C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby NIKO » 14 May 2009, 21:38

tashi per sa i perket perfaqesimit ton nga ajo goca vogel sivjet: them se nuk osht keq. N.q.se dum me mor noj pik nga vende te tjera
duhet me knu anglisht se mbase kshtu mund t`kuptojn noj gjo ene mbase genjehen me na votu noj cik, se po e knoi shqip s`begenis asnji
europian me e votu at kong. Per mu osht gabim qe ke zgjedhja e konges per perfaqsimin e Shqipris aty pasi nuk mund tjet ky cmimi i festivalit
te radio-televizionit pasi festivali yne tradicionalisht ka qen festival serioz dhe nuk mund te nxjerri nje produkt te pershtashem per kte cirk
Nuk me pelqen as menyra se si bojn ata artistet aty n`Shqipri. Haen si qent. Sidomos ai Agim Doci, qe duket qe osht gjo e zgjut.
Tamom sic ka mbiemrin osht. Atij duhet ti thote e ti mbushe mendjen dikush qe ne votojme kengen sepse perfaqson Shqiprin ene jo
se osht teksti i tiji, apo sa ka bo noj kryeveper ai. Ene ta dije se nese mer noj pike, ato pike qe do mori 99% jane pike te dhena nga
shqiptaret qe jetojne jasht vendit. T`mos llapi kot neper kanale se e vleresoi Europa kengen e tij.

NGA KTO KONGET E SIVJETSHME UN VECOJ KONGET E AZERBAIXHANIT DHE LITUANISE, sigurisht pas kenges se Shqipris
:ngjyra

Kjo i afrohet icik muzikes ton. AZERBAIXHANI


MENDOJ SE LITUANIA KA KONGEN MA T`MIR SIVJET.
Image
User avatar
NIKO
Drejtues
 
Posts: 73
Joined: 24 Feb 2009, 23:30

C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Kristela » 15 May 2009, 21:11

Edhe un prita qe kanga e Azerbaixhanit te ishte ne nivel, s'ishte ashtu si e menova une, pasi kam shum konsiderate per kangtarin e njoftun Arash. Por si kishin dhan kang gja, nuk i kishin dhan mundsi me shfaq zanin e tij multi-kolorant, kurse ajo femna qe kishte perkrah u shfaq ma mir, mu duk sikur i doli zani i saj ne pah ma shum se Arash-it.

Hungaria me ka ba me qesh, se la nam duke u paraqit me nji mashkull gay me veshje te viteve 80´ qe mu perdridhte si femen.

Kurse Kejsi u paraqit mire, por se kuptova at mashkullin qe ishte i mbulum kam e kry me tesha bojqielli, e ata meshkujt e tjer qe i vishin Kejsit rrotull te lym si kllon se mora vesh se ca ishte ajo, e ca lidhjet kishte me kangen.
Ishtu asht kur dojn me kopju non-senset e Europes, budallalleqe.

Ne pergjithsi festivali s'kishte kang gja si gjithmon, un smund te vecoj nonji kang qe me ka pelqy me te vertet biles as qe me kujtohen mire. Ma shum i vejn randsi paraqitjes skenike sesa se si asht kanga, dojn me ba spektakel ma shum se sa konkurrenc kangsh besoj.

Nuk kam arrit me kuptu se ca don Rusia e vendet jasht Europes ne festivalin europian. :dru:
Me causa sensacion
User avatar
Kristela
Drejtues
 
Posts: 382
Joined: 28 Jan 2009, 22:11

C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Laert » 16 May 2009, 10:12

:yes:
Padiskutim i qendroj asaj qe e kam deklaruar pa arrite ne 10-teshen e pare se Kejsi do te renditet ne listen e 10 kengeve me te mira dhe kjo ndodhi.
E kam thene kur e kam ndegjuar ne festivalin e fundit se Kejsi do ta fitoji vendin e pare dhe konkurimin ne Moske. Sikur te kisha shoke do te shkoja me gjithe qejfe ne Moske per te be tifozllek si dhe te shijoja endrren time per dashurine qe kam pase per Mosken pasi gjuhen ruse me ka pelqyer dhe me pelqen jashtezakonishte shume, gje qe e kam ditur shkelqyeshem kur isha i ri. Do te kisha deshire te flisja me ruset ne Moske.
Une i uroj edhe nje here vend te pare Kejsi!
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby I-AMESHUAR » 16 May 2009, 14:34

Kjo eshte video origjinale zyrtare qe eshte paraqit ne video eurovison.


Gjeja qe vura re ishte niveli skandaloz i videos, turp turp i them atij qe ka bere videon, apo Kejsi nuk ishte kengetare e famshme dhe per kete aresy nuk duhet te kete nje video te bukur. Po mire se kuptoni se keshtu ulnin punen dhe talentet qe jane ne Shqiperi.
Skeni turp qe te vini ne video ca miksime elektronike kur shume mire mund te vinit pamje nga pikat me te bukura te Shqiperise pra dicka ku nepermjet kesaj video te transmetonit botes Shqiperine jo ca figura elektronike qe te shpifin.
Pastaj ska aspak nje veshje te pershtatshme kengetarja duket qe ato idiotat qe kan bere kete video jane ca coban te gjore qe vetem se do jen bijte e dikujt i kan dhene me be nje video ku prezantohet Shqiperia ne eurovizion. :dru:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby ksanthi » 16 May 2009, 15:11

I-AMESHUAR wrote:Kjo eshte video origjinale zyrtare qe eshte paraqit ne video eurovison.


Gjeja qe vura re ishte niveli skandaloz i videos, turp turp i them atij qe ka bere videon, apo Kejsi nuk ishte kengetare e famshme dhe per kete aresy nuk duhet te kete nje video te bukur. Po mire se kuptoni se keshtu ulnin punen dhe talentet qe jane ne Shqiperi.
Skeni turp qe te vini ne video ca miksime elektronike kur shume mire mund te vinit pamje nga pikat me te bukura te Shqiperise pra dicka ku nepermjet kesaj video te transmetonit botes Shqiperine jo ca figura elektronike qe te shpifin.
Pastaj ska aspak nje veshje te pershtatshme kengetarja duket qe ato idiotat qe kan bere kete video jane ca coban te gjore qe vetem se do jen bijte e dikujt i kan dhene me be nje video ku prezantohet Shqiperia ne eurovizion. :dru:
Bravo i amshuar . :muah
As nje video te hairit nuk jne te zotet te bejne .Dhe ai fustani i saj nuk me pelqeu fare , pa le veshjet e kercimtareve.
Ps ; korogafi eshte ai qe beri vjet korografine e greqise .

Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Arla » 16 May 2009, 16:17

Mendim per kengen nuk kam po per kengetaren kam sepse eshte kushurira ime. I uroj fitore Kejsi vogelushes
The world of my own
User avatar
Arla
Drejtues
 
Posts: 88
Joined: 18 Feb 2009, 21:07
Location: Tirane

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby I-AMESHUAR » 16 May 2009, 19:00

Arla wrote:Mendim per kengen nuk kam po per kengetaren kam sepse eshte kushurira ime. I uroj fitore Kejsi vogelushes

Them se shqiptaret anembane botes do votojne dhe bejne cfare kane ne dore qe Kejsi i vogel te behet fituesja e pare ne historine e pjesmarrjes shqiptare ne eurosong. I uroj fat edhe pse e kam pa shume te emocionuar sepse eshte kengetare qe do kete te ardhme. I uroj fat ne festival dhe shpresoj qe te gjithe sonte te nisim nje vote nga celulari yne per ti dhene sa me shume vota krenarise sone kombetare qe prezantohet nga Kejsi Tola. Sa me shume tifo sonte per te, te tregojme qe shqiptaret jane patriot dhe nacionalista sepse nje kenge por qe prezanton krenarin shqiptare
Fat sa me shume sonte Shqiperi, mbaju Kejsi se sonte na rreh zemra bashke me ty ne moske, na ke prane nuk te leme vetem
:muah Image :muah
Image
Image
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Noa_Al » 16 May 2009, 21:51

SUKSESE KEJSIT PER SONTE DHE NE JETEN E SAJ ARTISTIKE.
User avatar
Noa_Al
Drejtues
 
Posts: 98
Joined: 27 Jan 2009, 14:55
Location: Rome,Itali

C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Kristela » 16 May 2009, 22:31

Sapo knoi Kejsi, bukur kanga asht ne nivel, por ajo videoja e shkrete qe kan pergatit per te prezantu Shqiperine, asht me tu dhimt.

Si na kan ul krejt me at video. Nejse shpresojm kanga te na nxejn noj vend.
Me causa sensacion
User avatar
Kristela
Drejtues
 
Posts: 382
Joined: 28 Jan 2009, 22:11

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby ksanthi » 16 May 2009, 23:53

Kristela wrote:Sapo knoi Kejsi, bukur kanga asht ne nivel, por ajo videoja e shkrete qe kan pergatit per te prezantu Shqiperine, asht me tu dhimt.

Si na kan ul krejt me at video. Nejse shpresojm kanga te na nxejn noj vend.dhe une te njejtin mendim kam.
Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

PreviousNext

Return to Muzika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron