Ketu do gjeni ate qe njeriu krijoj me inteligjencen e tij se si te mbijetoje mbi planetin toke. Shkencat ndihme per jeten mbi toke.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Kafeja ul mundesite per te pesuar emoragji celebrale.
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 609
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Grate qe pijne 5 me 7 filxhane kafe ne jave kane 12% mundesi me pak te pesojne emoragji celebrale sesa ato qe pijne vetem nje ne muaj.Ky studim u be ne shkollen mjekesore ne haward , boston.Ky studim u be 24 vjet.E mira nuk vjen nga kafeini sepse ato qe pinin caj ose pije te tjera qe kishin kafeine nuk kishin te njejtat mundesi mbrojtjeje.Prandaj mikeshat e mia futuni kafeve . une e shkreta qe nuk pi asnje ne vit si tja bej. :engjell
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4534
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
E vertete eshte kjo qe shkruan Ksanthi.
Kam degjuar nje here ne TVSH se grate po ta perdorin kuptohet me mase dhe ne kohe pirjen e kafese i ruan nga sklerozimi, nga seniliteti - nga matuferia e moshes.
Ruan kujtesen e femrave ne moshe te mplakur. Kjo kafe eshte shume e dobishem per grate.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 27 Shtator 2020, 11:08
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari