Cdo gje mbi diktaturen komuniste boterore dhe krimet e saj ne vende ish komuniste
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 4 postime · Faqe 1 prej 1
CFARE ROLIT TE MIRE E TE KEQ KISHTE GORBACOVI NE RREZIMIN ..
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
A MUNDENI TE SHPJEGONI MIQ KUPTIMIN E FOTOVE
ImazhImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
ImazhImazhImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Mendimi im!
Imazh


Komunizmi u rrezua vetvetiu, si rezultat i ligjeve te mohimit qe njihen ne filozofi.
Pra prej 1918
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4581
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Pra ishte Amerika qe e lejoi komunizmin te triufoje me 7 nentor 1917 ne Rusi ne bashkepunim me vendet nordike, ku u pregatite Lenini me ekipin e tij ne Instalimin e sistemit komunist ne Rusi e ne mbare globin tokesor e ujor..........

Gorbacovi luajti rolin me djallezor, me satanik per pasojat qe sot po e vuajne popujt e ketyre vendeve ish komuniste me teorine Gllaznostit, e Perestrojkes. Mandej u bashkuan dhe nenshkruan traktate te fshehta ruse-amerikane ne ishullin .....

E gjithe kjo dyndje teorish dhe traktatesh kishin vetem nje synim:
Te nderronte pozicionin e vet poitik-ekonomik-agjenturor dhe ushtarak- fetar sistemi i kalebezuar komunist sovjetik pa u demtuar me etikete te reja.
Pra ishte nje revolucion tjeter i tetorit komunist jo 1917, por 1989 per te perjetsuar vazhdimesine e saj komuniste me terma te tjera. Shembujt i keni ne Shqiperi e kudo.
Shifni ne Bullgari se kush u be kryeminister - nje ish agjent i sherbimit sekret bullgar te perfaqesuar nga partia e djathte. E shembuj i keni ne Shqiperi, ne Rusi me .......etjjjjjjj. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 4 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 16 Maj 2021, 01:59
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari