Ketu mund te ankoheni mbi cdo gje qe ju shqeteson dhe ne do ju pergjigjemi duke u munduar ti zgjidhim ne menyren tone ankesat tuaja. Ketu do te gjeni lajmerime te ndryshme qe Admini i faqes do beje etj
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Ju pelqen siti Proletari?
Po
9
69%
Jo
0
S'ka votime
Duhet permiresuar
4
31%
Totali votave: 13
Posto një përgjigje 80 postime · Faqe 8 prej 8 · 1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Jepni sygjerimet apo idete tuaja rreth Proletarit
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 997
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
kokërrmeli shkroi:Teologjia Filozofike

A ka mundsi me e ndrru titullin se s'ka teologji filozofike. Jan ose njana ose tjetra, ose te dyja bashke por si deg t'ndame. Flm

Pershendetje dhe mirserdhe ne shoqerine tone proletare virtuale.
Shoh se qenkeni rregjistruar dje dhe ne 2poste keni filluar me kritika ;)
Se pari njihu me anetaret e tjere dhe me forumin sepse me duket jo normale qe te kritikohet pa pasur nje njohuri mbi temat qe ndodhen ne ate pjese te forumit.

Une kam studiuar njeren dhe tjetren dhe Proletari nuk deshiron ta shoh Teologjine si shkence fetare sepse po ti heqim filozofine ajo mbetet nje shkence vetem fetare. Keshtu qe jo pa kuptim i kam vene titullin Teologji filozofike sepse deshiroj qe te trajtojme vetem anen filozofike te teologjise jo fenat dhe urDherat e Zotit PASI KA FORUME FETARE BOLL QE E BEJNE SHUME MIRE KETE GJE.

Keshtu qe persa i perket argumentit tuaj mbi ndryshimin e titullit te ketij forumi nuk jam i bindur qe ti ndaj sepse une i kam bashkuar me kete qellim ne menyre qe siti yne ti bjere perciptazi fese dhe te preke boshtitn e teologjise ate filozofike ne sherbimin ndaj njeriut.

Jeni i mirepritur me kritikat tuaja konstruktive sepse permiresojne kete oaz virtual.

Me respekt I-AMESHUAR
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 997
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Laert shkroi::flm
Me duhet te falenderoj shume i nderuari I Ameshuar per infrastrukturen qe ngrite ne Faqen ballore te sitit http://www.Proletari.com per ZGJEDHJET E REJA PARLAMENTARE TE DT. 28 QERSHOR 2009)
sHUME FALEMINDERIT PER MUNDESINE QE ME KRIJOVE MUA SI DHE U JEPE ME DIJE CDO ANTARIT SI DHE MIQVE MUNDESINE E TE MARRURIT INFORMACION TE FRESKET NGA BURIMI I SAKTE PER REZULTATET PERIODIKE QE TRANSMETON TVSH.
BESOJ SE NUK DO TE ZHGENJEHENI ME NJOFTIME TE REJA E TE FRESKETA TAMAM PER STINEN E VERES. :flm

Ne fakt une skam bere asgje.
Por merita te takon ty se me durimin tend dhe lodhjen qe te ka sjelle azhornimi ne kohe real i rezultateve te zgjedhjeve na dhuroj te gjitheve nje mundesi me shume per te qene sa me afer zhvillimeve politike qe ndodhin ne Shqiperi.

Me respekt I-AMESHUAR

Ps:Se mos ti duket ndonje njerit qe po i bejme lavde njeri-tjetrit mer :bravo:
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 84
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
At'her masi kuptohna po e shtoj edhe une diça. Nuk e thash per t'keq ket sugjerimin por thjesht per t'ju qendru fjalve ne zanafillen e tyne. Une kam lexu se n'metafizik prej momentit qe zbulohet Zoti at'her aty filozofia ndalet dhe fillon teologjia qe ka t'bajn me 'studimin' e Zotit. E kuptoj shqetsimin tand por kur kena mundsi, duhet me i msu njerzit me zbulu ose rizbulu kuptimin e fjalve, sikur ata n'a msojn ne ne gjana t'tjera. Se thjesht kur lexohet tema ata qe s'kan ba filologji munden me mendu qe nje gja e till egziston. Por e perseris edhe nji her, e kam ba pa mendje t'keqe.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 997
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
kokërrmeli shkroi:At'her masi kuptohna po e shtoj edhe une diça. Nuk e thash per t'keq ket sugjerimin por thjesht per t'ju qendru fjalve ne zanafillen e tyne. Une kam lexu se n'metafizik prej momentit qe zbulohet Zoti at'her aty filozofia ndalet dhe fillon teologjia qe ka t'bajn me 'studimin' e Zotit. E kuptoj shqetsimin tand por kur kena mundsi, duhet me i msu njerzit me zbulu ose rizbulu kuptimin e fjalve, sikur ata n'a msojn ne ne gjana t'tjera. Se thjesht kur lexohet tema ata qe s'kan ba filologji munden me mendu qe nje gja e till egziston. Por e perseris edhe nji her, e kam ba pa mendje t'keqe.

Apsolutisht nuk vura ne dyshim dashamiresine e kritikes tende dhe sbesoj se me keqkuptuar sepse edhe une isha dashamires ne mirepritjen e kritikes sepse jam i hapur dhe mirepres gjithmone cdo kritike qe ka ne themel te saj konstruktin pozitiv.

Por une ne teorin e teologjise filozofike shoh se si sillet teologjia duke perdorur shkencen filozofike. Sepse po te vezhgosh me hollesi si filozofia si teologjia perdorin teorine filozofike edhe pse teologjia flet per nje krijes te mbinatyrshme ajo sle pas doret asnjehere paganizmin dhe po ne paganizem ka filozofine e zotave ku sillet strategjia e drejtimit te popullit mos te harrojme ketu filozofet helen qe kane trajtuar zotat e ndryshem.

Persa i perket terminologjise jam dakort me ty por ta dish se cdo gje eshte ndertuar mbi relativen nuk ka racionale qe mund te ndaje shkencat sepse ato kane ne baze relativen.

Prandaj mua nuk me shqeteson se si do e marrin njerezit sepse eshte nje sektor qe do shume studime dhe pasion per te mundur ta kuptojme, prandaj e kam te qarte qe do jene te pakte ato qe do marrin pjese aty por une i jap mundesi edhe teologeve filozof edhe filozofeve teolog qe te ken nje kend te dedikuar vetem per to pse jo dhe te mesojme nga ato.

Me respekt I-AMESHUAR
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 86
Vendodhja: Itali ,Rome
Antarësuar: 25 Korrik 2009, 17:17
Pershendetje dhe pergezimet e mia per sitin .
Sapo jam regjistruar dhe nuk dua te filloj me kritika pa njohur mire thelbin e ketij siti,megjithate ne nje vezhgim siperfaqesor ,me duket pak me nje sit te ndonje partie te djathte ,nuk do ishte me mire te ishte me pak e depolitizuar ???
Megjithate do vezhgoj edhe pjeset e tjera te forumit ,ndoshta gabohem .... :( .
Suksese te metejshme !
Mi sorridi ,mi tradisci,mi uccidi lentamente....
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 997
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Megi shkroi:Pershendetje dhe pergezimet e mia per sitin .
Sapo jam regjistruar dhe nuk dua te filloj me kritika pa njohur mire thelbin e ketij siti,megjithate ne nje vezhgim siperfaqesor ,me duket pak me nje sit te ndonje partie te djathte ,nuk do ishte me mire te ishte me pak e depolitizuar ???
Megjithate do vezhgoj edhe pjeset e tjera te forumit ,ndoshta gabohem .... :( .
Suksese te metejshme !

Te uroj mirseardhjen ne shoqerine tone proletare dhe te falenderoj per sygjerimin tuaj me vlere. Por ndoshta edhe mund te duket i tille por jam munduar qe te jete me shume nje site i hapur debati ku del ne shesh vetem e verteta pa ngjyra politike te majta apo te djathta edhe pse realiteti qe kemi pasur dhe kemi deri tani eshte shume i erret jo pse e them un por sepse eshte nje realitet i hidhur ku politika ka nje faj kryesore meqe ka hyre ne venat e jetes shqiptare dhe spo i shqitet dot keshtu qe sic thate dhe ju, ndoshta realiteti na ka shtyre pa dashur ne krahut tjeter qe te kerkojme "ndihme" per te permiresuar kete realitet te hidhur
Mendimi im

Me respekt I-AMESHUAR
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 86
Vendodhja: Itali ,Rome
Antarësuar: 25 Korrik 2009, 17:17
I-AMESHUAR shkroi:
Megi shkroi:Pershendetje dhe pergezimet e mia per sitin .
Sapo jam regjistruar dhe nuk dua te filloj me kritika pa njohur mire thelbin e ketij siti,megjithate ne nje vezhgim siperfaqesor ,me duket pak me nje sit te ndonje partie te djathte ,nuk do ishte me mire te ishte me pak e depolitizuar ???
Megjithate do vezhgoj edhe pjeset e tjera te forumit ,ndoshta gabohem .... :( .
Suksese te metejshme !

Te uroj mirseardhjen ne shoqerine tone proletare dhe te falenderoj per sygjerimin tuaj me vlere. Por ndoshta edhe mund te duket i tille por jam munduar qe te jete me shume nje site i hapur debati ku del ne shesh vetem e verteta pa ngjyra politike te majta apo te djathta edhe pse realiteti qe kemi pasur dhe kemi deri tani eshte shume i erret jo pse e them un por sepse eshte nje realitet i hidhur ku politika ka nje faj kryesore meqe ka hyre ne venat e jetes shqiptare dhe spo i shqitet dot keshtu qe sic thate dhe ju, ndoshta realiteti na ka shtyre pa dashur ne krahut tjeter qe te kerkojme "ndihme" per te permiresuar kete realitet te hidhur
Mendimi im

Me respekt I-AMESHUAR

Faleminderit per mikpritjen
Debatet politike ne shoqerine shqipetare jane bere tashme pjese e jetes se perditshme ,nuk rezistojne dot shqipetaret pa politike ,e kemi ne gjak,njerezit flasin per te ne shoqeri ne ,shkolle ,ne universitet ,ne klube ,diskoteke,madje nuk rezistojne pa folur per politiken edhe ne shtepi,sikur te tjerat t emos mjaftonin.
Megjtihate debatet kostruktive nuk do te ishte ide e keqe, te majte apo te djathe nuk ka shume rendesi ,e rendesishme eshte qe te shohim realitetin .Sado i hidhur, ky realitet shqipetar me ben pesimiste, kundrejt forces se madhe politike ,tashme e deklaruar kunder interesave te popullit dhe mireqenies se tij ,ne jemi thjesht nje pike uji ne nje perrua ,rrezikojme te ndjekim dhe ne rrymen e te perfundojme ne det,duke humbur objektivat per te cilat ishim nisur ,nje Debat ne "ndihme "te fatit te keq te shqiperise.
Mi sorridi ,mi tradisci,mi uccidi lentamente....
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4432
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Megi!

Mirese erdhe!

E djathta dhe e majta tashme jane pjese e politikes shqiptare pas 1991 dhe besoj se pas 19 vjeteve jemi mesuar ne shqiptaret me plurarizmin e feve, e ideve, e partive, e shoqatave gjinore, ekonomike, politike, sociale, kulturore-artistike, nacionale. Ju Megi sikurse te gjithe shqiptaret gjendet ne mesin e nje bote mozaikesh politike.

Per dijeni ky site nuk i sherben asnjera partise dhe si e tille te garantoj se nuk eshte prone e asnje politikanit. Kjo eshte prona e proletarve italiane dhe shqiptare sipas pikpamjes proletare te lire. Ketu nuk mund te perputhen Megi edhe Proletari edhe Partite. Harroje dhe mos u lodhe te t'i shkoshe ne fund kesaj ideje tendes qe me nje shikim te pare ke konkluduar gabim. POr ne jemi te hapur dhe kushdo ka te drejte te vendose pikpamjet e veta te cdo llojit ne kushtet respektuese. Pike.
Ketu nuk pranohen fyerjet, materiale me prirje percarese fetare, naziste, fashiste, ekstreme partish qe prishin filozofine e sitit.
Megi, a je e zonja te shkruash cfaredo idesh a deshire qe ke? Jepi, kerkush nuk te ndalon te shprehesh sepse siti eshte i shqiptareve me qellim qe shqiptaret te ndjehen mire.
Duhesh te kesh te qarte se siti jone eshte fund e krye ne sherbim te INTERESAVE TE SHQIPERISE. Pike.
Nuk eshte site lolosh te Sales, te Metes apo te E.Rames. Absolutishte. Me qene i ndonjerit prej tyre nuk do te merresha e te shpenzoja energji.
Mos ngaterro Atdheun me Te djathten Megi!
Sepse per hire te se vertetes E djathta ne Shqiperi ka ne zemren e filozofise SHQIPERINE.
Ndersa e Majta ka ne zemer te filozofise se saj kozmopolitizmin, ku qytetari nuk ka atdhe te tij, por ka nje cati te vetem ku bashkohen te gjitha nacionalitetet e botes.
Pra jane dy rruge te kunderta.
Keshtuqe siti Proletari eshte i filozofise se DASHURISE SE ATDHEUT nga cdo nacionalitet.
Proletari nuk eshte modeli i Marksit, qe punon nate e dite per nje cope buke, qe numeron dajakun e padronit, qe me bark te shprazur brohoret Partite e Majta per 1 Maji, brohoret per oligarkine e kuqe, per pronat, per postet qe ja trashegojne familjeve dhe kodoshave te tyre.
Jooooooo! Megi! :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4432
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
:yes: I nderuari Mazar-Dino!
Separi mirese ke ardhe ne faqen tone!
Je i mirepritur ne gjirin tone ku mendimi esht i lire dhe pasnje censure, perpose qe censurohet fjalori vulgar dhe zenkat me zarar me koleget ne site, duke mos konfonduar debatin edhe te nxehte .
Presim prej teje te pasurosh me mendime dhe idera per sitin tone www.proletari.com si dhe me cfare te deshironi ju. Pra ta ktheni sitin ne nje faqe qe t'ju pelqeji.
E kalosh mire!
Laerti :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 997
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Si ju duken ndryshimet e fundit ne dizenjo?, Posted 31 Dhjetor 2009, 15:34
Gezuar 2010-ten
Meqe isha me pushime u mora ca me sitin persa i perket dizenjos dhe ngjyrave. Nuk e di u mundova me sjell dicka me te kendshem dhe profesionale per syrin.

A ju pelqen ky shnderrim i lehte apo me mire sic ishte?

Pres mendimet tuaja
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 80 postime · Faqe 8 prej 8 · 1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 26 Nëntor 2022, 18:59
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari