A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Te njihemi me njeri-tjetrin dhe te shohim qe se si nepermjet fjaleve transmetohet karakteri dhe personaliteti jone shoqerise virtuale qe kemi krijuar mbas nje monitori pc por dhe mund te shnderrohet ne realitet.

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby HEN-RI » 24 Oct 2009, 21:55

ksanthi wrote:
HEN-RI wrote: Po ky Niko bre burr,mos vall asht Nikolini i webalbanias???
Na e thuj brekush eshte nikolini?
NIKOLIN XHOJA
User avatar
HEN-RI
Drejtues
 
Posts: 155
Joined: 08 Apr 2009, 19:18
Location: AFGANISTAN

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby ksanthi » 24 Oct 2009, 23:07

HEN-RI wrote:
ksanthi wrote:
HEN-RI wrote: Po ky Niko bre burr,mos vall asht Nikolini i webalbanias???
Na e thuj brekush eshte nikolini?
NIKOLIN XHOJA


tani mas fotises.
Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Laert » 25 Oct 2009, 01:01

Henr-ri dhe ksanthi!

Ju po pyetni dhe keni te drejte te pakten me dite pak a shume, por une nuk e njohe absolutishte.
Me vjen keq qe nuk mund t'ju sqaroj. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Roman_XIII » 25 Oct 2009, 12:56

Nuk i urohet datlindja hajdutit me te madh ne Shqipni.
User avatar
Roman_XIII
Drejtues
 
Posts: 27
Joined: 03 Mar 2009, 12:58

A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Laert » 25 Oct 2009, 13:29

Roman_XIII!

Mirese erdhe!

Jo pa qellim e kam be ket pyetje, sepse nuk esht e thene si dikur shoqeria e jone ishte imponuar jashte vullnetit te uronte E.Hoxhen per cdo vit. Apo neper qytetet tona u bente rradha prej drejtorave, shefave, zyrtarve, intelektualeve me peshqeshe te shtrenjta, madje edhe me napolona arit cdo vit se kush te uronte sekretarin e pare te qytetit apo kryetarin e Komitetit ekzekutiv te Rrethit. Te shifnje ket rradhe njerezish me peshqeshe te kujtonte shekujt e perandoreve para Krishtit. Nje servilizem i peshtire i ketyre njerezve qe cvatnin popullin dhe ja conin kryetarit dhe sekretarit te pare te qytetit.
ISHTE NJE PARADE E NJEREZVE TE SHPERFYTYRUAR E CDO VITIT NE CDO QYTET TE SHQIPERISE.
Per cka e benin ket sjellje kaq servile e nenshtruese para nje njeriut qe nuk ngopej prej peshqesheve per nje vend pune, per nje post, per nje burse,..............
E sot ne ket demokraci njerezit kane guximin te pyesin ne forme lakonike:
A duhet te urohet kryetari bashkise, apo kryeministri i nje vendit?

Kjo pyetje eshte shume demokratike, prandaj si e tille esht e lire. Saqe dikush e uron e dikush e mallkon. Kjo esht demokraci dhe asgje me teper.

Une e bera pyetjen per te pase mundesi njerezit per te shpreh mendimet e tyre per kryeministrin e vendit, qe me shume esht nje vleresim per punen. :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Previous

Return to Shoqeria jone virtuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron