Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 36 postime · Faqe 1 prej 4 · 1, 2, 3, 4
C'mendim keni per kengen shqiptare ne eurovision?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Te them te drejten nje kenge e thjeshte me duket , nuk me le me goje hapur .Nuk ka mundesi shqiperia te veje me nje kenge tjeter te kete ritem , te zgjoje popullin , kjo te ve ne gjume , te shohim sigurisht se do kete kercime apo do jete e varfer.Ju cvend mendoni se do zeje ?
Cila kenge ju pelqen nga te tjerat nqs i keni ndjekur sigurisht?


Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 155
Vendodhja: AFGANISTAN
Antarësuar: 08 Prill 2009, 19:18
Mua me pelqeu e mire eshte,por qe as ne top ten nuk ka per te hyre.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 155
Vendodhja: AFGANISTAN
Antarësuar: 08 Prill 2009, 19:18
O ksanthula po cke moj ti ke kengen e atit pushtit saqi qe te le me goje hapur.... :engjell
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
HEN-RI shkroi:O ksanthula po cke moj ti ke kengen e atit pushtit saqi qe te le me goje hapur.... :engjell


eshte e bukur por nuk them se do fitoj vendin e pare , dhe sakis nuk eshte pusht . :( :bobe: :bobe: :bobe:
gusta jane keto .
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4441
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Me pelqen kjo ide.
Kjo vajza 16 vjecare e meriton plotesishte te na perfaqesoji ne Moske. Kjo eshte princesha e kenges shqiptare dhe besoj se do te fitoj nje vend te grupi i 10 kengeve me te mire. Dhe kjo nuk eshte pak.
Dihet se shqiptaret paragjykohen nga Europa vecanerishte nga vendet sllave dhe kjo e fundit ka peshe shume ne fatin e vendit te festivalit.
Une nuk mund te them se eshte kjo kenge per te fituar vendin e pare ne Festival.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Dhe kenga turke eshte e bukur.

Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 212
Vendodhja: ferr
Antarësuar: 08 Shkurt 2009, 14:33
Nuk me pelq... perkthim fjale per fjale ! Gjithashtu nuk me pelq dhe kengetarja qe merr pjese aty
to SeX mazI sou Htan toso Kalo pou aKoma kai oi Geitones vghkan na Kanoun Tsigaro
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
summer spell shkroi:Nuk me pelq... perkthim fjale per fjale ! Gjithashtu nuk me pelq dhe kengetarja qe merr pjese atyThuaj cila kenge te pelqen nqs te pelqen ndonje kuptohet. :muah
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 212
Vendodhja: ferr
Antarësuar: 08 Shkurt 2009, 14:33
Shq me kete kenge eshte hera e 4-te qe marrin pjese atje.. asnje sme ka pelq ose mund te them shume pak te Anjeza Shahini-t
to SeX mazI sou Htan toso Kalo pou aKoma kai oi Geitones vghkan na Kanoun Tsigaro
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 124
Antarësuar: 29 Janar 2009, 17:47
Edhe gjyshja ime ishte me e "gjalle" ........
kjo nuk e ka ritmin poshte lekures, qe ja hangert dreqi lekuren sa e shemtut asht :)
Nejse ...rendesi ka qe kendon shqip , se na çane trapin keta kengetaret e katekizmit
qe hiqen si superstar ne lagjen e tyre e kendojne anglisht...
Me rob shpie me pyet Frederik Ndocin ça dmth titulli i kenges qe kendoi HEAR MY PLEA
Sdin me ta thane ma ja shtru asfalt deri ne Shosh :) :)
Ja maji erdhi perseri....me 29 do bejme dashuri, la la la
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 36 postime · Faqe 1 prej 4 · 1, 2, 3, 4
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 4 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 28 Shtator 2022, 07:36
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari