Te njihemi me njeri-tjetrin dhe te shohim qe se si nepermjet fjaleve transmetohet karakteri dhe personaliteti jone shoqerise virtuale qe kemi krijuar mbas nje monitori pc por dhe mund te shnderrohet ne realitet.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 30 postime · Faqe 1 prej 3 · 1, 2, 3
Arsyet perse kemi emigruar?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 98
Vendodhja: Rome,Itali
Antarësuar: 27 Janar 2009, 14:55
Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 16 Shkurt 2009, 00:36
une u largova nga shqiperia per studime .

po ju?


respekte noa_al
WWW Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 19 Shkurt 2009, 00:39
UNE KAM IK PER KAOSIN NE SHQIPERI.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 384
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 21 Shkurt 2009, 21:56
Ndoshta per nje jete me te mire, megjithese Shqiperia po shkon drejt perparimit dhe shpejt sdo ken nevoje shqiptaret te largohen nga vendi i tyre.
Biles un them qe emigracioni duhet te ndaloje pasi ne shqiperi njerezit kane filluar te bejne jete me te mire se po bejme ne qe jemi jasht Shqiperise, dhe gjithsesi je ne vendlindjen tane, ku gjithcka te duket me e mire, sepse eshte e jotja.

Te gjithe shqiptaret duhet te kthejne syte nga Shqiperia dhe ta shohin te ardhmen e vet aty, Shqiperia ka nevoje per shqiptaret qe kan dal jashtetit, te vijne me eksperiencat e tyre dhe ti vejne ne praktike ne vendin e tyre.

Pse nuk ktheheni ne Shqiperi ju?
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 88
Vendodhja: Tirane
Antarësuar: 18 Shkurt 2009, 21:07
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 25 Shkurt 2009, 22:04
Nuk e kam pare asnjehere te arsyeshme te emigroj. Kam menduar nese perpiqem dhe ketu mund te jetoj me mire se jashte.Kam qene jasht por jo si emigrante.
The world of my own
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 609
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 06 Mars 2009, 20:24
arsye ekonomike
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 137
Antarësuar: 29 Janar 2009, 21:45
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 06 Mars 2009, 21:28
per studime...se kishim ngel keq ne Shqiperi pa universitete...
OSARE SEMPRE
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 384
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 07 Mars 2009, 00:21
Nuk e di se ne cilen kohe ke ik angela, po Shqipnia nuk vun per shkolla e universitete, shpresoj mos ta kesh pas seriozisht.
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 137
Antarësuar: 29 Janar 2009, 21:45
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 07 Mars 2009, 16:28
eshte e qarte qe ishte ironike pergjigja ime Kristela...
OSARE SEMPRE
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Si me gjuhen ironike moj ...?, Posted 07 Mars 2009, 18:16
Cdo njeri kur zgjedh pozicionin e virtualitetit ka te drejte te shkruaji si te deshiroji, por nese don po te sugjeroj, qe kjo deshire ironike sikur nuk shkon sepse nuk shofe te asnjeri ironira, por seriozitete.
Nejse kjo esht zgjedhja e juaj. Mire esht ta rishikosh se ndoshta behesh me e embel!
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1010
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Arsyet perse kemi emigruar?, Posted 18 Mars 2009, 20:59
Hahahaha e shoh se asnjeri se ka kuptuar ironin e Angeles. Ajo e hodhi me kuptimin e kundert dmth qe ci beme vehtes qe ikem me studiu jashte shtetit se europa eshte me universitete me m... se Shqiperia.
Ishte ky kuptimi i ironise tende nqs sgabohem Angela?
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 30 postime · Faqe 1 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 4 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Nëntor 2020, 08:32
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari