Te njihemi me njeri-tjetrin dhe te shohim qe se si nepermjet fjaleve transmetohet karakteri dhe personaliteti jone shoqerise virtuale qe kemi krijuar mbas nje monitori pc por dhe mund te shnderrohet ne realitet.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 21 postime · Faqe 3 prej 3 · 1, 2, 3
A abuzon Fiksi i Top Channel me Ylli Pangon?????!!!!!!!!!
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
I Ameshuar!

Jam plotesisht dakort me ju, por dua te shtoj dicka:

Shkarkimi i ish ministrit Ylli Pango nga kryeministri Berisha per 4 minuta eshte nje akt i shemtuar si person dhe si kryeminister, pasi jane shkelur te gjitha rregullat partiake dhe ligjet ne fuqi per shkarkimin e ministrit.
Kjo menyra rrufe 4 minutesh esht nje vendim e stilit ushtarak sikur qeveria te ishte ne gjendje lufte, e stilit diktatorial tipik enveristo- stalinist.
Ngjarja duhej trajtuar me kujdesnga kryeministri dhe jo te shmangej gjykimi i ftohte dhe shume i matur duke aplikuar metoda ataviste. Kjo esht sjellje aspak e hijeshme nga kryeministri Berisha, pasi me ket veprim ka demostruar dy pamje:
- Despotizmin e tij qe nuk pyet norma, ndjesira, pasoja te tjetrit, papergjegjshmeri.
- Ka shkel ligjet per trajtimin e Statusit te Zyrtarit.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 21 postime · Faqe 3 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Nëntor 2020, 08:19
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari