Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Dedikuar muzikes se huaj dhe fansave te saj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 49 postime · Faqe 3 prej 5 · 1, 2, 3, 4, 5
Muzike ne zhanre te ndryshme
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 137
Antarësuar: 29 Janar 2009, 21:45
Re: Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 08 Tetor 2009, 09:29


e adhuroj kete kenge...se di per ju por per mua eshte nje prej kengeve me te fuqishme dedikuar dashurise...asaj te perjetshmes...
pastaj zeri i Leonard Cohen eshte kaq sensual love1
OSARE SEMPRE
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Re: Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 08 Tetor 2009, 19:23
Megi shkroi:
Kristela shkroi:Kjo videoja qe do te shihni ma poshte e hasa rastesisht duke kerku dicka neper internet.
Me rikujtoi edhe iher kohet e bukura te femijerise teme, kur u ngjitshim si me zam mas ekranit kur jepej seriali "Sandokan".
Pa lan menjane edhe kangen e famshme te filmit, ndjekeni.

...
Corre il sangue nelle vene
grande vento nella notte calda si alzerà
Sandokan Sandokan,
giallo e' il sole la forza mi dà
Sandokan Sandokan,
dammi forza e ogni giorno ogni notte coraggio verrà
...

Sandokan - La tigre della Malaysia
Eshte shume e bukur kjo kenga...une dikur e kam ditur permendesh...edhe mua kristi me kujtove vertet kohe te bukura...flm per kengen.... :muah


Me bahet qefi qe edhe ty te sjelli nostalgji. :muah
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 86
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
Re: Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 09 Tetor 2009, 18:27
Per ata qe s'dijn italisht, urdhno perkthimi i kângs t'Sandokanit:

"Sandokani me kobure
vret hardhucat neper mure.
Mos i vraj o Sandokan,
se hardhuca nuk te han !" :dru:
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 09 Tetor 2009, 20:42
Caldo e tenero è l'amore
e l'uomo sa cos'è l'amore
...
Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Drejtues

Poste: 86
Antarësuar: 01 Korrik 2009, 23:01
Re: Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 25 Tetor 2009, 04:03
Per perkthime s'ma kalon kush ;)

"Na ishte seç na ishte,
nje gomar me bishte" :)
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 28 Nëntor 2009, 23:41
Nji kang shum smooth, nigjojeni...

Ina ft Bob Taylor - Deja vu

lalalalalala...

Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 1003
Antarësuar: 27 Janar 2009, 01:10
Re: Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 29 Nëntor 2009, 00:05
" sandokan "
( oliver onions )


piu' crudele e' la guerra
e l'uomo sa cos'e' la guerra

caldo e tenero e' l'amore
e l'uomo sa cos'e' l'amore

giu' dal cielo scende un tuono
tutto intorno e' un grande suono

nasce il seme dalla pianta
e il grande albero adesso canta

corre il sangue nelle vene
grande vento
nella notte calda si alzera'

sandokan sandokan
giallo e' il sole e la forza mi da'
sandokan sandokan

dammi forza ogni giorno e ogni notte
coraggio verra'

sandokan sandokan
giallo e' il sole e la forza mi da'
sandokan sandokan

dammi forza ogni giorno e ogni notte
coraggio verra'

( Instrumental )

sandokan sandokan
giallo e' il sole e la forza mi da'
sandokan sandokan

dammi forza ogni giorno e ogni notte
coraggio ve

la conchiglia suona piano
il mare ormai e' gia' lontano

sale e scende la marea
e tutto copre e tutto crea

corre il sangue nelle vene
grande vento
nella notte calda si alzera'

sandokan sandokan
giallo e' il sole e la forza mi da'

sandokan sandokan
dammi forza ogni giorno e ogni notte
coraggio ve

sandokan sandokan
giallo e' il sole e la forza mi da'

sandokan sandokan
dammi forza ogni giorno e ogni notte
coraggio verra'

sandokan sandokan
giallo e' il sole e la forza mi da'

sandokan sandokan
dammi forza ogni giorno e ogni notte
cora'
dammi forza ogni giorno e ogni notte
cora'
dammi forza ogni giorno e ogni notte
coraggio verra'

Sandokan kenga e plote
Paqja eshte mbreti i kultures, lufta ushtari i saj
Chi è in equilibrio non evolve
.
(shkruar nga une)
Testo shpejtesine e internetit tuaj
Imazh
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4568
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 29 Nëntor 2009, 00:45
Mi piache questo kanto del filmi Sandokan!
Grazie I Ameshuar! :flm :flm :flm :flm
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 16 Dhjetor 2009, 20:29
Shum me terhoqi kjo kangtare, nuk e di po mu me duket se ka sjell nji stil shum te vecante.

Pixie Lott - Mama Do

Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 382
Antarësuar: 28 Janar 2009, 22:11
Muzike ne zhanre te ndryshme, Posted 06 Mars 2010, 16:21
Shum sweet kjo kanga...

I can be your melody,Girl I could write you a symphony.
Shorty got me singin'...nananana

Iyaz - Replay

Me causa sensacion
Përgjigju duke Cituar
MëparshmePërpara
Posto një përgjigje 49 postime · Faqe 3 prej 5 · 1, 2, 3, 4, 5
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 05 Gusht 2021, 02:53
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari