Tifozat e sportit boterore i mipret ky kend ku te shkembejne tifozllekun e tyre per sporte te ndryshme.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 23 postime · Faqe 3 prej 3 · 1, 2, 3
BOTERORI I FUTBOLLIT- AFRIKA - 11.6 - 11.7 2010 - REZULTATET
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Faza e V(e pestë)
Ndeshja më dt.10 korrik 2010 për vend të tretë dhe të katërt për
KUPËN E BRONZIT

Imazh

Uruguaj-2:-3 -Gjermania
Pjesa e parë 1:1

ImazhImazh

Golëshënuesit
Paraguaj
• Edinson CAVANI (28') - Diego FORLAN (51')

ImazhImazh
Gjermania
Thomas MUELLER (19') --•Marcell JANSEN (56')--Sami KHEDIRA (82')

ImazhImazhImazh


Arbitër - Benito ARCHUNDIA - meksikan
Imazh

E gjithe informacioni periodike e boterorit te futbollit ''Afrika 2010'' pregatitet prej Redaksise sportive te http://www.proletari.com prej 11 qershorit deri me 11 korrik 2010 vetem per shqiptaret neper bote dhe kudo qofshin.
[/color]
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
FAZA E VI(e gjashtë)
Ndeshja e finales me daten 11 korrik Afrika 2010
Marrja e Kupës së botërorit 17 në Afrikën e Jugut - Johanesburg
Imazh
Imazh
Spanja-1:0- Hollanda
Pjesa e parë dhe e dytë- 0:0-
Shtesa prej 30 minute
Spanja -1:0- Hollanda

ImazhImazh

GOLËSHËNUESI I SPANJËS
* Andres INIESTA (116') - Dl. 11.5.1984, - 170 cm, mesfushor, lojtar i Barcelonës(Spanjë), shënuar 7 gola
Imazh


Arbitri i ndeshjes
WEBB Howard - Anglia - Dl. 14.7.1971

Imazh


Ju faleminderit per te gjithe shfletuesit(frekuentuesit) shqiptare te kudo qofshin te informacionit periodik te kampionatit boteror Afrika 2010!
Shpresoj se keni marre lajme te sakta dhe te jeni emocionuar sikurse edhe une qe ju shkruaj!

E gjithe informacioni periodike e boterorit te futbollit ''Afrika 2010'' pregatitet prej Redaksise sportive te http://www.proletari.com prej 11 qershorit deri me 11 korrik 2010 vetem per shqiptaret neper bote dhe kudo qofshin.

Mire u pafshim ne kampionate te tjera boterore te futbollit të 18 në vitin 2014!
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4580
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Golëshënuesi i madh i Spanjës
* Andres INIESTA (116')

Imazh
Imazh


Marrja e Kupës së Botërorit të Futbollit - Afrika 2010 nga Spanja
Tranieri i Spanjës
Vicente DEL BOSQUE - Dl. 23.12. 1950

Imazh
Imazh

Shënim
Të gjitha faqet e sitit janë plotsue nga Bep Martin Pjetri
Falemnerës
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 23 postime · Faqe 3 prej 3 · 1, 2, 3
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 12 Qershor 2021, 15:53
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari