Tifozat e sportit boterore i mipret ky kend ku te shkembejne tifozllekun e tyre per sporte te ndryshme.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 23 postime · Faqe 2 prej 3 · 1, 2, 3
BOTERORI I FUTBOLLIT- AFRIKA - 11.6 - 11.7 2010 - REZULTATET
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Foto nga 32 skuadrat e kampionatit boterore Afrika 2010 - 11.6. - 11.7 - 2010

Algjeria------------------------------------------------------------------Argjentina--------------------------------------------Australia
ImazhImazhImazh

Brazili-----------------------------------------------------------------Kamerun-----------------------------------------------------Kili
ImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Kepi i Fildishte-----------------------------------------------------Danimarka-----------------------------------------------Anglia
ImazhImazhImazh

Franca----------------------------------------------------------Gjermania------------------------------------------------Gana
ImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Greqia---------------------------------------------------------Hondurasi----------------------------------------------------------Italia
ImazhImazhImazh

Japonia---------------------------------------------------------Korea e Veriut----------------------------------------------------------------Korea e Jugut
ImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Meksika---------------------------------------------------------Hollanda-----------------------------------------------Zelanda e Re
ImazhImazhImazh

Nigeria----------------------------------------------------------Paraguaj-----------------------------------------Portugalia
ImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Serbia-----------------------------------------------------------Sllovakia----------------------------------Sllovenia
ImazhImazhImazh

Afrika e Jugut---------------------------------------------------Spanja------------------------------------------Zvicra
ImazhImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Uruguaj ---------------------------------SHBA
ImazhImazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
FAZA E II (DYTË)
16 skuadre ne ndeshjet eleminatores se boterorit Afrika 2010. Luhen 8 ndeshje prej dates 26 deri me daten 29 qershor 2010

- Ndeshjet e dates 26 qershor 2010---------Ndeshjet e dates 27 qershor 2010
Imazh-----Imazh
Uruguaj-2 :1- Koreja e Jugut------------Gjermania-4 :1 -Anglia

-USA - 1: 2- Gana-----------------Argjentina 3:1 Meksika


Ndeshjet e dates 28 qershor 2010-------Ndeshjet e dates 29 qershor 2010
Imazh-----Imazh
-Hollande -2 :1- Sllovaki--------------Paraguaj -5 :3 - Japonia

-Brazil-3 :0- Kili-------------------Portugalia - 0: 1- Spanja


[color=#800040]E gjithe informacioni periodike e boterorit te futbollit ''Afrika 2010'' pregatitet prej Redaksise sportive te http://www.proletari.com prej 11 qershorit deri me 11 korrik 2010 vetem per shqiptaret neper bote dhe kudo qofshin.[/color
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
FAZA E III (TRETË)
Ndeshjet e Çerek Finales te 8 skuadrave te dates 2 dhe 3 korrik 2010


8 skuadrat e Çerek Finales

1. Uruguaj-----3.Gjermania...5.Hollanda....7. Paraguaj
2. Gana..------4.Argjentina...6.Brazili.......8.Spanja


Ndeshjet e dates 2 korrik 2010-----------Ndeshjet e dates 3 korrik 2010
Imazh------------Imazh

- Gana-1:1-Uruguaj-(Me penallti - 2:4 - )------Gjermania - 4:0 - Argjentina

- Hollande-2:1-Brazil--------------Paraguaj-0:1-Spanje


E gjithe informacioni periodike e boterorit te futbollit ''Afrika 2010'' pregatitet prej Redaksise sportive te http://www.proletari.com prej 11 qershorit deri me 11 korrik 2010 vetem per shqiptaret neper bote dhe kudo qofshin.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
FAZA E IV (KATERT)
Ndeshjet e 4 skuadrave per gjysem finale
Data 6 korrik 2010

Imazh
- Uruguaj-2:3 - Hollande


Skuadra e Hollandës - -------------------------------Skuadra e Uruguajt
ImazhImazh

Golëshënuesit hollandez
Xhovani Van Bronckhorst(5.2.1975)- 18' ;- Wesley Sneijder(9.6.1984), 70'; Arjen Robben(23.1.1984) - 73'

ImazhImazhImazh


Golëshënuesit uruguan
- Diego Forlani(19 maj 1979) dhe - 41'- Maksimiliano Pereira(8.6.1984) - 90'

ImazhImazh

Arbitri
IRMATOV Ravshan - Uzbekistan

Imazh

E gjithe informacioni periodike e boterorit te futbollit ''Afrika 2010'' pregatitet prej Redaksise sportive te http://www.proletari.com prej 11 qershorit deri me 11 korrik 2010 vetem per shqiptaret neper bote dhe kudo qofshin.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4573
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
FAZA E IV(E KATËRT) - GJYSËMFINALE
NDESHJET e Datës 7 korrik 2010

Imazh
- Gjermania-0:1-Spanja
ImazhImazh

Arbitri i ndeshjes
KASSAI Viktor - Hungaria

Imazh

Golëshënuesi spanjoll
Carles PUYOL (73')- Carles PUYOL(13.4.1978)

Imazh


Historike, Spanja gjen finalen e parë në botëror
Imazh

Spanja do të jetë kundërshtari i Holandës në finalen e Kupës së Botës në “Soccer City Stadium” të Johanesburgut mbrëmjen e 11 korrikut, pasi mundi 1-0 Gjermaninë në gjysmëfinale.
Ishte mbrojtësi Karles Pujol që realizoi me kokë golin historik në minutën e 73-të, pas krosimit të marrë nga Ksavi në një goditje nga këndi. Ky ishte i katërti gol i qendërmbrojtësit me fanellën e kombëtares, por më i rëndësishmi pasi i jep kampionëve të Europës finalen e parë të një botërori në historinë e tyre.

Ndryshe nga sukseset spektakolare kundër Anglisë dhe Argjentinës, në fushën e stadiumit të Durbanit sot u pa një Gjermani më e lodhur fizikisht, që aplikoi një lojë më të tërhequr duke shpresuar te kundërsulmi i shpejtë i treshes Ozil-Podolski-Klose. Por megjithë përpjekjet, asnjëri prej tyre nuk ishte në lartësinë e ndeshjeve të mëparshme.

Nga ana tjetër, Spanja ishte më e freskët dhe më e qartë në veprime dhe mund të kishte shënuar më tepër në portën e Nojerit. Gjithsesi, skuadra e Joakim Lëvit lë Afrikën e Jugut me kokën lart dhe të shtunën do të ndajë me Uruguajin vendin e tretë dhe të katërt.

Një ditë më pas, më 11 korrik, do të mësohet kampioni i i ri i botës. Holanda dhe Spanja sfidojnë njëra-tjetrën në “Soccer City Stadium”, për të rrëmbyer trofeun më të lakmuar. Sido që të jetë përfundimi i kësaj sfide, një gjë është e sigurt: si për të kuqtë, ashtu edhe për portokallinjtë, do të jetë i pari sukses në Kupën e Botës.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
MëparshmePërpara
Posto një përgjigje 23 postime · Faqe 2 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 07 Mars 2021, 10:34
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari