Ketu mund te kerkoni ndihme dhe asistenc per cdo problem qe keni me llogarine tuaj apo me portalin. Jemi ne dispozicionin tuaj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 996
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari, Posted 09 Prill 2009, 13:50
Ketu ne kete teme do mundohem te jem sa me i thjeshte duke ilustruar me foto udhezimet e perdorimit te sitit

Ketu mund te ngarkohen foto nga kompjuteri juaj
Imazh





Ketu mund te vihen foto nga interneti dhe mjafton me marre linkun e fotos dhe me e fut ne opsionin si me poshte
Imazh
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4430
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Udhezime mbi perdorimin e sitit Proletari, Posted 27 Shtator 2010, 10:13
Ndiqë këto udhëzime;


1. Sëpari futë në kërkimin e internetit kët sitë të maposhtëm;

http://www.proletari.com/index.php

2. Në krahun e djathtë të sitit dallon sipër kët figurë të ma poshtëm;

Menu Personale
Mirsevini vizitor
User:

Pass:

Auto-Login:


Regjistroju!




3. Shkruen një emën si ta dish ti te rubrika apo në drejtim të kutisë me fjalën në anglishtë –
User: si psh – Kastrioti
Pass: vendosë një kodë sëpaku me 5 gërma, që del me pika, kur ju e shkrueni psh. Flamuri
Auto-Login te kutia e shtypë që ta kesh gjithmonë kur ta hapësh dhe të jepë mundësi të shkruesh, të vendosësh figura apo shkrimet e ndryshme

4. Pas këtyre veprimeve të masipërme shtypë apo me maus prekë kutin me fjalën Login.

5.Dhe menjëherë shkon aty sipër te rrjeshti horizontal i rubrikave dhe psh prekë rubrikën Forum dhe gjen nje tematikë që të intereson.

6. - P.sh. shkon te rubrika Letersia Shqipe ne Shekuj
dhe shtypë psh.
- Te rubrika; Kendi poetike dhe krijimtari
- Nëse don të shtosh apo të shkruash një material shkon sipër te Kendi poetike dhe krijimtari ndodhet një shkrim – New Topic dhe e shtypë me maus dhe del një tabelë ku ju mund të shkrueni apo të hedhni një material të kopjuem diku si dhe të mos harrohet kurrë, që të shkruhet titulli i landës tuej sipër kutisë së madhe.

7. Ke mundësi të përdorësh instrumenta që ju i shifni si; ngjyrën e me radhe,…

8. Si vendoset figura?
Asht pak e komplikuem, por don durim;
a. Merret figura ku don ti në internet me maus nga e djathta dhe e con mausin në fund sipër figurës duke i marrë filin e saj dhe e kopjon.
b. E merrë kët fil të fotos të kopjuem diku në internetë dhe e vendosë në kutinë ku ke materialin ose nuk ka hic dhe vazhdon duke shtypë sipër tabelës;
1.qender,
2. brenda qendres vendosë mausin
3. shtypë sipër tabelës Img
4. Vendosë filën e figurës së kopjuem brenda Img
4. Në fund duhet pasi të kesh kryer punë me shkrimin e shtypë poshtë nën shkrim brenda tabelës te Posto Përgjigjen.

Do të presësh derisa të dalë shkrimi yt. Nëse don ta rihartosh, ta korrigjosh kthehesh prapë duke shtypë nga e djathta nën shkrim fjalën Edit.

Nuk e di se sa arrita ta sqaroj këtë punën e shkrimit në sitë.

E Hënë, më dt. 27.9.2010
Laerti

''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 2 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 30 Nëntor 2022, 15:05
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari