A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Te njihemi me njeri-tjetrin dhe te shohim qe se si nepermjet fjaleve transmetohet karakteri dhe personaliteti jone shoqerise virtuale qe kemi krijuar mbas nje monitori pc por dhe mund te shnderrohet ne realitet.

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Laert » 16 Oct 2009, 00:20

Image

Po!
Mendoj se mire esht ta urojme si forum 65 vjetorin e kryeministrit tone Sali Berisha.
Nuk dua ta uroj nga pozicioni partiak sepse nuk i perkas asnje partije, por nga pozicioni i VEPRAVE te tij qe nuk e kane bere kryeministrat prej 1944 e deri me 2005. KRYEVEPRA DURRES-MORINE mund te quhet Rruga 'SALI BERISHA'', TJETER - ANTARESIMI NE NATO, SHQIPERINE E SHNDERROI NE KANTIER PUNE, - NDERTOI VEPRA DRITE, VEPRA BONIFIKUESE, ZHDUKU NJE HERE E GJITHMONE PERMBYTJET NE LEZHE QE QEVERIA KOMUNISTE KENAQEJ ME PERMBYTJET E POPULLIT TE LEZHES. HAPI UNIVERSITETE, KU JU DHA SHANSE SHTRESES SE VARFER TE DREJTEN PER TU ARSIMUA BARAS ME ATA STUDENTA QE KANE PARA, MIQE E PISLLEQE.
PROJEKTE TE TJERA QE JANE TE SHUMTA DHE TE TJERA QE PO I KRYEN.
BERISHES MOS I SHIKONI GUNEN, POR PUNEN SIC THOTE POPULLI YNE I MENCEM.
Prandaj dua ta uroj Sali Berishen per 65 vjetorin:

Gezuar 65 vjetorin e datelindjes! U befte 100 vjec! QENDROFTE KRYEMINISTER EDHE 10 VJET TE TJERA PER TE MIREN E POPULLIT!
Laerti
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby HEN-RI » 17 Oct 2009, 21:57

Laert bre burr zgjohu!
Vepra madheshtore Durres-Kukes-Morine e ka ba tjeter kush.Quhet axh Semi( USA).Dhe qe dihen qellimet ,dislokimi i bazave te rraketave ne Kosove e gjetke ne atdheun ame.
Laert!
Sales i uroj qe JU SHKURTOFSHIN DITET JARABI O ZOT sepse ka bere tradheti te larte ndaj atdheut dhe si i tille meriton vetem varje dhe jo urim.
User avatar
HEN-RI
Drejtues
 
Posts: 155
Joined: 08 Apr 2009, 19:18
Location: AFGANISTAN

A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Laert » 18 Oct 2009, 10:15

HEN-RI!

Separi mirese erdhe ne mesin tone!
Shpresoj te kesh kaluar pushime t e bukura me familjen dhe me shoqerine tende!

Rruga Durres-Morine u be. Kjo esht me e rendesishmja qe populli i dy aneve po e perdorin per interesat e tyre, qe ne ket rast perfiton me shume pjesa lindore e Shqiperise qe u la e pazhvilluar qysh prej diktatorit Hoxha dhe deri 2005, pra plot 61 vjet e pazhvilluar ne kushte jo te barabarta me pjese te tjera te Shqiperise nga komunizmi dhe Partia Socialiste me Fatos Nanon, Pandel Majkon(ku u vodhen miliona lek te mbledhur per kete rruge dhe Ilir Meten ne krye si ish kryeministra kriminela.

Merita kryesore ka Amerika, por per hir te se vertetes ka edhe Sali Berisha merita, madje kryesore sepse koleget e tij sa ishin kryeminstra e sabotuan me qellime antishiptare PROJEKTIN E MADH TE RIBASHKIMIT TE DY KOMBEVE TE NDARE NGA PADREJTESITE HISTORIKE, ku dore te piste kishte Enver Hoxha me te tjere qe dihen.

Prandaj ne te vegjlit duhet per ket merite ta urojme kryeministrin tone qe e beri realitet ket RIBASHKIM. PARANDAJ mos shiko gunen por punen sic thote populli.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby HEN-RI » 18 Oct 2009, 12:24

Falimners per mikpritjen Laert.
Dakord me ty jam ajo eshte nje veper madheshtore dhe qe duhej bere edhe me pare,por qe duhet te dime se koston e paguajti populli shqiptar.Duhet te dime se me kete rruge cdo shqiptar ka 5-6 mij euro borxh edhe nje i porsa lindur.Nejse problemi nuk qendron aty,sado qe te ishte kostoja ajo eshte rruga e bashkimit kombetar.
Sali Berisha ka bere tradheti te larte ndaj atdheut mos e harro kete gje.
User avatar
HEN-RI
Drejtues
 
Posts: 155
Joined: 08 Apr 2009, 19:18
Location: AFGANISTAN

Maskarait BERISHA, 65 i qofshin ditet e mbetura.

Postby NIKO » 21 Oct 2009, 22:24

Laert wrote:
Merita kryesore ka Amerika, por per hir te se vertetes ka edhe Sali Berisha merita, madje kryesore sepse koleget e tij sa ishin kryeminstra e sabotuan me qellime antishiptare PROJEKTIN E MADH TE RIBASHKIMIT TE DY KOMBEVE TE NDARE NGA PADREJTESITE HISTORIKE, ku dore te piste kishte Enver Hoxha me te tjere qe dihen.

Prandaj ne te vegjlit duhet per ket merite ta urojme kryeministrin tone qe e beri realitet ket RIBASHKIM. PARANDAJ mos shiko gunen por punen sic thote populli.Laert, desha me t`rikujtu se: sa ka vjedh ky "miku jot" pare te kjo veper s`ka vjedh asnjeri nga ata t`tjeret qe ti ke permend ma siper.
Ene nese ke mundsi ene deshir t`me spjegosh icik ate frazen tjeter qe ke shkrujt ma lart ku thu:
<<PROJEKTI I RIBASHKIMIT TE DY KOMBEVE>> .

Ma spjego icik t`lutem se kush jan kto dy kombe se s`po e marr vesh!!
Image
User avatar
NIKO
Drejtues
 
Posts: 73
Joined: 24 Feb 2009, 23:30

A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Laert » 22 Oct 2009, 01:20

Niko!

Nuk me pelqen ne debate kryesisht me te panjohur te jesh me teper se tendincioz sepse nuk di te pergjigjem me ket sense sjelljet si ty.
Jane pyetje sa tendencioze aq edhe provokative, sepse ti e din shume mire nga shkolla e me vone se kombi yne qysh ne gjenezen ....e deri pas si trashegimtar te ilireve kombi ybe ishte shume i madh nuk jam i sigurte, por kam ndigjue te nje mik se ka qene siperfaqja 100 e ca mije km katrore siperfaqja e kombit tone.
Barbaret sllave qe zbriten dihet se si u ngulen si arixhinjte ne Ballkan, ku qysh atehere nuk ka pase qetesi Ballkani prej tyre.
Dihet se arixhinjte sllave qe i perzune ruset apo....si race bastardhe dhe zune vend me dhune e gjak i zbuan shqiptaret dhe e ndanen kombin tone ne disa pjese sebashku me greket qe edhe greket erdhen perpara sllaveve, qe llogaritet me ardhjen pas nesh greket sikurse edhe sllavet kryen vepra vandale,.....

Kombi jone eshte i ndare ne disa pjese. Kohe te reja po i riparon pasi principet jane parashtru ne KARTEN E ATLANTIKUT
NE 1941. Besoj se deri ketu jena ne rregull.

Tradhetia shqiptare, shkelja e vendimeve te Kominternit, ajo Kartes se Atlantikut, loja e serbve, ruseve e pengoi ribashkimin. Te kujtoj se ishim te bashkuar prej 5 vjetesh 1939-1944.
Kosova fitoi shkeputjen juridike prej administrates serbe dhe kthim ma nuk ka. Besoj se e ke te qarte edhe kete.
Faktikisht Kosova esht nje komb nen Protektoratin e BE, NATOs dhe OKB, pra nen mbikqyrjen ekonomike-politike dhe ushtarake te tyre.

Deri ketu besoj se nuk ka paqartesi.

Ecim

Kosova duhej automatikisht te bashkohej sikurse Gjermania Lindore, por dihen se cfare politike tjeter - armiqesore prej ....qe i din ti shume mire Niko se cili shtet e pengon. Sa per Serbine si humbes i luftes nuk ka ma te drejte te pyetet. Keto jane rregullat qe jane vendose nga Shkenca e Rregullave te Luftrave.

Politika shqiptare e Shqiperise monitorohet shume nga bota dhe ne na e ke dhene shansin SHBA dhe disa miqe te forte te Shqiperise, qe te bejne nje politike miqesore me Kosoven. Deri tashi nuk ka pase asnje konflikt, qe me pase esht shume normal.
Fale politikave te dy kombe quhen sepse OKB i ka caktuar Kosoves flamurin e vet dhe Shqiperia ka te sajin. Pra kemi dy kombe me dy flamure te ndryshem me dy qeveri te ndryshem me dy presidenta.
Keto emertohen si dy shtete me te njejtin kombe, qe ne keto specifika qe ndodhen administrativisht i quajme dy kombe.
Cfare te keqe ka qe une kam be nje mareveshje me fjalen qe te quhet Projekti i ribashkimit te dy kombeve?

Nuk e di se ku te djege ty kaq shume. Ndoshta e verteta historike nuk te pelqen? Berisha po punon per Ribashkimin dhe keto behen me marreveshje te pashkruara me SHBA. Kush nuk e don - nuk kena cka i bejme. Prandaj Berisha po e shfrytezon kete mundesi historike qe i erdhi te dera per kete duke nderua rruget qe te cojne ne Kosove.

Prandaj ji realiste dhe larg urrejtjeve- fyerjeve ndaj njeriut qe vecse po punon.
Nuk guxon te thuhet nje fjale e mire per Salen menjehere i perseriten kori i epiteteve te felliqta sikur te ishte barbar.

Ti perfaqeson Edvinin kembe e koke perderisa ke vu gjithe dhe dihet se esht i mbushur fund e krye me grabitje, i ka lene qeveria e Nanos 24 dosje vjedhjesh te Edvinit ne zyren e ministrit te brendeshme. Plus te tjera krime ka kryer dhe vazhdon ndaj qytetarve dhe arkes se shtetit. Nese don me qen i ndershem fole edhe per kryetarin qe e ka kthyer ne kioske bashkine e Tiranes. Kur Shqiperia pregatitet per ne BE - Edvini me ato sjelljete tija ndalon deputetet te futen en parlamente se per vete nuk esht dhe per te me rendesi ka kioska bashki sesa Parlamenti qe ka votuar populli.
Prandaj mos lesho bomba rrugesh per Salen, kur Edvini yt eshte i mbytur ne ...........
Hiqe mendsh se keshtu nuk mbrohet Edvini duke share neper forume Salen me turli epitetesh.
A je i zoti te sjellesj materiale me fakte, sepse siti www.proletari.com nukeshte avokati te politikanve dhe liderve gangstera, apo Edvin masoni i pasur sic e quajti Nano:flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

65 i qofshin ditet e mbetura per t`jetu.

Postby NIKO » 22 Oct 2009, 20:15

Laert, je ne t`vertet i papam!

1) Desha t`sqaroj dicka n`lidhje me pyetjet qe t`kam bo ma siper. Kur t`pys se cilat jan dy kombet qe po ribashkohen, ma morri menia qe e kishe fjalen per shtetin e ri te Kosoves. THJESHT DESHA ME T`TERHEQ VEMENDJEN QE JE DUKE BO GABIM QE SHKRUAN N`AT MENYR SEPSE KOSOVARET ((e kam fjalen per shqiptaret e Kosoves qe "thuhet" se jane rreth 95% e popullsise se ketij shteti te ri)) JANE NJE DEGE E KOMBIT SHQIPTAR. KESHTU QE NE KTE RAST NUK KEMI TE BEJM ME DY KOMBE. KEMI TE BEJM ME NJE KOMB TE NDARE NE SHTETE. Popullsite qe kane te njejtin gjak, qe flasin t`njejten gjuhe dhe ruajne te njejtat tradita e kultura nuk mund te jen kurr dy kombe. Kto fraza i perdorin ata qe nuk duan qe ky komb te bashkohet duke shpikur kshu shprehjesh, duke shpik flamur te ndryshem, apo duke shpik qeveri e presidenta qe nuk i lejojn me pas te qeverrisin at vend.


2) Sa per marrveshjet e pashkruara nuk di se c`te them sepse jan vetem fjal ene fjalt i merr era. Te shkruarat e te nenshkruarat mbeten, botohen ne gazeta e ne librat e historise. Vetem ato perdoren si fakte per te vertetuar dicka. Ky "miku" jot nuk na e ka vertetu noj her me kshulloj faktesh qe po merret me ket pun, por na ka tregu qe osht bo skllav i Greqis. Dhe arsyeja e vetme osht sepse e din qe nese nuk zbaton urdhrat e Athines nuk mund t`rrij ne pushtet. Ky njeri nuk don me dit per gja tjeter pervec se te rrij n`pushtet deri sa tket jeten. Ky osht nje diktator i moderuar i nje populli t`lodhem qe nuk ngre krye kurr.


3) Un nuk perfaqsoj as noj Edvin, as noj tjeter qe mund t`mendosh ti, sepse nuk kam noj perfitim material e as kurrfar perfitimi. Kshtu qe s`kam pse t`bej gjona t`tilla. Un shpreh mendimet e mia dhe nuk m`bohet fare von nese denohet cilido hajdut ene mashtrus qe kapet tu bo gjona t`tilla. Qoft Edvin bojaxhiu, Fatos plehra, Ilir sahanlepiresi, apo Sali kryekrimineli. Mu m`vjen keq qe ngelim gjithmon ke fjalet. Asnje veprim kunder korrupsionit, vjedhjes, krimit. Dhe t`jesh i sigurt qe nuk i kursej epitetet per asnjonin, por ky "miku" na e ka sjell aty ku nuk mban ma!
Image
User avatar
NIKO
Drejtues
 
Posts: 73
Joined: 24 Feb 2009, 23:30

A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby Laert » 22 Oct 2009, 21:00

Niko!

shume faleminderit per mirekuptimin!
Nuk dua te komentoj ato cka shkruan ti. Nje pjese te tyre ne shumice jam dakort.
Hiqe nga mendja se e kam mik Salen. Mire esht me e fshi nga mendja, sepse nuk me lidhe me te asgja. Nuk kam kontakt me te dhe per rrjedhim s'kam pase asnje milim te mire prej tij.

Me kupto drejt: Une kam si principe jo paragjykimet sepse nuk te lejne me gjykuar kurre drejt.
Ta lejme se esht tropojane, esht i Veriut qe nuk po e duan per ket arsye dhe po i bejne nje nder shume te madh Sales kryesisht nga Jugu qe e urrejne nga pozicioni gjeografik.

Kjo esht nje fatalitet mental dhe shume i demshem per fatet e popullit. Sala esht kryeminister i te gjitheve dhe kryevepra jane ngrite ne Juge dhe shume te tjera po behen.
Qe esht diktator esht sepse esht pjelle e diktatures komuniste. Po Edvini esht person i paformuar dhe nuk ka mesuar tash 10 vjet ne politike. Sjelljet dhe shprehjet e tija jane primitive. U duke si lider modern, por shpejt u shperthiq si domatja. Doli se ishte nje njeri nul.
Edvini si pjelle e bllokut kriminal te Shqiperise e ka mbush bashkine dhe parlamentin me keta soj specie qe jane me ekstrema se prinderit e tyre. Une i kam njohur ndonje prej tyre se afermi dhe nuk ishin si keta femijte e tyre qe jane be deputet. Nje mjerim deputetesh socialist, flasin neper ekrane sikur te ishin kryehetuesa, kryeprokurora qe te etur per gjak duan t'ja kalojne bemave te prinderve te tyre.

Prandaj duhen sulmuar te dy gangsterat per mos premtimin ndaj popullit TE APLIKIMIT NE POLITIKEN SHTETERORE - MINIMALJA JETIKE SIKURSE E KANE VENDET NORDIKE.

ASNJERI NUK E PERMEND, XHANEM KET QE ESHT BAZALE PER POPULLIN QE VAZHDON TE MARRE USHQIME ME LISTA.

Dhe ja Shqiperia po riciklon tragjedine e legjendes se misrit ''A keni nje kokerr miser....????

Me kete te merren. Per buken e gojes ka nevoje populli dhe jo ate qe bllokon institucionet ligjeberese Edvini ne kundershtim me kushtetuten, me voten e popullit dhe me kerkesat e BEs.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby HEN-RI » 23 Oct 2009, 21:29

Po ky Niko bre burr,mos vall asht Nikolini i webalbanias???
Na e thuj bre
User avatar
HEN-RI
Drejtues
 
Posts: 155
Joined: 08 Apr 2009, 19:18
Location: AFGANISTAN

Re: A DUHET T'JA UROJME 65 VJETORIN KRYEMINISTRIT BERISHA?

Postby ksanthi » 24 Oct 2009, 16:38

HEN-RI wrote: Po ky Niko bre burr,mos vall asht Nikolini i webalbanias???
Na e thuj brekush eshte nikolini?
Image
User avatar
ksanthi
Drejtues
 
Posts: 603
Joined: 05 Mar 2009, 19:37
Location: Italy

Next

Return to Shoqeria jone virtuale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron