Te njihemi me njeri-tjetrin dhe te shohim qe se si nepermjet fjaleve transmetohet karakteri dhe personaliteti jone shoqerise virtuale qe kemi krijuar mbas nje monitori pc por dhe mund te shnderrohet ne realitet.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
NE REVOLUCIONIN SEKSUAL E KANE RRADHEN BURRAT
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4553
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
NE REVOLUCIONIN SEKSUAL E KANE RRADHEN BURRAT, Posted 29 Gusht 2009, 00:14
Revolucioni seksual i femrave datoi ne vitet ’70, por tashme e kane radhen meshkujt!
Imazh

Revolucioni seksual i femrave datoi ne vitet ’70, por tashme e kane radhen meshkujt.

Sociologu francez Philippe Brenot mendon se tashme eshte radha e meshkujve per te qene sa me te sigurt dhe te fuqishem ne shtrat. Sipas tij, mankthet e meshkujve kane marre fund dhe ata nuk mendojne me te largohen menjehere nga dhoma e gjumit kur partnerja nuk ngelet e kenaqur.

“Para 40 viteve, meshkujt mbeshteteshin ne kurat psikologjike, ndersa tani ata mund te mbeshteten tek ilacet e verteta”, shprehet Brenot, sipas te cilit, 1 mashkull ne 2 nuk ka qene i zoti te kontrolloje situaten ne dhomen e gjumit duke u kapur nga paniku. Sot mjafton te hysh ne nje farmaci, te blesh Viagra apo nje ilac tjeter dhe ankthi zhduket si me magji.

Kete revolucion e paqyron edhe revista “Le Monde” me nje titull te madh, “Lamtumire fertilitet”. Drejtuesi i revistes thote se zakonisht vija redaksionale nuk eshte kaq e hapur, por per nje rast te tille gjithmone duhet folur “pa dorashka”. Sipas ekesperteve, seksi nuk eshte nje akt mekanik dhe revolucioni i meshkujve nuk i transformon ata ne robote pasi ende nevojitet shkendija qe mund t’i jape jete nje kontakti erotik ende misterioz.
28/08/2009 gaz. ''Lajm''
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 05 Dhjetor 2020, 05:05
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari