Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby Kristela » 04 Dec 2009, 18:13

Kam simpati te vecant per kyt kangtar, sikur edhe mos te kishte nxjerr kang tjeter pervec ksaj, ai i ka arrit majat.

Duket sikur e derdh shpirtin e tij ne kang, nepermjet zanit te tij melankolik.

Shkumbin Ismaili - Bindem

[/youtube]
Me causa sensacion
User avatar
Kristela
Drejtues
 
Posts: 382
Joined: 28 Jan 2009, 22:11

Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby Kristela » 04 Dec 2009, 18:22

Nuk asht hit i fundit po asht nji arie.
Per kenaqesine e shikuesve dhe degjuesve:

Moj e mire me sy te zi - Frederik Ndoci

Me causa sensacion
User avatar
Kristela
Drejtues
 
Posts: 382
Joined: 28 Jan 2009, 22:11

Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby Kristela » 26 Feb 2010, 22:40

Albumi i ri i shumpritur i Noizy-t doli ne treg "Most Wanted Mixtape"

Noizy - "Oh My"

Me causa sensacion
User avatar
Kristela
Drejtues
 
Posts: 382
Joined: 28 Jan 2009, 22:11

Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby Laert » 23 Jul 2010, 10:39

Teksti i këngës


AureLa:

Nuk jam, as e trent e tranuar,
kujdes, injektohem në gjak .
Nuk kam rregullore të shkruar
në çdo kohë, do të jem..
Kjo që jam .

MarseL:

Ja ku po vjen ajo, toka ka tërmet,
Ekksplozivi shpërthen .
Unë jam këtu dhe po ta them,
Jii ( Je ) gjigande në skenë .

Reff:

Mbamëni.. Amani..
Nuk mund të ndal, .
Mbamëni.. Amani..

Mbamëni.. Amani..
Kufii nuk kam .
Mbamëni.. Amani`iii .

Dr.Florii:

Muzika ndezii Club`in
E vendi është shum flakë .
Naçut janë shumë high,
e femnat janë shum HoT .
Tërmeti është 8ballë,
e sekondi nuk bën Klak .
Efekti është AG,
Pa pirë të bën ty Tap, Tap .

AureLa:

e`AG, unë jam OrigjinaLi,
Nuk pres, jam dimensioni i lirë . (haa`)
Sa lart, ndihet adrenalina
Jetoj momentin si të vijë .

MarseL:

Ja ku po vjen ajo, toka ka tërmet,
Ekksplozivi shpërthen .
Unë jam këtu dhe po ta them,
Je gjigande në skenë .

Reff:

Mbamëni.. Amani..
Nuk mund të ndal .
Mbamëni.. Amani.. (haaa`)

Mbamëni.. Amani..
Kufii nuk kam .
Mbamëni.. Amani`iii .

Dr.Florii:

Muzika ndezii Club`in
E vendi është shum flakë .
Naçut janë shumë high,
e femnat janë shum HoT .
Tërmeti është 8ballë,
e sekondi nuk bën Klak .
Efekti është AG,
Pa pirë të bën ty Tap, Tap .

aaaa` (4x)

Reff: 2x
Mbamëni.. Amani..
Nuk mund të ndal .
Mbamëni.. Amani..

Mbamëni.. Amani..
Kufii nuk kam .
Mbamëni.. Amani`iii .


Aurela Gaces - qershor 2010
Te lumtë Aurela Gace - Pushtove skenen shqiptare brenda dhe jashte Shqiperise!

Image


E pregatita me dashuri materialin e mësipërme për sitin http://www.Proletari-Muzikë.com sot të premten, më datën 23 korrik 2010 të marrur nga siti i mrekullueshem http://www.teksteshqip.com.
Bep Martin Pjetri
SHIJONI KRYEVEPREN E 2010


KJO KENGE ESHTE BESTELER, KENGA ME E BUKUR, KJO ESHTE KENGE PER PROLETARIATIN, KU PERFAQESUESI I SHTRESES SE NEPERKEMBUR DEL NE SKENE SI NJE VIGAN DHE SJELL BOTEN E MADHE TE PANJOHUR TE KOMUNITETIT TIJ PER SHQIPERINE DHE BOTEN. KJO ESHTE MREKULLIA E PROLETARIATIT KUR VEHEN NE LEVIZJE NGA NJEREZ ME FORMIM PROLETARIATIT.
NUK ESHT PROLETARIATI LUFTE, DIKTATURE KLASASH, POR ZGJIM I SHTRESAVE TE SHTYPURA NGA SHKELQIMI I QYTETERIMIT TE SHTETEVE PERENDIMORE DHE ASAJ AMERIKANE.
Image


Nuk e di se kush e ka ba regjizuren kesaj kenget. Per mua asht nje nga kenget me te bukura sepse jane nderthurur brenda kesaj kange nje mori elementesh te rralle per muziken shqiptare Dhe kjo rrallesi ka kualitetin e saj. Mbi te gjitha ka sjelle per here te pare nje djale nga raca e egjyptianeve si me e neperkembura e shekujve ne Shqiperi. Talenti i ketij djalit me natyrshmerine e tij ka sjelle vijen melodike te kultures se races tij aq bukur e me mjeshteri esht shfrytezuar sa qe ky ze i djalit te ri te 17 vjetat e ka madhshtur kangen. Vokali i ketij djalit esht mahnites per ate qe e ndjen, e kupton dhe asht specialiste. Per ate qe shijon romantiken e ketij komuniteti te mrekullueshem dhe e shperfillur nga shteti dhe shoqeria. Nese e afron kush ket djale ka me u ba kangtar besteler. Prandaj qendroni o shqiptar larg paragjykimeve fetare, racore, binndjeve politike, krahinore, gjinive sepse vjelen supertalentet edhe nga keto lloj komunitete te vogla shoqerore, gja per te cilat kjo mungese talentesh per mbi 50 vjet e damtoi rande muziken dhe shume shkencën dhe zhvillimin universal ne Shqiperi. Konkurenca e lire asht magjia e talenteve deri ne nje mase te mire, jo te kënaqeshme.
Prandaj ketu qendron magjia e kanges, ai hopi cilesor i kesaj kenge qe ky djale i ka vu kuroren e triumfit.
Zani i çjerrur i Aureles sikur e damton cilesine vokale, por asht mbulue bukur nga instrumentat, megjithese asht ne nivel te larte. Duhej te punonte regjizori me vokalin e saj. Ndersa doktori asht ne kualitet te plote dhe shume harmonik, ku nuk gjen asnje mangesi, nje personazh i kompletuem.
Te bukures t'i thohet e bukur dhe te dobtes ti thohet e dobet pa çka se esht kenga i ndonje kompozitorit me shkolle e me pervoje.

Bep Martin Pjetri
22 korrik 2010
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby I-AMESHUAR » 26 Jul 2010, 13:50

I madhi nacionalisti i rapit shqiptar GOLD AG

Gold AG - Ku Mbet Presheva


Gold AG - Jasht Kufirit


Gold AG ft. Drenusha Latifi - Bashke e Kallim

Teksti:
Mir Mbréma kosova
Mir Mbréma shqipnia
Mir Mbréma malzija e Maqedonija
Derra qel kush e nin veten shqiptar

Prishtinali (Preshevar),
Shkupjan e TETOVAR
Durrés e Tiran, Palve Ulqin e Tivar ...
Strug, Manastir, (Kumanov e Gostivar)

Pej e Gjilan, Gjakov e Prizren
E kena Ferizajin me neve ne ket ven
Ktu o neja e lezet, tradita e sevdaja
Ktu o lezha e kruja (saranda e kavaja)

Perjeton knaqesi (kur osht GOLD AG)
Me neve Elbasani, Shkodra me Peshkopi
Dridhet Lugina kur vjen Ariani
Dej te molla kuqe mu um nihet zani

Ref:
Te gjith sonte bashk e kallim
Ne te 2 kengen se ndalim
Asniher nuk jemi shuar
Per te gjith sonte Gézuar (2x)

Femna per rreth, kejt po bojna qef
Ktu bojna darsem (E knojna me def)
Si Gold AG (Don kejt rinia)
Me mu Bujanoci, Kamenica e Vitija
(Me juve AGA) Edhe miss kosova
(Ktu osht kejt Dibra) Ohri e Kerqova

Llap e gollap jon shum sjon pak
Me mu kejt drenica gjithmon pa merak
Rri e pi e lsho kang me qifltelia
Na ka trullu RABI (Na disponon rakija)
Kris alltija per qef, e kris per zorr
Dridhet mali i shahrrit e mali tomor bjeshket
E NEMUNA i qoin SELAM maleve t`RUGOVES
Sonte pe festojm Pavarsin e Kosoves

Ref:
Te gjith sonte bashk e kallim
Ne te 2 kengen se ndalim
Asniher nuk jemi shuar
Per te gjith sonte Gézuar (2x)

Kur jemi bashk shastriset armiku
Ktu osht Klina, ( Istogu), Suhareka e Kacaniku
Korca me permet (Janin e leskovic)
Ka vend per krejt shiptart ndetin adriatik
Mitrovica me Vushtrri vin nga ana veriore
Cameri jena bashk nuk t`lshojm prej dore
Lushnja me koplik marshoin prej shenginit
Un jom me DEQAN (e me rrafsh DUGAXHINIT)

Tuz dhe guxi (Tepelen e mallakaster )
Kur thon PAVARSI nihet deri n`GJIROKASTER
Per trojet e mia shpesh her m`vlon trupi
Kur pi BIRRA PEJE (e kur pi BIRRA SHKUPI )
Gips jon teper prap me fjal t`vjeter
SHQIPNI ETNIKE as ni rrug tjeter

Ref:
Te gjith sonte bashk e kallim
Ne te 2 kengen se ndalim
Asniher nuk jemi shuar
Per te gjith sonte Gézuar (6x)
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby I-AMESHUAR » 26 Jul 2010, 14:04

Gold AG - Leter nga burgu

:yes: Tlumte Gold djali :yes:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Hitet e fundit shqiptare ne video youtube

Postby I-AMESHUAR » 27 Jul 2010, 13:39

Gold AG - Çameria

Gold AG - Çameria Teksi

Vall a jam shqiptar a I perkas un ksaj treve
Tqoj tfala nÇameri o vlla pi Presheve
Mos deksha pa e pa ket Shqipni tbashkume
Bashk na rriti nana dyt ni sofer tshtrume
Mos mprek nkufi e nhistori mos mperdhos
Mu mqujn Iliri jom Dodon e Molos
Shtrina nveriperendim diku larg ka Greqia
Mos mkallxo kush jom se I di rrojt e mia
Ktu mlindi nana e ktu e msova alfabetin
Me prejardhje Pellazge e Therport ma qujn mbretin
Jom Hasan Tasin si Pirro e Boçari
Mthon Çelo Mezani e trim si Lul Çapari
Oj Çameri pse athu na mete onderr
Na pushtoj Greqia gjat konferences nLonder
Na I muren tokat e na coptun ata barbar
Po mpyt Çameria pse mharrut more shqiptar.

Reff :
Friken nuk ta kam se shqiptar un jam
Prap do tvi tek ti me prit moj Çameri.

Permi 30.000 nÇameri jetum o vlla
Dhunun e shkatrrun kejt mi tok qa kan pa
Fmit ndjep mi ke vra o ti grek tkom armik
Kurr sta fali kohen e spastrimit etnik
Jom nga Filati nga Parga e Margellica
Qohu oj Prevez thrret Janina e Gumenica
Deshten me masimilu qe edhe shqipen me harru
Me mijra shqiptar mi kan djeg e masakru
O fashist helenas nuk njoh kral e as mbret
Mkan fal Zoti shqiptar e smbes minoritet
Krejt mi kan mar vlla po tash ma u bo boll
Do tkthehem nÇameri se nuk vdes nAnadoll
O shovinist grek nuk mbes per ty ma loder
E kom rreshtin ushtar pi Shkupi deri nShkoder
Dua tja kujtoj se sjam grek as italiano
Ik pirdhu nga Shqiperia ti shkerdhata Bolano .

Reff :
Friken nuk ta kam se shqiptar un jam
Prap do tvi tek ti me prit moj Çameri.

Nuk jom tradhtar se shqiptar mu em qujn
As grekt me shkije kurr etjen nuk ma shujn
Se atje po mkalben eshtrat e stergjyshit
Mpret Molla Kuqe dej te mesi Nishit
Mjaft ma me vrasje hey leni kto marrzia
E bashkume si dikur bashk na don Shqipnia
Askuj mos ti sherbejm nket jet veq se Zotit
Plum ti japin sllavit e fund ti japim lotit
Po mthret veni jem e sdi se qka o frika
Nuk njoh Parapotume,Trikoforo e Perdhika
Italian e grek at cop toke mos ma prek
Askuj nuk ja fali e as nuk e shes me lek
Le tdridhet bullgari shkau e maqedoni
Sja fali Janaqit e le tem ruhet Spiridoni
Pritem Çameri se do tvi e tbi martir
Ti kallxoj qe ende quhem vlla pellazgo-ilir.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Previous

Return to Muzika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron