Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 17 postime · Faqe 1 prej 2 · 1, 2
Cili kenge fiton cmimin e pare?Cila ju pelqeu?Euro-songu2010
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4441
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
love1
Mua me pelqyen disa kenge te festivalit sidomos ajo e Gjermanise, Moldavise, Rusise, e Cekise, Serbise, Danimarkes....
Nuk me ka pelqyer ajo e Greqise, e Ukraines, Azerbajxhanit, Spanjes, Anglise, Finlandes......

Kesaj rradhe vura re se ne Moske u caktua grupimi i 10 vendeve konkuruese ishte shume e zgjedhur me kujdes si nga ana artistike ashtu dhe nga ana gjeografike-politike......
Veshtire me thene secila merre vendin e pare sepse faktikishte po leviz cmimet vetem ne vendet sllave, por duke pare se Moska per fatin e keq te saj sikurse deshtoji Sllobodani, po shkon drejt carizmit ne politike, me humbe shpresa te percaktoj se ku do te perfundoj kupa e festivalit.
Mendimi ishte perfundimtar:
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Une se kam ndjekur pasi nuk e di cili kanal e jep por me kengen gjermane jam dakort dhe une edhe pse kenga gjermane duket nje kopje e Michael Bouble.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Gjermania me pelqeu, kishte ritem dhe ishte funky. Malta kishte kangtare klasit. Kurse kangtarja e Portugalise ishte shum e lezetshme me at kangen folklorike qe kishte pru.
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 98
Vendodhja: Rome,Itali
Antarësuar: 27 Janar 2009, 14:55
FINALJA E EUROVIZION ,HYRI NE 10 E PARE TE FINALES.

1) Azerbaijan
2) Ukraine
3) Estonia
4) Iceland
5) Norway
6) Turkey
7) Greece
8) Sweden
9) Finland
10) Albania
WWW Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
deri tani.


1) norvegji
2) turqi
3)island


norvegjia eshte super dhe islanda me pelqen shume.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Njoftim!

Vendin e pare e ka Norvegjia.
vendin e dyte Islanda
Vendin e trete Azerbajxhani
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
super :-D :-D

norvegjia
island

dy kenget me te mira. :-D
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
ju pershendes.Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Si gjithmone edhe kesaj rradhe fitoi politika .....................Meqe kemi ndonji ketu qe i keqperdor dhe i perkthen ndryshe nga cka shkruen, me duhet te mos e zberthej deri ne fund.
Arti duhet ti prije politikes dhe jo Politika - artit. Cmimet jepen sipas paragjykimeve dhe kjo e ka be yllin e kenges Italine qe te mos jete ne mesin e kesaj rrjete mesjetare vleresimesh sepse Italia nuk don mesjetarizem ne gjykim, por don art, mjeshteri e vertete te kenges dhe te kompleksit ekspozues te kenges.
Asnjera nuk ndodhe. Atehere fiton si gjithmone gjykimi mesjetar. Me kete festival deshmon Europa mbeti e vjeter, e mykur ne koke sikur e tha me te drejte ish ministri amerikan i mbrojtjes ........kur nuk e perkrahen shtetet e europiane ne Castin e 11 shtatorit 2001 ....'' mbeti e vjeter Europa''.
Nuk e luan topi. Gjithkush mbetet i pakenaqur. Shkurt nje cmim turpi, i pamerituar ju be Norvegjise. Vendin e pare meritonte Gjermania. :flm
Jam mesuar me kete vleresim idjotash. Gjithmone i pamerituemi e merr vendin e pare.
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 17 postime · Faqe 1 prej 2 · 1, 2
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 01 Tetor 2022, 06:49
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari