Tifozat e sportit boterore i mipret ky kend ku te shkembejne tifozllekun e tyre per sporte te ndryshme.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Kampionati Botnor i Futbollit 12.VI- 13.VII.2014 n'Brazil
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Kampionati Botnor i Futbollit 12.VI - 13.VII.2014 n'Brazil - 64 Ndeshje Futbollit në Brazil 2014
Imazh


GRUPI- A GRUPI- B---Grupi C--------Grupi D
-----------,-------------------------------------------
Brazili------Spanja------Kolumbia--------Uruguai
Kroacia-----Hollanda---Greqia------------Kosta Rika
Meksika----Kili---------Gjiri i Fildishtë----Anglia
Kameron---Australia---Japonia-----------Italia

Grupi E --Grupi F------- Grupi G-------Grupi H
----------------------------------------------------
Zvicra--------Argjentina----Gjermania----Belgjika
Ekuadori---- Bosnja-------Portugalia-----Algjeria
Francë ------ Irani--------Gana-----------Rusia
Honduras-----Nigeria-----SHBA(USA)----Korea e Jugut

Shënim!
Materialet u vendosën nga Bep Martin Pjetri
E enjte, më dt. 12.VI.2014
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Ndeshjet e 32 skuadrave në 64 gjithsejt në Kampionatin Futbollit Botnor në Brazil 2014

Faza e Parë
48 Ndeshje Futbolli - 12 - 26.VI.2014


BRAZIL -- Kroacia
Imazh

Imazh
Skuadra e futbollit të qershorit 2014 të Kroacisë në Botnorin e 2014 në Brazil


Ndeshjet e Grupit A prej dt. 13 - 23 qershor 2014

12.VI.2014 - Kroaci - 1 - 3 Brazil - ora 20:00 - Arbitër:Yuichi NISHIMURA - Japonez, Ndihmës arbitër Nr. 1:Toru SAGARA japonez, Nr. 2:Toshiyuki NAGI - japonez dhe zyrtari i katërt: Alireza FAGHANI - prej Iranit
13.VI.2014 - Meksikë 1 – 0 Kamerun – ora 18:00 - Arbitër:Wilmar ROLDAN - Kolumbia(Kol), Ndihmës arbitër Nr.1:Humberto CLAVIJO-Kol.,
Ndihmës arbitër Nr.2 - Kol., Eduardo DIAZ-(Kol)dhe Ndihmësi i 4-të - Norbert HAUATA - Tahiti

17.VI.2014 – Brazil 0 – 0 Meksikë – ora 21:00
18. VI.2014 - Kameruni 0 - 4 Kroacia - ora 23:00

23.VI.2014 - Kroacia 1 - 3 Meksika - ora 22:00
23.VI.2014 - Kamerun 1 - 4 Brazil - ora 22:00
Grupi B - prej 13 - 23 qershor 2014

Spanja 1 – 5 Hollanda – 13.VI.2014 – ora 21:00 - Arbitër Nikoll Rizoli(Nicola RIZZOLI) - Italian(ITA), Ndihmës arbitër Nr. 1 - Renato FAVERANI (ITA), Ndihmës arbitër Nr. 2 - Andrea STEFANI(ITA), Ndihmës arbitër Nr. 4 - Svein Oddvar MOEN (Norvegjez)
Kili 3 – 1 Australia - 13.VI.2014 – ora 23:00 - Arbitër - Noumandiez DOUE - Gjiri i Fildishtë(Côte d'Ivoire - CIV), Ndihmës arbitër Nr.1 - Songuifolo YEO (CIV), ndihmës arbitër nr. 2 - Jean Claude BIRUMUSHAHU (BDI)dhe arbitri i-të - Roberto MORENO (Panama)

Australia 2 – 3 Hollanda – 18.VI.2014 – ora 18
Spanja 0 – 2 Kili – 18.VI.2014 – ora 22

Australia 0 – 3 Spanja – 23.VI.2014 – ora 18
Hollandë2 – 0Kili – 23.VI.2014 – ora 18
Grupi C prej dt.14-24.VI.2014

Kolumbi 3 – 0 Greqi – 14.VI.2014 – ora 18 - Mark W GEIGER -USA, Ndihmës arbitër Nr.1 - Mark Sean HURD(USA), Ndihmës arbitër Nr.2 - Joe FLETCHER (Kanada), Ndihmës i 4-të Alireza FAGHANI (IRANI)
Bregu i Fildishtë 2 – 1 Japoni – 14.VI.2014 – ora 03

Kolumbi 2 – 1 Bregu i Fildishtë – 19.VI.2014 – ora 18
Japoni 0 – 0 Greqi – 19.VI.2014 – ora 24

Kolumbi 4 - 1 Japoni – 24.VI.2014 – ora 19
Greqi 2 – 1 Bregu i Fildishtë – 24.VI.2014 – ora 22
Grupi D prej dt. 14 – 24.VI.2014

Uruguaji 1 – 3 Kosta Rika – dt. 14.VI.2014 – ora 21 - Arbitër - Felix BRYCH(Gjerman), Ndihmës Arbitër Nr.1 - Mark BORSCH (Gjerman), Ndihmës arbitër Nr.2 - Stefan LUPP (Gjerman), Ndihmës i 4 -të - Victor CARRILLO (PERU)
Angli 1 – 2 Itali – dt. 14.VI.2014 – ora 23 - Arbitër - Bjorn KUIPERS Hollanda(Holl.), Ndihmës arbitër Nr.1 - Sander VAN ROEKEL (Holl.), Ndihmës i 2 - Erwin ZEINSTRA (Holl.) dhe ndihmsi i 4-të - Walter LOPEZ (Guatemala)

Uruguaji 2 – 1 Anglia – dt.19.VI.2014 – ora 18
Itali 0 – 1 Kosta Rika – dt. 20.VI.2014 – ora 18

Itali 0 – 1 Uruguaji – dt. 24.VI.2014 – ora 18
Imazh
Kanibali Luis Suarez kafshoi lojtarin italian më 24.VI.2014 dhe u ndëshkue me 4 muej larg fushës. E treta herë që kafshon kolegët

Kosta Rika 0 – 0 Anglia – dt.24.VI.2014 – ora 18
Grupi E prej dt. 15 – 25.VI.2014

Zvicra 2 – 1 Ekuadori – dt. 15.VI.2014 – ora 18
Francë 3 – 0 Honduras – dt. 15.VI.2014 – ora 19, Arbitri Sandro RICCI Brazil(BRA), Ndihmës arbitri Nr. 1 - Emerson DE CARVALHO (BRA), Ndihmës arbitri Nr. 2 - Marcelo VAN GASSE (BRA), ndihmësi i 4-të - Peter O LEARY (Zelanda e Re)

Zvicër 2 – 5 Francë – 20.VI. 2014 – ora 21
Honduras 1 – 2 Ekuador – dt.20.VI.2014 – ora 24

Honduras 0 – 3 Zvicër - dt. 25.VI.2014 – ora 21
Ekuador 0 – 0 Francë – dt. 25.VI.2014 – ora 22
Grupi F prej dt. 15 – 25.VI.2014

Argjentina 2 – 1 Bosnja – dt 15.VI.2014 – ora 24, Arbitër - Joel AGUILAR, Sllovenia(Sll.) Ndihmës arbitri Nr. 1 - William TORRES (Sll), Ndihmës arbitri Nr. 2 - Juan ZUMBA (Sll) dhe Ndihmësi i 4 -të -Djamel HAIMOUDI (Algjeria)

Irani0 – 0 Nigeria – dt. 16.VI.2014 – ora 21

Argjentina 1 – 0 Irani – dt 21.VI.2014 – ora 18
Nigeria 0 – 0 Bosnja – dt. 21.VI.2014 - ora 23

Nigeria 2 – 3 Argjentina – dt. 25.VI.2014 – ora 18
Bosnja 3 – 1 Irani – dt. 25.VI.2014 – ora 18
Grupi G prej 16 – 26.VI.2014

Gjermania 4 – 0 Portugali – dt. 16.VI.2014 – ora 18 - Arbitër - Milorad MAZIC(Serbia), Ndihmës arbitër Nr. 1 - Milovan RISTIC(Serbia), Ndihmës arbitër Nr. 2 - Dalibor Gjurgjeviç (Serbia) dhe Ndihmësi i 4-të - ALIOUM (Kamerun)
Gana 1 – 2 SHBA - 16.VI.2014 – ora 24, Arbitër - Jonas ERIKSSON suedez, Ndihmës arbitër Nr. 1 - Mathias KLASENIUS (suedez), Ndihmës arbitër Nr. 2 - Daniel WARNMARK (suedez) dhe Ndihmës Nr. 4 - Norbert HAUATA (Tahiti).

Gjermania 2 – 2 Gana – dt. 21.VI.2014 – ora 19
SHBA 2 – 2 Portugali – dt. 22.VI.2014 – ora 23

SHBA 0 – 1 Gjermania – dt. 26.VI.2014 – ora 23
Portugalia 2 – 1 Gana – dt. 26.VI.2014 – ora 23
Grupi H prej dt. 17 – 26.VI.2014

Belgjikë 2 - 1 Algjeria – 17.VI.2014 – ora 18
Rusia 1 – 1 Korea e Jugut – 17.VI.2014 – ora 23

Belgjika 1 – 0 Rusia – 22.VI.2014 – ora 18
Korea e Jugut 2 – 4 Algjeria – 22.VI.2014 – ora 21

Korea e Jugut 1 – 2 Belgjika – 26.VI.2014 – ora 22
Algjeria 1 – 1 Rusia – 26.VI.2014 – ora 22

Shënim!
- Ora ashtë vendosë sipas orës të Europës, pra Shqipnisë
- Materialet u vendosën nga Bep Martin Pjetri
E enjte, më dt. 12.VI.2014

http://www.fifa.com/worldcup/matches/index.html
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
16 skuadra kalojnë në Fazën e II-të
Imazh

Dalja në etapën e II-të Skuadrave nga 32 në 16 skuadra

Grupi A
- Brazili - 7 pikë
- Meksika - 7 pikë

Grupi B
- Hollanda - 8 pikë
- Kili - 6 pikë

Grupi C
- Kolumbi - 9 pikë
- Greqia - 4 pikë

Grupi D
- Uruguaj - 6 pikë
- Kosta Rika - 4 pikë

Grupi E
- Franca - 7 pikë
- Zvicra - 6

Grupi F
- Argjentina - 9 pikë
- Bosnja - 4 pikë

Grupi G
- Gjermania - 7 pikë
- ShBA - 4 pikë - 4 gola

Grupi H
- Belgjik - 7 pikë
- Algjeria - 4 pikë
Faza e Dytë
8 Grupe me 2 skuadra(16 skuadra) me 8 Ndeshje Futbolli
28.VI -1 .VII.2014

28.VI.2014
Brazil 1 - 1 (Me penallti 3 - 2)Kili
- ora 18
Kolumbi 2 - 0 Uruguaj- ora 22

29.VI.2014
Hollandë 2 - 1 Meksikë - ora 18
Kosta Rika 1 - 1 Greqi
- ora 22 - Fitoi Kosta Rika me Penallti

30.VI.2014
Francë 2 - 0 Nigeri - ora 18
Gjermani 2 - 1 Algjeri
- ora 22

1.VII.2014
Argjentinë 1 - 0 Zvicër - ora 18(me shtesë 30 min)
Belgjikë 2 - 1 SHBA
- ora 22
Faza e III-të
Çerek - Finale - 8 skuadra për 4 Ndeshje
Imazh
4 - 5.VII.2014


Francë 0 - 1 Gjermani - 4.VII.2014 - ora 18
Brazil 2 - 1 Kolumbia - 4.VII.2014 - ora 22

Hollandë 1 - 0 Kosta Rika - 5.VII.2014 - ora 18
Argjentinë 2 - 0 Belgjikë - 5.VII.2014
- ora 22

Parashikimi jem:
- Gjermania
- Brazili
- Argjentina
- Hollanda

Faza e IV-të
Ndeshjet 4 skuadrat - 2 ndeshje për ....... Finalet
Data 8.VII.2014
Brazil 1 - 7 gola Gjermania

Data 9.VII.2014
Hollandë 2 - 4Argjentinë
Imazh


Faza e V-të
Ndeshje me 2 skuadra për vend te tretë dhe të katër
12.VII.2014
Brazil 0 - 3 Hollanda

Imazh


Faza e VI-të
Ndeshjet e Finales midis 2 skuadrave
Imazh
Data 13.VII.2014
Gjermani 1 - 0 Argjentinë
(Me shtesë + 30 minuta=120 min.)
Imazh

Renditja e skuadrave;
- Gjermania
- Argjentina

- Hollanda
-Brazili


Shënim!
- Ora ashtë vendosë sipas orës të Europës, pra Shqipnisë
- Materialet u vendosën nga Bep Martin Pjetri
E enjte, më dt. 1.VII.2014

http://www.fifa.com/worldcup/matches/index.html
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 3 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 12 Qershor 2021, 16:20
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari