Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 17 postime · Faqe 2 prej 2 · 1, 2
Cili kenge fiton cmimin e pare?Cila ju pelqeu?Euro-songu2010
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Falenderoj Ksanthin dhe Kristelen per azhornimin ne kohe mbi fituesit e Eurosong 2009-te.
Nje perqafim per te dyja proletaret tona simpatike :muah :muah
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Ksanth midis Norvegjise e Shqipnise cilen kishe zgjedh ti?
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Ca mendoni per kyt vit?

Prap Gjermania ka sjell nji kang shum te lezetshme, qe prezantohet ne naten finale.

Per kenaqesine tuaj...

Lena Meyer - Satellite

Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Edhe Franca me pelqeu shume kur e nigjova.

Kyt kangtar e kam nigju ma perpara dhe me ka pelqy. Franca paska vendos qe ti perfaqesoi pikerisht ky kangtar kyt vit. Sidomos videoklipi shum i spikatun.

Jessy Matador - Alle Olla Ole

Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4441
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Euro-songu apo festivali i kenges europiane per vitin 2010 kunkuroje 25 vende.

Ne 25 vende dalin automatikishte per ne finale 5 vende;
Spanja, Gjermania, Anglia, Franca si vende organizatore te festivalit dhe vendi fitues i vitit te fundit qe ishte Norvegjia.Menyra e organizmit:
Konkurojne dy grupe ne dy nete per skualifikim per ne finale:
Grupi i pare kenduan 15 shtete, ku prej tyre do delin per ne finale vetem 10 shtete si;
Nata e pare 25 maj 2010;
Shqiperia, Bosnja, Portugalia, Belgjika, Islanda, Moldavia, Greqia, Rusia, Serbia, Bjellorusia.
Shqiperia doli me kengtaren Julia Pash me tekste te Piro Cakos dhe kompozitor Ardit Gjebrea.
Nata e dyte - 26 maj pushim.
Nata e trete - 27 maj 2010 kenduan 18 shtete, ku dolen ne finale 10 shtete si;
Gjeorgjia, Ukraina, Turqia, Izraeli, Irlanda, Qipro, Azerbajxhani, Rumania, Armenia, Danimarka.

Nata e pare e festivalit europian 25 maj 2010 - Juliana Pasha
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Nje nga kangt qe me te vertete meritoi te dali ne finale ishte Sllovakia, por fatkeqesisht nuk doli ne finale. Dolen disa shtete si Greqia, Rusia etj. qe nuk meritonin te vinin as ne festival me ato kenge te turpshme nga niveli.

Kenga e Sllovakise mund te shijohet ktu edhe pse nuk do jepet neser ne eurovizion:

Kristina - Horehronie

Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4441
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Kenga qe me pelqeu ishte e Juliana Pashes, jo vetem se ishte shqiptare, por se ishte me e bukura.
Nga kenget ne pergjithesi me pelqeu ajo e Polonise, Spanjes, Gjermanise, Anglise, Moldavise.
Cmimin e meritoi Gjermania dhe Shqiperia duhej te ishte sepaku ne 5 kenget me te mira.
Me ne fund u largua nga gjeografia e shpelles se politikes fetare Cmimi i Festivalit u largua nga vendet nordike dhe ato sllave si duket nga nje trysni gjigande e shteteve organizuese si Gjermania, Spanja, Anglia dhe Franca.
Kjo sjellje e shemtuar e votimit per disa vjet rrjeshte te shteteve te nje feje solli reagime te medha ne vende pjesmarrese te festivalit deri aty sa te largoheshin prej festivalit.

''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 17 postime · Faqe 2 prej 2 · 1, 2
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 28 Shtator 2022, 09:13
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari