POLIFONIA LABE

Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

POLIFONIA LABE

Postby Laert » 10 Feb 2009, 11:35

Image
GRUPET E TEPELENES - GUPI PILURJOTE - GRUPI I TE RINJVE GJIROKASTER
IRINI QIRJAKO ME GRUPIN E PICARIT
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

KENI NJE LINKE TE POLIFONISE LABE

Postby Laert » 10 Feb 2009, 11:38

''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: POLIFONIA LABE

Postby polifonialabe » 27 Apr 2009, 13:35

E duam polifonine
e kendojme ate per dit
ajo nuk te plak kurre
ta vazhdojne dhe femijt....
Eja shoke te kendojme
Kenget e tabanit tone
Me to eshte ben` historia
Pa kengen ne s`mund te rrojme...
User avatar
polifonialabe
Drejtues
 
Posts: 1
Joined: 27 Apr 2009, 13:27
Location: Tirane


Return to Muzika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron