Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Dedikuar muzikes se huaj dhe fansave te saj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 15 postime · Faqe 1 prej 2 · 1, 2
VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4568
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 01:31
VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON
Imazh

SIPAS GAZETES - TAJMS (LA Times): Michael Jackson vdiq te enjten, me 25 qershor 2009 ora 21.21 sipas ores se Shqiperise, me oren lokale te Los Anxhelos po te enjten ne oren 12:21
Michael Jackson ka vdeke.

ky lajm erdhi nga gazeta e Tajms-it te Los Anxhelos-it.

Majkell-i u deklarua i vdekur prej mjekut mbasdite ne Los Anxhelos, pasi erdhi ne spital ne gjendje koma, shkruan gazeta sipas burimeve policore dhe autoriteteve te bashkise

Erdhi pafryme ne ambulance, ku me urgjence u dergua ne spital heret te mbasdites. Ai nuk merrte me fryme, kur i erdhi grupi i urgjences me ambulance ne shtepine e tij.
Gazeta shkruan se kengetarit ju aplikua masazhi i zemres ne vend perpara se te perdorej sistemi artificial UCLA e spitalit. 10 minuta u perpoqen te spitalit me shpres per ta risjelle ne jete, por gjithshka ishte fikur zemra qysh ne shtepi.
Menjehere erdhi motra e tij La Toya, qe e gjeti te vdekur.
Natyrishte qe kishte nje rrjeshte koncertesh ne 13 korrik ne Londer dhe ne marse te 2010.
Ka punuar shume rende per te dhene 50 koncerte ne ato dy muajte e fundit te jetes tij.
Megjithate eshte perfole se vitet e fundit Majkell-i ka pase probleme te renda me shendetin.
Shtoj nga ana ime - Laerti -, se kujtoj se mjeku personal e rekomandoi qe te mos ndermerrte kete pregatitje per koncerte ne Europe e kudo sepse e dinte se nuk kishte shendet te mjaftueshem per ta perballuar.

U perkthye nga Laerti sipas agjensive serioze amerikane me dt.26 qershor 2009 ne oren 01:25
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4568
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 02:57
SIPAS AGJENSIVE TE LAJMEVE - IKONA E POPIT BOTEROR MAJKELL-I VUANTE PREJ KANCERIT TE LEKURES SEPSE NE MOSHE TE RE KISHTE BE NJE NDERHYRJE NE PIGMENTIN E LEKURES NGA E ZEZA NE TE BARDHE.
MOMENTI PARA VDEKJES

Imazh

Imazh
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 12:32
Imazh

Michael Jackson lindi ne Gary te shtetit Indiana(USA) me 29 Gusht 1958 femija i gjashte i familjes se madhe Jackson me 9 femije.

Vdiq me 25 Qershor 2009 ne Los Angeles ne moshen 50vjec, 1muaj larg permbushjes se 51-tes ditelindje te tij.

Problemet ne temth,kurriz,zemer dhe tumori ne lekure jane problemet e medhaja qe ka vuajt Majkelli. Sot do ti behet dhe autopsia per te konfirmuar arrestin kardiak si hipoteze.

Jeta e tij ishte e mbushur me vuajtje qe nga i vogel dhe gabimi i tij me i rende ishte pikerisht mos respektimi i ligjeve te natyres duke menduar qe te ndryshonte pigmentin e lekures se tij te zeze ne te bardhe hmmm sa do te kesh parà nuk mund ta mundesh natyren por edhe nqs do kesh sukses do kesh vetem per nje kohe te shkurter sic ishte ai i Majkellit.
E vetmja gje qe me largoi simpatin per kete talent qe ju shtua yjeve legjendar te tokes ishte pikerisht ndryshimi i lekures se tij dhe problemi i rende per te cilen u akuzua dhe doli i pafajshem mbi pedofilin.

Ishte dhe mbetet nje nga idhujt e mi qe ne moshen 15vjecare.
Me beri te ndjenja ritmin qe na injektonte muzika dhe zeri i radhe qe krijonin tek une nje magji te nje bote ritmike te mahnitshme.

Ndjehem pak i pikelluar per kete humbje te madhe te muzikes pop ose me mire te muzikes Jackson qe ishte e vetme ne llojin e tij.
40 Vjet muzike, 750 milion disqe te shitura ne te gjithe kendet e planetit tokesor.
Me te drejte disa gazetare e kane quajtur alien.

Te pushofte shpirti ne paqe dhe te falenderoj per magjine qe na fale dhe driten ritmike qe bente te dridheshin kordat tona te shpirtit dhe te trupit. Do kujtohesh si magjistar i muzikes ritmike dhe nga nje fans shqiptar.
Imazh
Nje kurore me lule per vdekjen tende trupore sepse ti do jetosh ne ameshim ne shpirtrat tone muzikal
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 98
Vendodhja: Rome,Itali
Antarësuar: 27 Janar 2009, 14:55
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 16:48
Me erdhi vertet keq nga lajmi qe degjova ,nuk e meritonte te vdiste ne moshe kaq te re.
Miti i popit boteror ngrohu zemrat e miliona njerezve pa dallim feje ,ngjyre apo ideje.mbret i muzikes se shpirtit.
mendoj se asnje nuk ka per te harruar muziken dhe famen e tij.
do studiohet per shekuj e shekuj .
urrej faktin se si mediat nderkombetare kerkuan te njollosin figuren e tij te paster,personit qe beri shume per varferine .
thjeshtesisht me ty ,botes i iku nje pjese e jetes muzikore .
shqiperia dikur priti me ankth ardhjen tende ,por jo, endrrat e shume shqipetareve do te plotesoheshin e uu ngrohen edhe duke pare nje nder sozite e tua,qe nuk do te mund te zvendesojne kurre figuren madheshtore qe ti ke qene e do te mbetesh gjithnje.
Shpirti yt pushofte ne paqe e muzika jote qofte e pavdekshme.
Lamtumire michael jackson
WWW Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 124
Antarësuar: 29 Janar 2009, 17:47
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 19:50
Si gjithmone une jam ne opoziten e njerzve pozitive !

I kam te gjitha albumet e tij, e kam adhuruar muziken e tij
e cila kalonte bukur ne vesh , pa pas rendesi çfare kishim ne tavoline .

Si muzike-dashes i them mirupafshim artisti shekullit
Si baba i them , mire ja bere qe ike ......
Sigurisht planeti do jete ndryshe pa ty .....
do i mungoje artisti madheshtor , po aspak pedofili megaloman !

ps: te fala Elvis Presley, Curt Cobain , Sinan Hoxhes .....
Ja maji erdhi perseri....me 29 do bejme dashuri, la la la
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 20:59
Jackass shkroi:Si gjithmone une jam ne opoziten e njerzve pozitive !

I kam te gjitha albumet e tij, e kam adhuruar muziken e tij
e cila kalonte bukur ne vesh , pa pas rendesi çfare kishim ne tavoline .

Si muzike-dashes i them mirupafshim artisti shekullit
Si baba i them , mire ja bere qe ike ......
Sigurisht planeti do jete ndryshe pa ty .....
do i mungoje artisti madheshtor , po aspak pedofili megaloman !

ps: te fala Elvis Presley, Curt Cobain , Sinan Hoxhes .....Sinan Hoxhes pse?
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 20:59
Kenget e tij jane te pavdekshme.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 26 Qershor 2009, 21:29
ImazhImazh

Interneti sot pesoi nje ngadalesim gjeneral nderkohe qe njerez nga e gjithe bota iu drejtuan per te verifikuar zerat per vdekjen e yllit te popit, Michael Jackson. Motorri gjigant i kerkimit, Google, konfirmoi per BBC se ne fillim u mendua mos faqja e tyre ishte nen sulm e siper. Miljona njerez qe googluan emrin e yllit ne vend qe te shihnin faqen me rrezultatet e kerkimit u perballuan me nje faqe e cila shkruante: “Duket se kerkesa juaj ngjan me teper me nje kerkese automatike e ngjashme me nje virus ose spyware”.
Funkyfish
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4568
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Mbretin e Popit boteror Majkell-in e kishin vrare qysh ne te gjalle, dhe kush e beri kete - Policia amerikane me segmentet e saj te .....
Pse e vrane me shpifje, me arrestime, rrethim te viles me 50-60 autoblinda policore me police te superarmatosur, me snajpera te ngritura rreth nderteses tij, vendosje hekurave nder duar, diskretitime ne publike. Te gjitha keto sjellje mesjetare te policise amerikane ndaj tij u bene sistematikishte derisa mbylli syte.
Perse u be gjithe kjo veper antiligjore, antinjerzore,.....ndaj Yllit te botes?
Vetem se ishte zezak dhe ishte gjenial ne muziken interpretuese.
Xhelozia dhe fobia e ngjyres dhe e races ishin shkaqe te vetme qe e varrosen per se gjalli. Ai vdiqe qysh ne te gjalle. E kishin ule imazhin moral te tij nen nivelin zero.
A e meritonte gjithe kjo sjellje satanike ndaj nje 50 vjecarit qe mbeti nje djalosh i dashur per gjithe shtresen proletare, te cilit i kushtoji gati gjithe krijimtarine muzikore. Proletariatin boteror e ngriti ne piedestal, kapitalizmin, oligarkine e qeverive te majta e te djathta i sfidoi me krenari dhe guximin e tij.
Majkell-i ishte biri i Proletariati boteror pa ngjyra te majte apo te djathe. Dihet se Proletariati eshte i vetmi mase shoqerore qe nuk ka ngjyra politike dhe as qe nuk mund te ngjyroset me te kuqe nga gangsteret e majte qe jane perfaqesues te oligarkise kriminale ne bote, qe tallen me Proletariatin dhe jane aleate e oligarkise kapitaliste si dhe me oligarkine shteterore te gjitha shteteve ne bote. Te politizohet Majkell-i do te thote te shperfytyrohet kontributi i tij i larte moral qe deshmoi sa ishte gjalle per shtresn e varfer, per popujt ne bote. prandaj ai vdiq fizikisht, por jeton ne zemrat e popujve sepse i lartoi me dashurine, me kenget, me kercimet, me plastiken e trupit, me gjithe shpirtin e tij.
Per fatin e keq te tij ka pase rreth tij nje grumbull veze gjarperinjesh duke filluar nga mjeket qe e shperfytyruan biologjikisht, nga mediat degjeneruese, nga personel qe perhapnin shpifje per jeten private te tij. Une nuk i kam besuar dhe akoma nuk dua ta besoj se Majkell-i ishte pedofil sepse ky kishte shanse te tjera.
Majkell-i ishte Viktime e krimit brenda pallatit te tij ne bashkepunim me segmente shteterore, qe perfaqesojne boten e mesjetes me sjelljet e tyre ndaj yjeve boterore.
Une e akuzoj shtetin amerikan per kete vdekje te mbretit Majkell-it sepse persa permenda me siper dhe si e tille gjithe kujt is hkon mendja per keq, d.m.th. dyshohet se mund te jete pregatitur vdekja e tij e ngadalshme.

Majkell Xhekson eshte Martiri i Muzikes boterore!
Pamvaresinte se nderroi disa here fene deri sa u be musliman, por ishte e drejta e tij te bente zgjedhje te tilla. Per kete u paragjykua shume dhe e shpagoi prej Amerikes.
Disa here e kane be me u zhduke prej Amerikes per te gjetur qetesine jetike ne boten arabe apo ne ate europiane.
Nuk e di pse u kthye perseri ne pallatin e tij ne LOS ANXHELOS!!
Mendoj se Majkell u ringjalle dhe popujt do ta ringritin me larte ne piedestal sepse e meritonte, sepse i sherbeu popujve me dashuri e perulje.
Pushoft ne paqe shpirti i tij!
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 607
Vendodhja: Italy
Antarësuar: 05 Mars 2009, 19:37
Re: VDIQ MBRETI I POPIT - MAJKELL XHEKSON, Posted 27 Qershor 2009, 15:34
Laert u akuzua per marrdhenie sexuale me te mitur .
pohoi se i jati i tij kryente marrdhenie sexuale me force ne moshe te mitur.
gabimi i tij fatal ishin operacionet plastike.
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Përpara
Posto një përgjigje 15 postime · Faqe 1 prej 2 · 1, 2
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 05 Gusht 2021, 04:27
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari