Batmobil - veture e rralle del ne ankand - nje mrekulli

Te njihemi me njeri-tjetrin dhe te shohim qe se si nepermjet fjaleve transmetohet karakteri dhe personaliteti jone shoqerise virtuale qe kemi krijuar mbas nje monitori pc por dhe mund te shnderrohet ne realitet.

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Batmobil - veture e rralle del ne ankand - nje mrekulli

Postby Laert » 20 May 2010, 19:26

Shitet nje veture e rralle Batmobil

ImageImage
Vetem 1 pronar, anketuar dhe i regjistruar, ka qenë duke rregulluar.

Me 2 Qershor te 2010 do të jetë në gjendje të marrë në duart e tyre mbi një Batmobile, kur Brooklandi Historike vene ne ankandin vjetor britanik klasik në Surrey. Shtëpia e ankandit sjell asnjë vlerësim të makinës, si mund të thuhet të jetë jashtë klasës.

Kjo është një nga vetëm tre ekzistuese Batmobile me karroceri celikut. Këtu është televizion në qendër tastierë, parashutë si një frena shtesë, një Bat-telefon funksionuese dhe një album i madhe me paraqitjet e makines mbi detajon, dhe së bashku me Batman origjinale, Adam West.

Makinë është i bazuar në një shasi e një Linkoln Kontinental dhe eshte e krijuar si kopje identike e Batmobile origjinale që nga viti 1960. Ajo është ndërtuar në 1988 nga specialist Bill Chaplin, ka qenë duke rregulluar që nga viti 2010 dhe ka qenë e anketuar dhe e regjistruar në Angli.

Mark Perkins ka në pronësi atë që nga viti 1988 dhe e hedh ne shitje me gjysmë zemre:

"Makina klasike, dhe sidomos një makinë si kjo do të kandidojë, kështu që ju mund të gëzoni ato. Unë kam pasur kënaqësi të madhe me të gjatë viteve, por punën time në Historikun e Brooklands, qe do të thotë që unë kam kohë shumë pak kesi llojit per udhëtime kështu që tani është, "thotë Mark Perkins.

Dare ne sugjerojmë Policisë Kombëtare ofertën. Makina do të japë një kredi të paparë dhe një autoritet të caktuar në të trafikut në shtëpi ...

U vendose ky materiali nen kujdesin teknik dhe u perkthye nga Bep Martin Pjetri
E enjte, 20.5.2010 - ''Dhurate'' per tifozat e makinave
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Return to Shoqeria jone virtuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron