Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Dedikuar muzikes se huaj dhe fansave te saj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Lukas(Lucas) Daniel Till aktor amerikan
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4568
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Lukas(Lucas) Daniel Till aktor amerikan, Posted 24 Mars 2020, 17:59
Lukas(Lucas) Daniel Till aktor amerikan
Imazh

Lukas Daniel Till lindi më 10.VIII.1990, asht një aktor amerikan. Ai filloi të aktroi në fillim të vjetve 2000 dhe ka realizue një numër prodhimesh filmike dhe televizive duke përfshirë role në House, Stoker, Dance of the Dead, Hannah Montana: The Movie, dhe Monster Trucks. Ai asht i njohun për rolin e tij si Havok në serinë X-Men duke fillue me 2011 X-Men: Class First dhe luan Angus MacGyver në riciklimin e vjetit 2016 të serisë televizive MacGyver, e cila u shfaqë premierë në shtator 2016.

Jeta e hershme

Lukas Daniel Till lindi në 10.VIII.1990, në Fort Hood të Teksasit të Amerikës, djali i Dana Lyn (nga Brady) dhe John Mark Till, një kolonel toger i Ushtris SHBA. Nana e Tillit asht kimiste me profesion. Pjesa ma e madhe e fëmijërisë së tij jetoi në periferi të Atlanta-s, Xhorxhia(Georgia). Ai ndoqi shkollën e mesme në Kell. Pas filmimit në filmin Hannah Montana në Nashville, Till u kthye në shtëpi për t'u diplomue në shkollën e mesme në Kell të vjetit 2008. Pas diplomimit, ai u transferue në Los Angeles, California, për të vazhdue aktrimin.
Ai ka një vëlla ma të vogël të quejtun Nick, i cili asht shtatë vjet ma i ri. Deri në pjesën ma të madhe të fëmijërisë së tij e kaloi në Marietta, Georgia.

Karriera

Në fillim të jetës së tij, prindërit e Till u ndërgjegjësuen për aftësinë e tij imituese nga zani dhe gjestikulacionet e njerëzve të ndryshëm. Xhoi (Joy) Pervis zbuloi talentin te Till, kur ndoqi një shkollë lokale të aktrimit ku e kishte regjistrue e ama.

- Në 2000-2002
Kur ishte 10 vjeç ai filloi të bante reklama. Në moshën 12 vjeç,luejti në filmin Aventurat e Ociee Nash, ku luejti Harry Vanderbilt.

2004
Në 2004, Till luejti rolin e Jay në filmin artistik Lightning Bug të filmuem në Fairview, Alabama. Roli i parë i tij i madh në film ishte Jack Cash, vëllai ma i madh i Johnny Cash i cili vdes në një aksident, në film, Walk the Line, After Walk the Line, deri sa luejti në një numër filmash të pavarun për Televizionin Lifetime. Pas Walk the Line, Till u shfaq në një numër filmash të pavarun për Televizionin Lifetime.

2008
Në 2008, Till ju dha audicion për Hannah Montana: The Movie, ku atij iu dha roli i Travis Brody. Në një intervistë, Till tha se para xhirimeve në të vërtetë kurrë nuk kishte hipë sipër një kalit ma herët para xhirimeve, Till më tej deklaroi se ai nuk ka plane aktuale për një film tjetër Disney.
Në vjetin 2008, Till luejti si Jensen në komedinë horror të Gregg Bishop-it, Dance of the Dead i cili u zgjodh nga regjisori Sam Raimi për shpërndarje përmes Lions Gate Entertainment dhe Ghost House Pictures.

2009
Ai ka punue me aktorin e filmit të aksionit Jackie Chan në filmin, Spy Next Door. Ai gjithashtu luejti në videoklipin muzikor të "Taylor Swift" të Taylor Swift në vitin 2009. Ai gjithashtu luejti në një episod të serisë televizive House, dhe Leo Little Big Show me Emily Osment.
Ai ka aktrue së bashku me aktorin e filmit të aksionit Jackie Chan në filmin The Spy Next Door, në të cilin Till luan rolin e një spiuni rus.

2010
Më 8 korrik 2010, u ba publike në rolin e Alex Summers / Havok në filmin spin-off X-Men, X-Men: Class First.

2011
Deri kur luejti Havok në X-Men spin-off X-Men: Class First (2011), me regji nga Matthew Vaughn.

2013
Në 2013 ai luejti në filmin Të gjithë Superheroes duhet të Vdesin. Ai ma vonë luajti në filmin e pavarun All Superheroes Must Die (2013).
Imazh
Foto 2020

2014
Në vjetin 2014 u kthye si Alex Summers / Havok në vazhdim X-Men: Ditët e së ardhmes dhe të kaluemet. Ai luajti në filmin me aksion të Monster Trucks, i cili u drejtue nga themeluesi i Blue Sky Studios Chris Wedge.
Ma vonë u kthye si Havok në sekuencat X-Men Days of Future Past (2014)

2016
Në vjetin 2016, luejti me yllin si Angus MacGyver në televizion reboot e MacGyver, me rolin kryesor, Tripp, në filmin live - veprim / CGI përbindësh kamionë, me regjizor nga themeluesi i Blue Sky Studios Chris Wedge dhe luejti në filmin Apokalypse (2016).

Në shqip nga Bep Martin Pjetri
E martë, 24.III.2020
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 2 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 05 Gusht 2021, 04:52
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari