Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Dedikuar muzikes se huaj dhe fansave te saj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 5 postime · Faqe 1 prej 1
Njihuni me informacione: Kush e vrau Majkell Xhekson?
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Hetim ndaj mjekut Konrad Robert Myrrau

Shkruar Free Britney
Dhe Mikelin Selin
26.6.09 Los Anxhelos
Djathtas dr.Konrad Robert Merej(Murray) duke mbajte cadren

Imazh

Pas nje autopsie te trupit te M.Xhekson kane arrite ne raportin mjeko-ligjor pa asnje rezultat konkret te shkakut te vdekjes tij. Mjeket mendojne se duhet nje kohe per ta ritrajtuar ne obduksion mjeko-ligjore trupin e tij.
Mbi raportin e mesiperme policia e Los Anxhelos e ka marre ne hetim mbi shkaqet e vdekjes se tij, meqe nuk rezulton e qarte ne trupin e tij. Pra eshte hedhur nje dyshim i forte per nje krim nga doktori Konrad Robert Murray si specialist zemret nga Hjustoni i ne Teksasit. Dihet se mjeku Konrad ka jetuar ne pallatin me qira mujore 100 mije dollare, ku kishte nje teater, 13 dhoma tualeti ne Beverli Hill ne Los Anxhelos. Po ate dite qe ka vdekur Majkell-it ju dha nje mbidoze e fuqishme Demerol. Po ate dite kur pati nje infarkt te zemres ka ndenje 1 ore pa lajmeruar urgjencen mjeksore mjeku i tij Konrad. Pas 1 oret telefonie nje person i panjohur i banese se Majkell-it lajmeroi ambulancen me nje ze shume te qete duke i thene se kemi nje njeri ketu me problem me zemre. Ambulanca ka ardhe pas 8 minutash, por e ka gjete pafryme megjithate i kane vendose mjetet e ndihmes se shpejte, por ne spital jeta i ishte fikur. Sipas te dhenave te dosjes personale te mjekut, se Majkell-i kishte edhe 6 muaj jete, deri ne janar te 2010, pasi kishte kishte te dokumentuar nje varge probleme te shumta me konstruksionin fizik.
Per cudi ende nuk eshte thirre mjeku Konrad ne polici, por i eshte marre nga policia hetimore e Los Anxhelos vetura e tij me targen e Teksasit si piste provet, qe mund te kete mjete qe ka realizuar punen e tij si mjeke si dhe do te thirret si person i dyshuar.

Kush e vrau Majkell Xhekson?

Dr Konrad Robert Murray

Imazh

Policia ne Los Anxhelos eshte e interesuar te zbuloji shkakun e vdekjes, por sipas informacionit nuk ka njeri te dyshuar per ndonje krim ndaj vdekjes se kengtarit. Dihet se mjeku Konrad u fsheh ne kete tragjedi te klientit te tij, nuk eshte gjende sepaku prane familjes tij per ta ngushelluar dhe dhene spjegime, por i duhet te ballafaqohet me hetim special nga ekspertet kriminaliste shkencor te mjeksise ligjore
por eshte e fokusuar te mjeku i tij Konrad per te marre njohuri mbi ilacet e perdorura. Personeli i Majkell-it ishte i shqetesuar per nje kohe te gjate ne ilacet e tija. Para se me vdeke i jepte mjeku morfin per cdo dite. Dicka dallonin se mjeku i jepe ilace te papershtatshme. Familja e tij kerkon ti bejne perseri autopsi dhe te kerkojne gjurmet e shkakut te vertete te vdekjes, pasi e dijshin se mjeku Konrad i ka dhene ate dite nje mbidoze morfine. Si dhe ky mjeku nuk e ka shoqeruar pacientin e tij ne ambulance deri te spitali, por ka zgjedhe te fshehet per tu mos pyetur nga spitali dhe te tjere. Jane sot per sot dy fakte qe te cojne drejte dyshimit per nje krim nga ana e doktorit tij.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4556
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
A e vrau mjeku Konrad Robert Murray?

Imazh

Une kam ngrite hipotezen time per vdekjen e parakoheshme te legjendarit Majkell padite se mjeku i tij tashme eshte i dyshuari numer nje ne vdekjen e pacientit tij te superpaguar nga i vdekuri, prej policise se Los Anxhelos-it.
Por dihet se eshte nje zyre apo nje person shume i fuqishem qe e ka organizuar me kohe vdekjen e tij te ngadalshem duke shfrytezuar apo duke u fshehur pas operacionit plastik apo nderhyrjes fatale ne ADN e lekures me ndryshimin e pigmentit te lekures.

Di te them se nuk ka me u gjete kurre sepse ne vdekjen e njerezve te medhenje kurre nuk eshte gjetur shkaktari kriminel sepse jane njerez me pushtet mbi policine dhe sherbimet sekrete. Di te them ne fund nese e ka krye aktin tragjik ndaj klientit te vete duhet te kete turpe mjeku Konrad qe ka realizuar me fshehtesi e ne besim te plote nga Majkell-i ne projektin tragjik te likujdimit fizik ne prage te 50 koncerteve ne Europe!
Konradi meriton burge dhe ne fund nje likujdim ne shtratin e injeksionit sipas ligjeve amerikane, qe te zene mend mjeket kriminal qe shperdorojne bluzen e bardhe me shpirte te zi.
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Nqs eshte keshtu cfare interesi do kish mjeku i tij?
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Sapo lexoj ne nje gazete greke se Jackson ishte drogaxhi,i shkare dhe me shume borxhe.Kete ka publikuar gazeta the sun.
Kohet e fundit thoshte se nuk do mund te beje koncertet qe kish planifikuar se do ta vrisnin.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
ksanthi shkroi:Nqs eshte keshtu cfare interesi do kish mjeku i tij?

Degjo te verteten e kesaj bote e di vetem ai qe dikush beson dhe e quan Zot.
Te tjerat jane vetem aludime dhe hipoteza.
Me vra Majkell Xhekson hyn ne historine boterore plus miliardat qe te vijne nga pas.
USA eshte nje shtet shume fanatik persa i perket legjendarve qe i nxjerr vete. Ka mundesi qe injorimi qe i beri te qenurit amerikan,kristian apo akuzat per pedofili apo probleme politike,xhelozi e shume e shume te tjera hipoteza si keto mund te sjellin ne zhdukjen e nje miti.
Mos harrojme cfare interesit kishin me vra Merlin Monro,Elvis Presley etj?
Shoqeria njerezore qe drejton token vdes per te arrire ate qe dikush lind i tille.
Nuk do gjihet kurre aresyeja ndoshta pas 100vjeteve pasi kan vdeke te gjithe ata qe kan bere kete vrasje.
Do rrime dhe do shohim se cfare do na servirin me informacione me shume nenkuptime hipotetike.
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 5 postime · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 18 Shtator 2021, 03:57
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari