[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Proletari Forum & Italia Forum • View topic - Renato Seabra - njeriu i modes, 21 vjecar ishte nje kanibal

Renato Seabra - njeriu i modes, 21 vjecar ishte nje kanibal

Le te qeshim sa me shume. Se e qeshura shton jeten

Moderators: Laert, I-AMESHUAR

Renato Seabra - njeriu i modes, 21 vjecar ishte nje kanibal

Postby Laert » 09 Jan 2011, 01:13


ImageImageImage


Kush ishte Karlo Kastro?I lindur më 5 tetor te 1945 në Moçamedes te Angoles. Carlos Castro i pelqente te studjonte dhe qysh i ri zbuloi prirjen e tij për poezinë. Në moshen 15 vjec shkoi në Luanda, ku ai ka punuar në gazeta të ndryshme, revistat dhe radio.
Në 1973 ai fitoi festivalin ne Luanda me poemë ''Ink Spell''. Dy vjet më vonë, ai arriti në Lisbonë dhe kurrë nuk u ndal. Ai ishte, autor, drejtor dhe interpretues në shfaqje të shumta dhe ne bashkëpunime e ngulmues në publikime të ndryshme.
Në ditën e 65 vjetorit të jetës festoi dhe 35 vjet të karrierës së tij, si kronist social i lajmevepërshkroi udhëtimin e saj si "një udhëtim të gjatë dhe të lumtur." Në atë kohë, i dha një vlerësim pozitiv të jetës së tij dhe karrierës: ".. Unë jam një person shumë pozitiv dhe unë nuk mendoj se unë duhet të ankohem për ndonjë gjë. Unë kam çdo gjë që unë dua ne jetën time"

Carlos Castro 1945-2011


Nascido a 5 de Outubro de 1945 em Moçamedes (Angola), Carlos Castro interessou-se desde muito novo pela leitura e cedo descobriu a sua vocação para a poesia. Aos 15 anos partiu para Luanda, onde colaborou em diversos jornais, revistas e rádios.
Em 1973 venceu o festival de Luanda com o poema Feitiço de Tinta. Dois anos depois, chegou a Lisboa e nunca mais parou. Foi autor, realizador e intérprete de inúmeros espectáculos e tinha colaborações assíduas em várias publicações.
No dia que celebrou 65 anos de vida e 35 de carreira, o cronista social descreveu o seu percurso como "uma longa e feliz caminhada". Na altura, fez um balanço positivo da sua vida e carreira: "Eu sou uma pessoa muito positiva e acho que não tenho de me queixar de nada, nem da minha vida. Tenho tido tudo aquilo que quero".

E pregatiti Bep Martin Pjetri
Me dt. 8 janar 2011
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10

Renato Seabra - njeriu i modes, 21 vjecar ishte nje kanibal

Postby Laert » 09 Jan 2011, 02:23


08-01-2011

Gazetari dhe kronisti Carlos Kastro, 65 vjecar u gjet i vdekur në dhomën nr. 3416, në Hotelin Interkontinental në Times Square, sipas faqes se gazetes Daily News. Sipas burimeve të policisë, portugezi u kastrua, u gjymtue ne organin gjenital dhe u vra, ndoshta me ashkla e një gotë verë.
Carlos Castro erdhi në hotel më 29 dhjetor te 2010, i shoqëruar nga portugezi Renato Seabra model, 21 vjecar, i cili tani është i dyshuari kryesor në vrasjen e kryer në katin e 34 te hotelit, qe ndodhet në Times Square, drejtë qendres të qytetit New York.
Renato Seabra ka braktise hotelin pasi trupi i Karlos gjendej i vrame dhe u gjet disa orë pasi është ndaluar nga autoritetet pranë vendit të krimit.
Sipas deklaratave të gazetarit Luis Pires , Renato Seabra ka ba nje rezistence arrestimit dhe u plagos nga policia gjatë procesit. I dyshuari është në spital nën kujdesin e policisë.
"Vajza ime ishte restorant me Carlos Castro dhe ka pritur atë në hyrjen e hotelit. Renato shkoi në katin e poshtëm, ku dukej shumë i qetë, me disa pika ne rroba, të cilat tani e di se ishin të gjakut, dhe i tha vajzes tem Renato Seabra: "Carlos nuk ka dalë nga hoteli sot."
E bija e gazetarit Luis Pires u tregua aq e shqetësuar nga ky pohim i Renatos dhe kërkoi menjehere një punonjës te hotelit për të hapur dhomen ku rrinte Carlos Castro. Kur u hape dera kishte gjetur "një pishinë të gjakut." "Një tablo dantesk, Carlos kishte dëmtime të rëndë në kokë dhe I ishin pre organet gjenitale. Unë jam tmerruar," tha Luis Pires.
Policia ishin thirrur pastaj për skenën në rreth 19:00 (00:00 në Lisbonë), Carlos Castro ka gjetur pa ndjenja dhe me shenjat e të pasurit goditje në kokë dhe gjymtime seksuale.
Sipas stacionit televiziv NY1 Nju Jork, Carlos Castro u deklarua i vdekur në vendin e ngjarjes nga ekspertiza mjeksore.
Sipas raportit të Luis Pires, Renato mori arratine nga vendi i hotelit, u larguan për të bredh qytet ", por në fund u arrestua disa orë më vonë, afër vendit te krimit.

Carlos ishte nje njeri i respektuar ne shoqerine portugeze se perpose puns tij te mire ishte deklarue publikisht se ishte homoseksual dhe djali Renato ishte i dashuni i tij


Carlos Castro assassinado em hotel de Nova Iorque
08-01-2011

O jornalista e cronista do CM Carlos Castro, de 65 anos, foi encontrado morto no quarto 3416 do hotel Intercontinental, em Times Square, revelou o Daily News na sua página de Internet. Segundo fontes policiais, o português foi morto e castrado, provavelmente com estilhaços de um copo de vinho. Carlos Castro deu entrada no hotel a 29 de Dezembro, acompanhado pelo modelo português Renato Seabra, de 21 anos, que é neste momento o principal suspeito do homicídio cometido no 34º andar do hotel, situado em Times Square, mesmo no centro de Nova Iorque.Renato Seabra terá saído do hotel momentos antes do corpo ter sido encontrado, tendo sido detido horas depois pelas autoridades num local próximo do crime.
De acordo com as declarações do jornalista Luís Pires à SIC Notícias, Renato Seabra terá resistido à detenção, tendo sido ferido pela polícia durante o processo. O suspeito encontra-se num hospital, sob custódia policial.
"A minha filha ia jantar com o Carlos Castro e esperou por ele na entrada do hotel. O Renato desceu as escadas com ar muito calmo, com algumas manchas, que agora se sabem ser de sangue, na roupa, e disse à minha filha que 'o Carlos já não sai hoje do hotel'", relatou Luís Pires ao canal televisivo, acrescentando que o jovem terá depois abandonado o hotel.
A filha do jornalista ter-se-á então mostrado preocupada e pediu a um funcionário para abrir o quarto em que Carlos Castro estava instalado, tendo-o encontrado "numa poça de sangue". "Um quadro dantesco, Carlos tinha graves lesões na cabeça e foi castrado. Fico horrorizado só de pensar nisso", contou Luís Pires.
A polícia foi então chamada ao local, por volta das 19h00 (00h00 em Lisboa), tendo encontrado Carlos Castro inconsciente e com sinais de ter sido agredido na cabeça e sexualmente mutilado.
Segundo a estação de televisão nova-iorquina NY1, Carlos Castro foi declarado morto no local pelos paramédicos.
De acordo com o relato de Luís Pires, "Renato pôs-se em fuga, andou a vaguear pela cidade", mas acabou por ser detido poucas horas depois, próximo do local onde ocorreu o crime.

E shqiperoi teknikisht dhe korektoi Bep Martin Pjetri
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
User avatar
Laert
Drejtues
 
Posts: 4430
Joined: 28 Jan 2009, 13:10


Return to I huaj

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron