Fansat e very important people do kene gjithcka rreth jetes dhe aktiviteteve te tyre
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 5 postime · Faqe 1 prej 1
VDES AKTORI PATRICK SWAZYE ME 14.9.2009
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4454
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
VDES AKTORI PATRICK SWAZYE ME 14.9.2009, Posted 15 Shtator 2009, 15:36
Vdes aktori i njohur Patrick Swayze
Imazh
Imazh

Aktori amerikan Patrick Swayze vdiq mbreme në moshën 57 vjeçare. Kanceri në pankreas i mori jeten aktorit te njohur.Swayze do të mbahet mend veçanërisht për rolet në filmat e suksesshëm Dirty Dancing dhe Ghost. Zëdhënësi i familjes Swayzetha se aktori vdiq dje në mënyrë të qetë e me familjen pranë. Aktori u bë i njohur në fillim të viteve 1980 në përshtatjen për film të novelës për fëmijë The Outsider të shkrimtarit S.E. Hinton. Valltar profesionist, Swayze shkëlqeu si aktor në vitin 1987 me rolin e tij në filmin Dirty Dancing (Kercim Dashurie) dhe arriti kulmin e suksesit 3 vjet më vonë me filmin Ghost. Gjatë dy dekadave që pasuan, Swayze luajti në filma të ndryshme në role të ndryshme. Në mars të vitit 2008, Patrick Swayze njoftoi se vuante nga një formë vdekje prurëse kanceri në pankreas, nga i cili më pak 5 përqind e personave të diagnostikuar mbijetojnë 5 vjet. Swayze punoi edhe shumë kohë pas diagnostikimit, duke luajtur në serialin televiziv The Beast. /Shekulli /
E Marte, 15 Shtator 2009
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 86
Vendodhja: Itali ,Rome
Antarësuar: 25 Korrik 2009, 17:17
........................., Posted 16 Shtator 2009, 12:56
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Mi sorridi ,mi tradisci,mi uccidi lentamente....
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: VDES AKTORI PATRICK SWAZYE ME 14.9.2009, Posted 18 Shtator 2009, 08:46
Ky me ka pelqyer shume.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
VDES AKTORI PATRICK SWAYZE ME 14.9.2009, Posted 19 Shtator 2009, 00:04
Aktor i klasit, me erdhi gjynah kur e mora vesh. Gjithsesi ka me mbet i gjalle nepermjet filmave te tij qe la mrapa.

Shpresoj ti pushojn shpirti ne parajse.
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 66
Antarësuar: 05 Shtator 2009, 19:37
Re: VDES AKTORI PATRICK SWAZYE ME 14.9.2009, Posted 19 Shtator 2009, 20:01
Ndjeva keqardhje.Ishte nje aktor i mire.
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 5 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 28 Maj 2022, 10:21
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari