C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby ksanthi » 18 Apr 2009, 08:42

Te them te drejten nje kenge e thjeshte me duket , nuk me le me goje hapur .Nuk ka mundesi shqiperia te veje me nje kenge tjeter te kete ritem , te zgjoje popullin , kjo te ve ne gjume , te shohim sigurisht se do kete kercime apo do jete e varfer.Ju cvend mendoni se do zeje ?
Cila kenge ju pelqen nga te tjerat nqs i keni ndjekur sigurisht?


Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby HEN-RI » 18 Apr 2009, 11:16

Mua me pelqeu e mire eshte,por qe as ne top ten nuk ka per te hyre.
User avatar
HEN-RI
Drejtues
 
Posts: 155
Joined: 08 Apr 2009, 19:18
Location: AFGANISTAN

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby HEN-RI » 18 Apr 2009, 11:20

O ksanthula po cke moj ti ke kengen e atit pushtit saqi qe te le me goje hapur.... :engjell
User avatar
HEN-RI
Drejtues
 
Posts: 155
Joined: 08 Apr 2009, 19:18
Location: AFGANISTAN

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby ksanthi » 18 Apr 2009, 12:19

HEN-RI wrote:O ksanthula po cke moj ti ke kengen e atit pushtit saqi qe te le me goje hapur.... :engjell


eshte e bukur por nuk them se do fitoj vendin e pare , dhe sakis nuk eshte pusht . :( :bobe: :bobe: :bobe:
gusta jane keto .
Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Laert » 18 Apr 2009, 16:25

Me pelqen kjo ide.
Kjo vajza 16 vjecare e meriton plotesishte te na perfaqesoji ne Moske. Kjo eshte princesha e kenges shqiptare dhe besoj se do te fitoj nje vend te grupi i 10 kengeve me te mire. Dhe kjo nuk eshte pak.
Dihet se shqiptaret paragjykohen nga Europa vecanerishte nga vendet sllave dhe kjo e fundit ka peshe shume ne fatin e vendit te festivalit.
Une nuk mund te them se eshte kjo kenge per te fituar vendin e pare ne Festival.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby ksanthi » 29 Apr 2009, 12:02

Dhe kenga turke eshte e bukur.

Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby summer spell » 29 Apr 2009, 17:35

Nuk me pelq... perkthim fjale per fjale ! Gjithashtu nuk me pelq dhe kengetarja qe merr pjese aty
to SeX mazI sou Htan toso Kalo pou aKoma kai oi Geitones vghkan na Kanoun Tsigaro
User avatar
summer spell
Drejtues
 
Posts: 212
Joined: 08 Feb 2009, 14:33
Location: ferr

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby ksanthi » 29 Apr 2009, 17:40

summer spell wrote:Nuk me pelq... perkthim fjale per fjale ! Gjithashtu nuk me pelq dhe kengetarja qe merr pjese atyThuaj cila kenge te pelqen nqs te pelqen ndonje kuptohet. :muah
Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby summer spell » 29 Apr 2009, 18:09

Shq me kete kenge eshte hera e 4-te qe marrin pjese atje.. asnje sme ka pelq ose mund te them shume pak te Anjeza Shahini-t
to SeX mazI sou Htan toso Kalo pou aKoma kai oi Geitones vghkan na Kanoun Tsigaro
User avatar
summer spell
Drejtues
 
Posts: 212
Joined: 08 Feb 2009, 14:33
Location: ferr

Re: C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?

Postby Jackass » 29 Apr 2009, 18:37

Edhe gjyshja ime ishte me e "gjalle" ........
kjo nuk e ka ritmin poshte lekures, qe ja hangert dreqi lekuren sa e shemtut asht :)
Nejse ...rendesi ka qe kendon shqip , se na çane trapin keta kengetaret e katekizmit
qe hiqen si superstar ne lagjen e tyre e kendojne anglisht...
Me rob shpie me pyet Frederik Ndocin ça dmth titulli i kenges qe kendoi HEAR MY PLEA
Sdin me ta thane ma ja shtru asfalt deri ne Shosh :) :)
Ja maji erdhi perseri....me 29 do bejme dashuri, la la la
User avatar
Jackass
Drejtues
 
Posts: 124
Joined: 29 Jan 2009, 17:47

Next

Return to Muzika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron