Ketu mund te ankoheni mbi cdo gje qe ju shqeteson dhe ne do ju pergjigjemi duke u munduar ti zgjidhim ne menyren tone ankesat tuaja. Ketu do te gjeni lajmerime te ndryshme qe Admini i faqes do beje etj
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 6 postime · Faqe 1 prej 1
Hapesire e re ne Proletari.Com
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 995
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Hapesire e re ne Proletari.Com, Posted 05 Nëntor 2009, 11:13
Pershendetje te gjithe proletareve.

Mora iniciativen qe te hape kete teme ku te marre edhe mendimet tuaja per hapjen e nje hapesire seksion ne forum te quajtur ZONE E LIRE ne menyre qe te krijohet nje hapesire me shume perfshirese per te gjithe pasi kritikat me vend dhe dashamirese qe i jane bere ketij siti i cili luan nje role serioz dhe protestues ne problemet jetike te shqiptareve brenda dhe jashte vendit mirepo erdhi dhe momenti qe forumi ti kushtoje akoma me shume nje vemendje edhe pjeses e cila ndoshta pa dashje eshte ndier nje cike e censuruar qe te shprehe lirshem mendmin e vete.

Cfare mendoni ne lidhje me kete hapesire te re qe shume shpejt do jete pjese e forumit proletare?


Pres qe te gjithe te japin mendimin lirshem dhe te argumentuar mundesisht jo vetem nje jo ose po, sepse nuk eshte sondazh.

Ju faleminderit
Me respekt I-AMESHUAR :muah
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 995
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Hapesire e re ne Proletari.Com, Posted 08 Nëntor 2009, 19:45
E shoh qe askush nuk ka deshiru me dhene pergjigje.

Megjithate sic kam cituar me siper seksioni ZONE E LIRE (NDODHET NE SHOQERIA JONE VIRTUALE)u hap dhe ka limit vetem per anetaret e rregjistruar dhe nuk shihet nga vizitoret. Kjo zgjedhje behet pasi eshte hapesire vetem por anetaret qe bejne pjese ne site proletari.com
Shpresoj qe te jete nje mundesi demokratike e lire dhe per te gjithe pa perjashtim.
Pres sygjerimet apo dhe mendimet tuaja ne lidhje me kete zone te lire.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 155
Vendodhja: AFGANISTAN
Antarësuar: 08 Prill 2009, 19:18
Re: Hapesire e re ne Proletari.Com, Posted 08 Nëntor 2009, 21:25
breh breh sa skeptike antaret....
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 995
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Hapesire e re ne Proletari.Com, Posted 08 Nëntor 2009, 21:34
Po ti Henro nuk ke asnje mendim rreth kesaj?
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 155
Vendodhja: AFGANISTAN
Antarësuar: 08 Prill 2009, 19:18
Re: Hapesire e re ne Proletari.Com, Posted 08 Nëntor 2009, 21:48
Kam si skam,por sigjithmone mua me pelqen te debatoj dhe te kem nje aversar te pakten.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 155
Vendodhja: AFGANISTAN
Antarësuar: 08 Prill 2009, 19:18
Re: Hapesire e re ne Proletari.Com, Posted 08 Nëntor 2009, 21:57
Une si fillim do te doja te debatoja kunder disa gazetareve ose pseudogazetareve te kthyer ne gazetaro-biznesmen.
Kunder gazetareve te kthyer ne felliqesira ne sherbetore te politikaneve dhe te partive te tyre.

Poshte po postoj disa vargje te shkruara nga gazatari Edmond Arizaj

do të mbrojmë fjalën e lirë apo lirinë e fyerjes? Fjalën e lirë e përdorin sot shumë prej analistëve, tek-tuk edhe me ndonjë rëndim, por gjithsesi i pranueshëm. Pavarësisht anësisë politike, preferencave personale apo rreshtimit total në njërin apo tjetrin krah, në përgjithësi ekziston autocensura te shumica e gazetarëve dhe analistëve. Dhe kjo është e domosdoshme kur asnjë gazetar nuk hidhet në gjyq. Ky ligj është vërtet thikë me dy presa, sepse tek e fundit sjell edhe reagimet personale të njerëzve që nuk kanë mbrojtjen e ligjit për shpifje, por nuk kanë as mbrojtjen e mediave. Kjo autocensurë, që bën të mundur eliminimin e thashethemit, ndalimin e inatit personal, peshimin e asaj që po shkruan, kthjellimin se “atë” do ta lexojnë mijëra njerëz dhe dhjetëra miq e familjarë, ka munguar plotësisht tek Baze. Për këtë mund të dëshmojnë plot gazetarë, edhe nga ata të protestës, mund të dëshmojnë plot politikanë, edhe nga ata që shprehën keqardhje për ngjarjen, mund të dëshmojnë plot biznesmenë, e turlilloj profesionesh të tjera. Pra, Baze nuk është kampioni i fjalës së lirë, por është etaloni i lirisë së fyerjes. Gazetarët mund të dilnin në mbrojtje të njeriut Mero Baze që u sulmua nga dikush që ka pushtetin ekonomik dhe mbase edhe politik, madje fort. Por realisht nuk mund të mbronin gazetarin Baze, sepse tek e fundit ai nuk është gazetar. Eshtë biznesmen që shkruan.
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 6 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 04 Dhjetor 2022, 03:18
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari