Faqe 2 prej 2

Re: Tre kafe në ditë zvogëlojnë rrezikun për t‘u sëmurë nga diab

PostPostuar: 15 Shtator 2009, 21:57
nga Kristela
He pra se dikush ta kishte rekomandu me shku me u pa neper plaka, ca koicidencet e? :-)

Un per vedi se pi kafen hic, ne shqipni kur me pysin si e don kafen, vehem gjithmon ne siklet, se duhet me i than "se pi". Manej vjen pytja "pseeeee?" Ufffff

"S'me pihet"

Re: Tre kafe në ditë zvogëlojnë rrezikun për t‘u sëmurë nga diab

PostPostuar: 16 Shtator 2009, 23:20
nga kokërrmeli
Eh, plakave ju kan ra trut n'qaf. Po ju duket vedja si me i pas 20 vjet e mundohen me na e rrejt mendjen edhe ne.
Por edhe per ty e kam nji zgjidhje persa i perket kafes n'Shqipni. Duhesh me e dit se te ne marojn nierzit per pak sekrete qe s'ia perserisin kujt. Kur t'shkosh her t'jeter, shpik naj problem me shnetin, bane pak t'madhe dhe dramatike, se kshtu t'rrijn edhe gadi. Thuju psh se prej kafes ke pas problem me melçi qe ta kalu n'veshka e ma von ta ka dhan n'shpretk. Mos u ban merak se s'marrin vesh hiç edhe pse bajn sikur dijn se te ne jena te tan mjek.
Kshtu qe kan me t'lan rehat dhe ke me e pa se per gjys oret ka me e dit krejt lagjja. Lene qe masandej ke me pas drejt me ju lyp gjithçâ se ke me ju dhimt. E mos ki frik se s'hyn n'gjynah me ta, por po s'e bane hyn n'gjynah me vedi se s'kan me t'lan rahat :engjell

Tre kafe në ditë zvogëlojnë rrezikun për t‘u sëmurë nga diab

PostPostuar: 19 Shtator 2009, 00:08
nga Kristela
Sa bukur po me mesoke ti. Qyqja tu i than njeriu tan ato gjana per shnetin, bahet me taman i smur. Me me nejt gati, se ju dhimem? shpulle:

Re: Tre kafe në ditë zvogëlojnë rrezikun për t‘u sëmurë nga diab

PostPostuar: 19 Shtator 2009, 20:04
nga MAZAR-DINO
Kristela shkroi:He pra se dikush ta kishte rekomandu me shku me u pa neper plaka, ca koicidencet e? :-)

Un per vedi se pi kafen hic, ne shqipni kur me pysin si e don kafen, vehem gjithmon ne siklet, se duhet me i than "se pi". Manej vjen pytja "pseeeee?" Ufffff

"S'me pihet"


ANI BRE KRISTELE?
PIJE NJI KAFE TURKE DHE TA SHIKOJ UNE FILXHANIN :muah

Tre kafe në ditë zvogëlojnë rrezikun për t‘u sëmurë nga diab

PostPostuar: 19 Shtator 2009, 22:29
nga Kristela
Pse din te shikosh filxhan ti?

Si the "Ani Bre"? Un s'jam prej Kosovet...jo se ka ndoj gja te keqe me ken prej Kosovet.

Re: Tre kafe në ditë zvogëlojnë rrezikun për t‘u sëmurë nga diab

PostPostuar: 20 Shtator 2009, 21:35
nga MAZAR-DINO
Kristela shkroi:Pse din te shikosh filxhan ti?

Si the "Ani Bre"? Un s'jam prej Kosovet...jo se ka ndoj gja te keqe me ken prej Kosovet.E DI QE SJE PREJ KOSOVET,POR ATY AFER JE.
Kalo fusha kalo koder hec ta marsha nuse nshkoder.
A di me pa filxhan? Po ti pije nji kafe moj burrnesh edhe ktheje filxhanin pastaj kena me ta xhet fallxhoren n'fund te botes.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari