Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 36 postime · Faqe 2 prej 4 · 1, 2, 3, 4
C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Kanga qe po na prezanton asht me ritem, dhe ishte kanga ma e mir ne festival ket vit. Sa per mos me ju zhgenjy kur ta nigjoni me vesh tuj, po ju tregoj qe kanga do te knohet anglisht ne eurovision, dhe jo shqip.
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 124
Antarësuar: 29 Janar 2009, 17:47
Kristela shkroi:Kanga qe po na prezanton asht me ritem, dhe ishte kanga ma e mir ne festival ket vit. Sa per mos me ju zhgenjy kur ta nigjoni me vesh tuj, po ju tregoj qe kanga do te knohet anglisht ne eurovision, dhe jo shqip.


Nuk eshte nevoje ma pas nje master shekncash poletike ne xhep qe ta marrish vesh qe e ke me mua :) :)
Une dhash mendimin tim , mos u nxej... merre urte e ute se eshte tenxherja plot, ka per te gjithe !
Shpresoj qe kenga te kendohet ne Gjuhen spanjolle....ose portugeze...
te pakten vetem keshtu mund ta kuptojne shtepiaket mbi moshen 40 vjeç....

Shame on albanian people , sing in enlish is not a kind of integration UPSSSS
ju thafte dora atij qe e ka perkthy ne anglisht nje tekst qe duhet te prezantoje shqiptaret
Gjuha shqipe flitet vetem ne trojet shqiptare.... pse mos ta perdorim si krenari ?
Tako je brate moj , kad allbanci ima shta da jede upsssss
me mire po e mbylli se po me perzihen kanalet e huaja ne rrjet


Kristela , kjosh jete gjate moj vajze... ske nevoje me vesh me pantollt e Hamshuarit qe te shprehesh
fol troç se sjena kanibale !
Ja maji erdhi perseri....me 29 do bejme dashuri, la la la
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 32
Antarësuar: 06 Shkurt 2009, 17:55
Kristela shkroi:Kanga qe po na prezanton asht me ritem, dhe ishte kanga ma e mir ne festival ket vit. Sa per mos me ju zhgenjy kur ta nigjoni me vesh tuj, po ju tregoj qe kanga do te knohet anglisht ne eurovision, dhe jo shqip.

Ashtu e mendoj dhe une, sepse kjo kengetarja e re na prezanton me energjine e saj me se miri ne eurovison.
Problemi eshte se po te kishte kenduar shqip do na ngohte zemren me shume sepse do degjohej shqipja ne mesin e ter vendeve pjesmarrese me bukurine e saj tingelluese.
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 75
Antarësuar: 28 Prill 2009, 20:34
Un kam lan shpirtin en ket vajz te re . prej ka asht?
Ku kan BJESHKT t'plot hijeshin, ku bajn KULLAT bujarin, Ku vallzojn ShQIPET e malit...

http://www.youtube.com/watch?v=RrZigmvC ... re=related
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Edmond Zhulali, autori i muzikës së këngës që më 14 maj përfaqëson Shqipërinë në "Eurosong", thotë: Evropën edhe këtë herë do ta bëjë për vete folku.


Kënga që sivjet përfaqëson Shqipërinë në "Eurovizion Song Contest", është përfunduar dhe tashmë nuk pritet veç 14 maji, dita kur Kejsi Tola do të këndojë në Moskë "Carry me in your dreams" (Me merr në ëndërr), me tekst të Agim Doçit dhe muzikë të Edmond Zhulalit.

Kënga është realizuar në Gjermani, regjistrimi i audios dhe videoklipi, ndërsa për performancën e Kejsit në skenë është kujdesur koreografi Ledion Bulku.


Marre nga gazeta shekulli.Ja te shohim .
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37kjo eshte kenge e bukur , me pelqen. :bobe:
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
e pate dje eurovizionin , kush ju pelqeu ?
mua islandia, balade e mrekullueshme.

Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Kenga shqiptare ne anglisht .E mire duket.


Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4441
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Ksanthi!
Dakort jam me ty, por duhet te pranoj se Kejsit i shkon me mire kenga ne shqipe per mua, per aresye se ne anglisht nuk them se e kendon keq, por ...
Sikur kjo vajze te dinte perfekte anglishten si dhe kulturen e kenges mendoj sedo te dinte ta kendonte perfekt.
E kam thene se klasifikohet ne 10 -tesheshen e pare.
I uroj suksese dhe vend te pare!:flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 73
Antarësuar: 24 Shkurt 2009, 23:30
ksanthi shkroi:Te them te drejten nje kenge e thjeshte me duket , nuk me le me goje hapur .


[b]Ma mir qe nuk te le me goj hap ty se si ke vu akoma dhembet e reja ene dukesh keq pa dhemb!! :) :) //
Puna osht se c`far presim ne nga ky lloj cirku, se eurovizioni 1 cirk gjigand osht ku harxhohen miljona
euro me e realizu dhe pothuajse asiher nuk na jep noj produkt t`hajrit. Sa nga konget e eurovizionit kendohen enemas
i viti per shembull??? Un them se mas 2-3 muajsh jan harru. Kjo osht ene cilsia e tij. Lene ma pastaj qe pothuajse asiher
nuk fitojn kanget me t`mira, sepse ata tipat qe organizojn kte panair nxjerin flamurin aty ene mileti bon
tifozllik per vendin e tij, jo per kongen qe i pelqen. Flamuri osht karremi plako. NIGJOVA SE VJET U DERGUN RRETH
90 MILJON SMS PER T`VOTU NE KTE PANAIR. Sa pare fitun vetem prej sms-ve ata ustallaret???? Un dergoj vit per vit
t`pakten 5 sms per Shqiprin. S`ka rendsi se kush kendon per ne, apo se ca konge kendon. Ene ka plot si puna ime
ndryshe s`mershim dot vit per vit 8 ose 10 pik nga Greqia ne, s`kom nigju asnji grek pershemull qe t`ket votu per ne.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
MëparshmePërpara
Posto një përgjigje 36 postime · Faqe 2 prej 4 · 1, 2, 3, 4
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Shtator 2022, 21:21
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari