SHBA-ja shpiku gripin e derrit-vaksinën e tij dhe SIDA.

Fenomenet shoqerore te aktualitetit te sotem. Pra gjithcka qe ka te beje me shoqerine e sotme shqiptare. Mirsevini

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

SHBA-ja shpiku gripin e derrit-vaksinën e tij dhe SIDA.

Postby Laert » 11 Dec 2009, 12:01

SHBA-ja shpiku gripin e derrit dhe vaksinën e tij
Image
Ministrja e shendetsise dhe ceshtjes sociale te Finlandes - Liisa Hyssälä

Alarmi i ministres finlandeze të Shëndetësisë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë për qëllim ta zvogëlojnë popullsinë botërore deri në dy të tretat e saj në mënyrë të heshtur, dhe për këtë ato shpikën të ashtuquajturën “epidemi botërore e gripit të derrit”. Denoncimi i guximshëm është bërë publik nga ministrja finlandeze e Shëndetësisë, e cila ka shtuat më tej se në kurriz të kësaj epidemie SHBA-ja është duke përfituar edhe miliarda dollarë. “SHBA-ja e ka detyruar Organizatën Botërore të Shëndetësisë të shpikë epideminë “Gripi i derrit”, si e shkallës fatale, për të organizuar më pas vaksinimin e detyrueshëm e jo vullnetar të njerëzve”, - ka pohuar më pas zyrtarja e lartë e Finlandës. Duke e vijuar argumentimin e saj se marrja e kësaj vaksine ka një rrezik të madh për kategoritë, të cilave ajo iu imponohet, si gratë shtatzëna dhe fëmijët, pasi paraqet mundësi për shfaqje steriliteti pas disa vitesh, kancer e madje edhe sëmundje të tjera vdekjeprurëse. Në këtë mënyrë, ajo ngre alarmin, duke pohuar se kjo vaksinë rrezikon seriozisht gjeneratën e re njerëzore, duke bërë apel që askush të mos e marrë atë. “Qeveria jonë finlandeze nuk e pranoi klasifikimin e sëmundjes së gripit të derrit si një epidemi, por e kategorizoi atë si të rëndomtë, andaj nuk e detyron asnjë njeri që të vaksinohet”, - tha ajo, duke nënvizuar hipotezën se ajo paraqet efekte anësore që mund të shfaqen pas 1, 5 apo deri 20 vjet me sëmundje vdekjeprurëse. “Më e rëndësishmja është se Amerika i ka liruar prodhuesit nga çdo përgjegjësi, që mund të vijë si pasojë e këtyre vaksinave, dhe ky është një tregues serioz për qëllimet që fshihen pas saj”, - përfundon denoncimi publik i ministres finlandeze të Shëndetësisë, lidhur me një fakt të tillë.
Libertas, 10.12.2009
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

SHBA-ja shpiku gripin e derrit dhe vaksinën e tij

Postby Laert » 12 Dec 2009, 01:03

Influenza Një vaksinë kunder H1N1; Kundër Polonia dhe Finlanda, Kopacz Ministri: "Kjo është një turp"
Image
Ministrja e shendetsise se Polonise - Eva Kopacz

Ewa Kopacz – Ministre e Shëndetësisë se Polonise

Në Evropë ka ne rritje dyshime në lidhje me efektivitetin dhe efektet anësore e vaksinimit kundër influencës A. Pas 7 të vdekur të regjistruar në Gjermani ne vaksinim të serum, Polonia dhe Finlanda kanë njoftuar se vaksina është e pasigurt dhe e konsiderojnë një nga arsyet është se kompanitë multinacionale të drogës pretendojnë se qeveritë duhet të mbajnë të gjitha përgjegjësitë e kontratës blerje. Helsinkit dhe Varshavë në kontrast - Finlandë ka refuzuar të pranojë barrën dhe rreziqet. Kush dëshiron blerjet vaksina atë në shpenzimet e tij në farmaci dhe në këtë rast shteti nuk ka paguar për dëmtim në vend të prodhuesit. Kryeministri polak, Donald ka motivuar refuzimin e qeverisë të Varshavës, duke shtuar se "kompanitë e shitjes së vaksina kundër gripit H1N1 nuk duan të marrin përgjegjësinë për efektet e tyre anësore. Mos u perfshini veten në tregun e këtyre vaksinave për të shmangur çdo përgjegjësi ligjore, pasi nuk detyron ne klauzola që nuk përputhen me ligjin polonisht sepse ata bien të gjithë përgjegjësinë për qeverinë e vendit: efektet dhe përfitimet e mundshme. "

Akuzat në Poloni - gjërat më keq, Ministri i Shëndetësisë polak Ewa Kopacz, të cilët sulmuan ashpër prodhuesve, "të paktën 20 pikë ishin të paqartë në të kuptuarit e nënshkruar nga vendet e pasura." Dhe pastaj: "Ne kemi interes të shtetasve ose kompanive farmaceutike?". Dhe përsëri: "Tre lloje të ndryshme të një vaksine as contraindication. Pse nuk e kemi miratuar.
Dyshimet edhe në qeveritë perëndimore - Polonia gjithashtu kritikon vendet e pasura për menaxhimin e A. influenza alarmi. Gjatë një fjalimi në parlament (botuar në mënyrë të plotë në web ku ajo është e turneve botërore dhe është përkthyer në gjuhë të ndryshme), Ministri i Shendetesise ka sfiduar marrëveshje me kompanitë farmaceutike: "Ne jemi në gjendje për të dalluar një situatë objektiv "tha ai. Çfarë, pyet Kopacz, "detyra e Ministrisë së Shëndetësisë? Në përfundimin e marrëveshjeve që të interesave të qytetarëve apo marrëveshjeve të bërë interesin e kompanive farmaceutike?".
Mungesa e informacionit për kompanitë farmaceutike - gjithashtu bie Kopacz, konkretisht: "Unë e di se janë tre vaksinat në dispozicion në treg sot, ndërtuar nga tre prodhuesit e ndryshme. Secili prej tyre ka një sasi tjetër të substancës aktive, nuk është e çuditshme është se të gjithë trajtohen njëjtë si? Prandaj është e arsyeshme që Ministria e Shëndetësisë dhe ekspertët e tij kam dyshime për këtë? Është 'e mundur që një nga këto, ndoshta një me një sasi të vogël e përbërësit aktiv, është vetëm ajër të nxehtë, në të cilat ne i shoqërojnë pushtetin për shërim gripit? ".

"Nuk janë faqet e internetit ku prodhuesit e vaksinës janë të detyruar të publikojë efekte anësore e vaksinimit. Vaksinimi në Evropë kanë filluar të parët në tetorin e 2009. Ftoj ju që të vizitoni një nga këto faqet e internetit dhe për të gjetur ndonjë reagim negativ . Looking for Rezultati më i rëndësishëm, gjej vetëm një, si një reaksion alergjik të vogla në lëkurë. Mund të ndodhë me përdorimin e drogës më të sigurta në botë. Ka vetëm një efekt anësor: ata kanë shpikur drogës perfect! Dhe që të drogës është aq e mrekullueshme, pse kompanitë që prodhojnë atë nuk duan ta futur atë në tregun e lirë dhe të marrë përgjegjësi të plotë? ".

u more nga ky link dhe u perkthye nga italishtja me titull''Influenza A, Polonia e Finlandia contro il vaccino, la ministra Kopacz: "È una truffa":http://notizie.tiscali.it/
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

SHBA-ja shpiku gripin e derrit dhe vaksinën e tij

Postby Laert » 12 Dec 2009, 01:20

Amerika ka shpike edhe virusin vdekje-prures - SIDA.
Per kete deshmojne dokumenta te plota dhe te mjaftueshme.

Synimet jane per te vrare njeriun. Projekte cfarosese vijne nga klubi i masoneve qe jane bankiera, presidenta, mbreter, njerez multimilionere qe jane satana, kryekriminela me kollare, fytyra te rruara e te mirembajtura me pudren e kafkave te njeriut.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10


Return to Aktuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron