Bucete video kengesh nga legjendari Frederik Ndoci

Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Te shkembejme shijet muzikore dhe te rejat e fundit nga muzika. Te pershendesim njeri tjetrin me muzike apo linke videosh muzikore youtube,google

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Bucete video kengesh nga legjendari Frederik Ndoci

Postby I-AMESHUAR » 04 Dec 2009, 22:59

FREDERIK NDOCI Biografia mbi jeten e tij


Frederik Ndoci, Manjola Nallbani & Julia Ndoci - Toka E Diellit


Frederik Ndoci - Ne cdo zemer nje here troket


Frederik Ndoci - Falma dashurine


Frederik Ndoci - Balada e Gurit
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Bucete video kengesh nga legjendari Frederik Ndoci

Postby I-AMESHUAR » 04 Dec 2009, 23:05

Frederik Ndoci - Moj e mire me syte e zi


Frederik Ndoci - Lules (nga filmi "Edhe keshtu edhe ashtu")
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Bucete video kengesh nga legjendari Frederik Ndoci

Postby I-AMESHUAR » 04 Dec 2009, 23:11

Frederik Ndoci dhe Ardit Gjebrea - Duet kolazhesh
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Bucete video kengesh nga legjendari Frederik Ndoci

Postby I-AMESHUAR » 04 Dec 2009, 23:42

:zemer Frederik Ndoci - Vllaznia :zemer
:bobe: :zemer :zemer :zemer :bobe:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Bucete video kengesh nga legjendari Frederik Ndoci

Postby Laert » 05 Dec 2009, 01:37

I Ameshuar!
Te lumte!
Ke vu kenget e legjendarit shqiptar Frederik Ndoci. Veriu nuk diti dhe nuk don ta vleresoji, ndersa Tirana e vleresoi dhe ka nje super - admirim. Super-talent.
Nuk mund ta harroj, kur drejtori i Teatrit te Shkodres(nje njeri pashkolle - vetem me kurse parti) e denoi 6 muaj Frederikun te punoi ne fabriken e tullave se i kishte lene floket pak me mode.
Di qe populli shqiptar e simpatizon, esht si njeri i mrekullueshem, pa-paragjykime. Zeri i tij esht i vecante dhe shume timbrik, me nje force vibruese te jashtezakoneshme dhe te rralle. Fitues i trofeve ne Shqiperi dhe ne bote. Me ket artist krenohet jo vetem Shkodra, por gjithe Shqiperia. :flm :flm :flm :flm :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10


Return to Muzika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron