Alienet banoret e Universit dhe objektet fluturuese UFO

Fenomenet shoqerore te aktualitetit te sotem. Pra gjithcka qe ka te beje me shoqerine e sotme shqiptare. Mirsevini

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Alienet banoret e Universit dhe objektet fluturuese UFO

Postby I-AMESHUAR » 14 Nov 2009, 12:49

Vatikani pranon ekzistencën e UFO-ve

Image


Kryeastronomi i Selisë së Shenjtë flet për “vëllezërit jashtëtokësore”
Konferenca e fundit përpiqet të hedhë dritë mbi ekzistencnë e jetës jashtë tokës.
Astronomi më i lartë i Vatikanit është shprehur se s’ka asnjë konflikt mes besimit tek zoti dhe tek mundësia e ekzistencës së “vëllezërve” jashtëtokësorë, mbase më të zhvilluar se njerëzit. “Për mendimin tim kjo mundësi ekziston”, tha reverendi Jose Gabriel Funes, kreu i Observatorit të Vatikanit dhe këshilltar shkencor i papa Benediktit XVI, në lidhje me jetën në planetët e tjera. “Si mund të përjashtojmë faktin se jeta është zhvilluar dhe diku tjetër”, tha ai në një intervistë me gazetën e Vatikanit, “L’Osservatore Romano”. Numri i madh i galaksive me planetet e tyre e bën të mundur këtë, sipas Funes. I pyetur nëse ai i referohej qenieve të ngjashme me njerëzit apo më të zhvilluar se njerëzit ai iu përgjigj: “Sigurisht, në një univers aq të madh nuk mund të përjashtohet kjo hipotezë”. Në intervistën me titullin “Jashtëtokësori është vëllai im” ai shprehet se nuk sheh asnjë konflikt në besimin se këto qenie ekzistojnë dhe besimin tek Zoti.
“Ashtu siç ka një shumëllojshmëri krijesash në tokë mund të ketë dhe qenie të tjera, edhe inteligjente të krijuara nga zoti. Ky nuk është në kundërshtim me besimin tonë sepse ne s’mund t’i vëmë limite lirisë së kreativitetit të zotit. Pse të mos flasim për një ‘vëlla jashtëtokësor’? Do ishte pjesë e krijimit tonë”. Funes, i cili drejton observatorin e vendosur në jug të Romës dhe në Arizonë mbështet mundësinë se raca njerëzore mund të jetë “delja e humbur” e universit. Funes gjithashtu tha se dialogu mes shkencës dhe besimit mund të përmirësohet nëse shkencëtarët mësojnë më shume mbi Biblën dhe nëse kisha është më në korent me progresin shkencor. Ai besoi se si astronom shpjegimi më i mundshëm për krijimin e universit është “big bang”. Por ai tha se kjo nuk është në konflikt me besimin se zoti është krijuesi ynë. “Zoti është krijuesi. Ne nuk jemi fëmijë të një aksidenti”. Së fundmi Vatikani ka mbajtur një “javë studimi” me 30 astronomë, biologë, gjeologë dhe liderë fetare për të diskutuar mundësinë e ekzistencës të jashtëtokësorëve. Konferenca kishte si qëllim të fokusohej tek perspektiva shkencore mbi subjektin e ekzistencës së jetës jashtëtokësore dhe konsideroi perspektiva të ndryshme nga shkencëtarë ateistë dhe liderë kristianë njëkohësisht. Ishte një ndarje në tetë segmente që niste me çështjet mbi jetën në tokë, origjinën e jetës, banueshmërinë e tokës në kohë dhe mjedisin. Më pas vinte segmenti i hetimit të jetës diku tjetër, në kërkim të strategjive për planetë ekstra-diellorë, formaconi dhe vetitë e këtyre planetëve e deri në kulminimin e segmentit të fundit, jeta inteligjente diku tjetër dhe “jeta hije” – një jetë me biokimi krejtësisht të ndryshme nga ajo në tokë. Folësit në këtë aktivitet përfshinin fizikanët e famshëm Paul Davies dhe Jill C. Tarter. Shumë astro-biologë dhe astronomë ishin të pranishëm për të mbajtur leksione. Aktiviteti u mbajt për të shënuar Vitin Ndërkombëtar të Astronomisë dhe pjesëmarrësit kanë si synim t’i përfshijnë fjalimet në një libër. Edhe pse janë zbuluar rreth 400 planetë jashtë sistemit tonë diellor, çështja e jetës jashtëtokësore mbetet pa përgjigje në sistemin tonë diellor. Edhe pse kjo pyetje nuk mori përgjigje në këtë konferencë, ekzistenca e jetës jashtë asaj që ne njohim këtu në tokë ka një impakt të madh në shkencë e po ashtu në besimin fetar.

Misteret e Vatikanit
Në tetor të vitit 2007, Vatikani publikoi disa dokumente sekrete për procesin gjyqësorë të kalorëseve templarë, duke përfshirë një dorëshkrim që dëshmonte se papa Klementi V e kishte shfajësuar urdhrin mesjetar nga herezia.
Dokumentet e bëra publike nga Vatikani riprodhonin një dokumentacion të plotë të shqyrtimeve papnore të kryera pasi mbreti Filip IV i Francës arrestoi dhe torturoi liderët templarë në vitin 1307, me akuzën e herezisë dhe imoralitetit.
Sipas faqes në internet të Vatikanit, pergamena dëshmon se papa Kelementi fillimisht i çliroi nga akuza për herezi templarët, pavarësisht se ai i konsideroi fajtorë për imoralitet dhe ai gjithashtu planifikonte reformimin e urdhrit. Sidoqoftë, presioni i mbretit Filip e detyroi papën të kthente mbrapsht vendimin e tij dhe të shuante urdhrin në vitin 1312.
Blendina Cara
Tiranobserver
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Alienet banoret e Universit dhe udhetimi me UFO

Postby Megi » 14 Nov 2009, 13:36

.......................
Mi sorridi ,mi tradisci,mi uccidi lentamente....
User avatar
Megi
Drejtues
 
Posts: 86
Joined: 25 Jul 2009, 17:17
Location: Itali ,Rome

Re: Alienet banoret e Universit dhe udhetimi me UFO

Postby I-AMESHUAR » 14 Nov 2009, 13:39

Qendra për Studime italiane disk fluturues

Image
Prezenca e Ufove ne TUSCIA - VITERBO - Italia


KOMUNIKIM PER SHTYPE

Kjo ishte një rekord të verës 2009 në lidhje me sinjalizimet e UFOs në Itali dhe pjesën e Qendrës italiane e Viterbo Studimeve disk fluturues (CISU) ka bërë marrjes së tij nga gjithë gadishullit, njëqind mbi një bug në raportet e http://www.ufotuscia.it website

Dhe kjo është e preferuar në internet sot për të komunikuar se sightings janë të plotësohet shpesh nga fotografitë dhe videot e marra me kamera digjitale dhe telefona mobil.

Valë e sightings filloi në fillim të majit 2009, arriti kulmin e saj në dekadën e parë të korrikut dhe përfundoi në mes të shtatorit.

Total eshte rreth 2500 dhënave së bashku, siç kemi thënë, nga e gjithë Italia, por edhe Tuscia përjetuar kulmin e saj regjistroi 18 sinjalizime në krahasim me 6 të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Shumica e senjalizimeve (80%), vejne në dukje problemet me dritat individuale në qiell natën, por ka edhe raste me dritat më parë fluturues në formacion. Një tjetër 10% është vënë re objektet të gjerë gjate ditës, kështu që është e vështirë për të gjetur natyrën e saktë.

Rasteve më interesante, ato të takimeve të ngushtë, janë për fat të keq shumë pak (2%) dhe ato u zhduken krejtësisht, mbi në të cilën është raportuar të ketë parë të njësive të animuar.

Ndër rastet që përfshin krahinën e Viterbo disa janë identifikuar nga CISU pas analizave të kujdesshëm si aeroplan drita nuk njihet nga dëshmitarë, të tjerët me kalimin e papritur e zogjve para kamerës, të tjerët nuk janë identifikuar si në film ose në foto shihni dritat në qiell është plotësisht e errët, pa pika reference për vlerësimin disi te vlerave, distancat dhe manovrat e kryera.

Por ka disa çështje interesante, për shembull, që kanë ndodhur në Montalto di Castro, 11 .08.2009 dhe është hetuar nga Qendra për Studime italiane disk fluturues në bashkëpunim me Qendrën UFO Kombëtare: Dëshmitarët e kanë parë të vijë në papritmas në qiell, vetëm ne një distancë të shkurtër dhe lartësi të ulët, një palë drita ne raundit të mëdha. Pas rreth një minutë në heshtje të plotë, dritat filluan të lëvizin në jug-perëndim në drejtim të Civitavecchia dhe pastaj zhduket dhe të zhduket. Kjo, si raste të tjera, mbetën të paidentifikuar.


Fenerë kineze
Duhet të thuhet se duke filluar nga fillim të janarit 2008 Viterbo CISU kanë filluar të regjistrohen gjithnjë e më shumë me rregullsinë e senjalizimeve e dritave te kuqe portokalli qe fluturonte ngadalë në lartësi të ulët, me dridhje të lehta te banesave.
Pas kryerjeve te hulumtimeve tregoi se ky lloj senjalizimit është shkak për të nisur per lojë të ashtuquajtur "fenerë kinez", balona cilindrike është shumë e vogël (në lartësi 1 m) e letër mëndafshi, të ndezur nga një zjarr i vogël qe ndizet ne bazë qe të ngrihen në ajër.
Duhet të thuhet se ky lloj objekti është ende i ri në fushën tonë dhe fenerët ajrore nuk janë njohur nga njerëzit që e shohin të kalojnë dhe pastaj të marrin hapa për të raportuar prezencen e një disku fluturues " .

Copyright Proletari.Com
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Alienet banoret e Universit dhe udhetimi me UFO

Postby I-AMESHUAR » 14 Nov 2009, 14:15

Megi wrote:Jam e mendimit qe gjithe bota duhet te jete koshiente se nuk jemi ne te vetmit ne galaktiken e pafundme qe na rrethon...
Egzistenca e jashtetokesoreve duhet pranuar ...do ishim shume egoiste nese do mendonim se jemi te vetmit qenie qe mbizoterojme universin...
Frika jone e vetme eshte se alienet jane me te fuqishem se ne....kjo eshte gjeja qe ne na tmerron me shume ....fakti se ka qenie qe mund te na sundojne e te na bejne keq....qe tokesoret nuk jane te vetmit mbizoterues te universit kjo tashme dihet e veprat e tregojne qarte....

Jam shume dakort me ty Megi.
Une kam besuar qe heren e pare qe kam zbuluar misterin ufo me ane te emisioneve qe jepnin kanalet italiane ne Shqiperi dhe sinqerisht edhe pse kisha e mbante te fshehte kuptohej aresyeja por do thoja qe universi eshte nje bote e tere me qenie te ndryshme qe ekzistojne ne forma te ndryshme.
Jashtetokesoret kane ekzistu ndodhta edhe perpara njerezimit.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Alienet banoret e Universit dhe udhetimi me UFO

Postby ksanthi » 14 Nov 2009, 14:23

Megi wrote:Jam e mendimit qe gjithe bota duhet te jete koshiente se nuk jemi ne te vetmit ne galaktiken e pafundme qe na rrethon...
Egzistenca e jashtetokesoreve duhet pranuar ...do ishim shume egoiste nese do mendonim se jemi te vetmit qenie qe mbizoterojme universin...
Frika jone e vetme eshte se alienet jane me te fuqishem se ne....kjo eshte gjeja qe ne na tmerron me shume ....fakti se ka qenie qe mund te na sundojne e te na bejne keq....qe tokesoret nuk jane te vetmit mbizoterues te universit kjo tashme dihet e veprat e tregojne qarte....
Dhe une keshtu mendoj.
Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

Re: Alienet banoret e Universit dhe objektet fluturuese UFO

Postby I-AMESHUAR » 17 Nov 2009, 02:42

Viti 1924, nje SHBA marinës ishte në gjueti për sinjalet jashtetokesore

Image


Cut (Qendra për UFO Taranto), në sajë të kokëfortësi të një prej koordinatorëve tanë, Antonio De Comite, arriti të gjejë një telegram te datës 22 gusht 1924, në të cilën është shënuar se US marinës shkuan në "gjueti" për sinjale të pazakontë nga hapësira dmth nga Marsi. Zbulimi u bë i ditur nga faqja e internetit të Arkivave Kombëtare e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në telegram që ne arkiven e shtetit mban titullin e "telegram nga Sekretari i Marinës detare i të gjitha Stacioneve te Lidhur me Marsin"ne te thuhet se të gjitha stacionet e Marinës duhet të punojnë me astronomët, me qëllim të zbulimi komunikimit me valë radio që vijnë nga Marsi në Tokë në periudhën e afrimit me te madhe te pare ndonjehere ne histori te ketij planeti me Token.

Në veçanti, zbulimi duhet të përqendrohet në fenomenet elektrike me karakter të pazakontë. Me sa duket ky monitorim zgjati tre ditë, por nuk çoj në rezultate konkrete. Fakti mbetet se ky dokument zyrtar i shumë vite më parë deshmone interesin e ushtrisë amerikane ne lidhjje me jetën e jashtetokesoreve inteligjente.

Qendra ufologjike e Tarantos

Copyright Proletari.Com
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Alienet banoret e Universit dhe objektet fluturuese UFO

Postby I-AMESHUAR » 17 Nov 2009, 02:50

UFOT DHE PREZENCA E TYRE NE TOKE


Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Alienet banoret e Universit dhe objektet fluturuese UFO

Postby I-AMESHUAR » 22 Nov 2009, 21:14

Jeta jashtëtokësore zbulohet në Indi

Image
Molekula shiu me ngjyrë të kuqe

Image
Godfrej Luis


Laboratori i Godfrej Luis në Shkollën e Fizikës së Aplikuar në universitetin Mohatma Gandi të qytetit Kottajam, Kerala, në Indinë Jugore, ka disa kavanozë të mbushur me shi të kuqërremtë. Brenda tyre janë disa qeliza me mur të trashë dhe ngjyrë të kuqe, që spekulohet se vijnë nga jashtë planetit tonë. Origjina e tyre ishte dhe mbetet një mister. Në verën e vitit 2001, nga korriku në shtator, shi me ngjyrë të kuqe ra mbi qytetin Kerala, sikur të binte gjak nga qielli. Thuajse një gjysmëdekade më vonë, Godfrej Luis publikoi në revistën e mirënjohur “Astrofizika dhe Shkencat Hapësinore” hipotezën e tij se këto kampione uji të marra në vitin 2001, përmbajnë mikrobe nga jashtë hapësirës. Në studimin e tij dhe të studentit të tij A. Santhosh Kumar, i cili ka punuar shumë me kampionet, u gjet se në këtë ujë shiu ekziston struktura të kuqe të trasha, që i ngjanin qelizave, në përmasën e 20 mikroneve, dhe që me sa duket nuk kishin ADN. Pavarësisht kësaj, qelizat riprodhoheshin, akoma edhe në ujë të vluar.

Dr. Luis, i cili është një ndër fizikanët më të njohur në Indi, spekulon se këto janë qeliza të një natyre jashtëtokësore, që i ishin bashkangjitur një komete apo meteoriti, që u shkatërrua në atmosferën e sipërme të Tokës, dhe që këto struktura qelizore i ishin bashkangjitur reve të shiut. Faktet që e mbështesin këtë teori kanë të bëjnë me një shpërthim të dëgjuar përpara se të niste shiu, më 25 korrik 2001.

Çandra Uikramasinge, një nga bashkautorët e teorisë së tanishme, të përhapjes botërore të qelizave jashtëtokësore, ka marrë në dorëzim nga dr. Luis disa nga kampionet. Profesori në fjalë dhe kolegët e tij në Qendrën e Astrobiologjisë së Kardifit, po ripërsërisin eksperimentet e dr. Luisit.

Çfarë janë këto qeliza?

Ndërkohë që në të kaluarën ky lloj shiu mendohej të ishte i përbërë nga elemente mikrozoike që gjendeshin në re, këto kanë ADN dhe zakonisht shkatërrohen në temperatura të larta (si për shembull në ujin që vlon, që e bën të pamundur të riprodhohen). Në rastin konkret, asnjë rast i tillë, as ADN e as zhdukje në temperatura të larta nuk është gjetur. Gjithashtu, është e pamundur që të jenë qeliza tokësore ato që shkaktuan këtë shi, pasi me sa duket këto qeliza nuk vijnë nga toka. Pyetja për mungesën apo ekzistencën e ADN-së mbetet e hapur, megjithatë ky është misteri i vërtetë.

Profesor Uikramasinge deklaroi se duke parë disa analiza mbi këto qeliza të kuqe pa ADN, të ndara më dysh, vërejti se brenda qelizave po krijoheshin “qeliza bija”. Dr. Milton Uajnrajt, një kërkues në Qendrën e Kardifit, gjithashtu edhe mikrobiologjisë në Universitetin e Shefilldit, u përpoq të konfirmonte mungesën e ADN-së, por testi i parë paraprak rezultoi pozitiv, çka do të thotë se edhe mund të ekzistojë. Pro, deri më sot nuk është zbuluar nga asnjë test asnjë shenjë e vetme e ADN-së, duke përjashtuar këtë të profesor Uajnrajt, çka do të thotë se mundësia e ekzistencës është mjaft e vogël.

Faqja e internetit e Qendrës për Astrobiologji në Universitetin e Kardifit, e ka përmendur prej gushtit të vitit 2006 se qelizat janë testuar pozitivisht për ekzistencën e AND-së, teksa metodat DAPI u përdorën në qelizat dhe në "qelizat bija". Porse, të gjithë janë të njëmendtë se ky identifikim i ADN-së është ende i pasigurt, sipas Qendrës, dhe nevojitet punë e mëtejshme, për të arritur në nxjerrjen e ADN-së.

Shpallja

Shpallja se ADN-ja u zbulua kishte rezultuar edhe më parë e gabuar. Një mikroskop me rezolucion të lartë më në fund ka treguar se brenda qelizave ka pasur struktura të tjera jetësore, pra qeliza bijë si edhe vrima të brendshme në to, çka është e pazakontë për qelizat tokësore. Një qelizë kishte vrima mjaftueshëm të mëdha sa që mund të ketë edhe citoplazmë.

Por ende ka mjaft mistere të tjera lidhur me natyrën e këtyre qelizave që kanë ende mjaft pyetje për t'u zgjidhur, nga shkencëtarët. Për shembull, grimcat kanë mbetur ende në gjendjen fillestare dhe nuk janë tretur, pas më shumë se katër vjetësh, edhe pse nuk janë në frigorifer. Duke pasur parasysh të gjitha këto kompleksitete, shkencëtarët thonë se ka ende shumë për të studiuar. Luis dhe Uikramasinge kanë planifikuar eksperimente për të testuar qelizat për izotopet e karbonit, për të parë nëse këto rezultate janë brenda normës tokësore. Kjo është nga të sfidat më të mëdha për shkencëtarët e kohëve tona, e sidomos për dy profesorët, të cilët po shpenzojnë mjaft kohë nga jeta e tyre dhe kanë si temë kryesore të punës së tyre këtë zbulim të proceseve të jetës në hapësirë. Në një konferencë shtypi në Kotajam, ata u shprehën mjaft të entuziazmuar nga ngjashmëria e grimcave të kuqe në qelizat.

Në faqen e tij në internet, Dr Godfrej Luis spekulon se "... qelizat mund të përfaqësojnë një formë alternative të jetës që vjen nga hapësira".

Mosmarrëveshjet në komunitetin shkencor

Kjo mundësi ishte, natyrisht, shumë e diskutueshme në komunitetin shkencor. Historia e kësaj polemike midis 2001 dhe 2006 është e mbushur me informacion. Ndërsa në fillim, shirat e kuq ishte menduar që të ketë qenë me ngjyrë nga pluhuri meteor, një studim i porositur nga qeveria e Indisë, konkretisht nga Departamenti i Shkencës dhe Teknologjisë arriti në përfundimet se shirat e kishin ngjyrën e tyre nga spore algash ajrore.

Dy Qendra për Studime në Shkencat e Tokës me shkencëtarë Dr. Sampath dhe Dr. Sasi Kumar pati në datat 26 dhe 29 shtator 2001 një vizitë në vendin e ngjarjes për mbledhjen e mostrave të ujit dhe të flasë me banorët e anketës. Në atë kohë, hipoteza paraprake ishte se shiu i kuq ishte shkaktuar nga pluhuri i shpërthimit të një meteori. Si përfundim sporet e algave ndoqën punën e tyre, dhe sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët e të dy instituteve si Kopshti Botanik Tropikal dhe Instituti “Kërkime” (TBGRI), i cili u publikua në nëntor 2001, nxori se sporet ishin zhvilluar vetë në gjininë Trentepohlia. Sporet e këtij gjini janë të njohura që të mbijetojnë në kushte shumë të vështira. Në të njëjtin raport u zbulua se ky fenomen është i ngjashëm me atë që ndodh në shkretëtira, ku bien shira me ngjyrë për shkak të rërës e cila ngrihet sipër. Përfundimisht, puna nga Godfrey Louis dhe A. Santhosh Kumar shkaktoi interes të mëtejshëm. Në vitit 2003, në një letër të botuar për çështjet e natyrës, ata detajuan idetë e tyre rreth këtij fenomeni. Më në detaje, në këtë letër ata shkruanin se në procesin e shpërbërjes së një komete.

Në këtë letër të hollësishme ata flisnin për shpërbërjen e një kometë si "një koleksion i dendur i qelizave të kuqe" që mund të vendosen në sipërfaqen e Tokës për dy muaj, dhe se qelizat u dukën se ishin “spore pushuese të një mikroorganizmi të panjohur”

Njoftimet

Jo shumë pas këtij publikimi, forumi “Shkenca SciScoop” diskutoi tiparet e këtij njoftimi dhe u diskutua më gjerë. Një "barakn" (N. Baraku), në datën 3 maj 2004, vuri në dukje se një aspekt ishte mjaft i diskutueshëm - në atë që ai e tregonte si “disa qeliza të mëdha mund të jenë të përpunuara në qelizat më të vogla duke përdorur ngrohje të lartë dhe presion”, e cila në fakt nuk ishte domosdoshmërish një proces biologjik apo dëshmi e një metabolizmi në punë.

Në një tjetër publikim, Barak mori Louis për ta ngarkuar me detyrën për të shpjeguar më tej këtë metodë. Më vonë në vitin 2004, kishte disa komente interesante në forumin e “SciScoop” nga shkencëtari Sasi Kumar. Në artikullin e tij "vsasi" më 20 shtator 2004, ai shkruan për përvojën e tij si shkencëtari i parë që foli për shiu e kuq si dhe për gjetjen e mostrave nga ai. Ai kundërshtoi deklaratat e Barak sipas të cilave Louis duhet të kthehet në studimin e kristaleve, dhe u shpreh i pikëlluar që biologët nuk treguan ndonjë interes serioz në këtë studim. Ai vlerësoi suksesin e Godfrey Louis në rikthimin e vëmendjes në një fenomen ende jo të shpjeguar.

Forumi “SciScoop” nuk ishte forumi i vetëm që lëshoi polemika. Dr Louis dhe Santhosh Kumar kishin vënë re në vitin 2003 se një gazetë kishte shkruar se 85% shirave të kuq kishin rënë brenda dhjetë ditësh pas bumit zanor, dhe se këto grimca mund të kishin ardhur pas një shkëputje kometeje.

Një studiues i pavarur i quajtur Ian Uilliams Godard nuk pranon këtë realitet dhe i shkroi se faqes së internetit “Dosjet Pse”. Ai demonstron se procesi i shpërndarjes së sporeve mund të jetë kontraversale, siç ka qenë gjithnjë, por ekziston mundësia që jeta të ketë nisur pikërisht nga qeliza të ardhura në tokë nga hapësira. Vërtetime të qarta mbi këtë është e vështirë të ketë.
http://www.standard-al.com
20/11/2009
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Image
User avatar
I-AMESHUAR
Drejtues
 
Posts: 995
Joined: 27 Jan 2009, 01:10

Re: Alienet banoret e Universit dhe objektet fluturuese UFO

Postby kokërrmeli » 05 Dec 2009, 21:56

Kisha s'thot qe ekzistojn, por e pranon mundsin qe munden me ekzistu, s'asht e njajta gja.
Biles kisha per t'shtu qe kisha e din qe zoti s'ekziston por ka frik se mos i hupin financimet, e prandej s'ban za.
M'habit fakti qe te tana t'kqijat ia veshni kishes sikur ajo me ken komplotusja ma e madhe e nierzimit.

Sipas shkenctarve, perderisa jeta ka ardh prej hapsines, me ane t'kometave qe kan sjell ujin, s'asht habi qe jeta ekziston, çfardolloj forme me ken ajo. Por nese 'humanoidt' jashtoksor ekzistojn, sipas nji arsyetimi tjeter, po aq i qendrushem, asht se ata t'part qe do t'kishin ekzistu, do ta kishin pushtu krejt galaksin, kshtu qe do t'kishte vetem nji rrac 'nierzore'. Asht sikur jeta toksore qe vjen prej nji elementi t'vetem (LUKA) tu ken qe t'tjert jan zhduk.
kokërrmeli
Drejtues
 
Posts: 84
Joined: 01 Jul 2009, 23:01


Return to Aktuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron