Shqipnia :) kisha me than qe kur u ba kryengritja e Postrribes, kisha me dasht qe t'kishin nderhy Amerika me Anglin, siç u shpresonte marrzisht, edhe pse do t'kishte pas damtime n'nierz, sesa me e zgjat edhe 40 vjet at rregjim.
Ma mir me vujt por i lir, sesa me vujt e skllav :(
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 14 Maj 2021, 10:03
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari