Muzika ushqimi i shpirtit dhe i mendjes. Dedikuar muzikes se huaj dhe fansave te saj.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Njihuni me muzikën e bukur të popullit liridashës libian!
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4568
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Sa mirë asht që njerzit të dalin nga guaska e vet e të njihen me kulturën libiane që inspiron paqe dhe liri nga cdo agresor që po i vërsulen si vampira Libisë në këto ditë të gjysëm marsit të bukur të 2011 gjoja për të hequr qafe kryetarin e shtetit të ligjshëm kol. Muammar Gadafin!
Respektoni kulturën e veshjeve të tyne!Miqë të proletarit.com


Të jeni të sigurtë se ne si sitë nuk e përkrahim kol. Gadafin sepse ishte dhe mbeti kryediktator mizor i një populli paqedashës dhe të mencur. Ne kemi pikpamjen në aspektin e sfondit të kësaj tërbimi Nikola Sarkozi- David Kamerunit dhe të Bark Obamës ndaj gjoja të demokracisë të popullit libian. Kjo është fund e krye mashtrim, një degjenerim i vërtetë i parrullës nga ku ndërmorën aktin më kriminal në histori atë sulmit pamëshirë të shpalljes të luftës mbi Libinë, duke shprazë me mijra raketa predha e bomba me radioaktivitet, me helme e etjera.
Kjo lloj gjuhe ekstreme militariste nuk përligjet nga asnjë parim dhe mendje e shëndoshë. Ka solucione dhe hapësira të mjaftueshme teoria dhe praktika e venies të demokracisë në principe dhe në metodikën e saj për shporrjen e kol. Gadafit dhe rregjimit tij kriminal.
Si mund të shkatërrohet një infrastrukturë e gjërë si spitale, shkolla, rrugë, fabrika, teatra, hidrocentarle, televizione e të vriten mijra libianë se tre koka të cmendur anti-islamik e antinjerzor e antiafrikan sepse duan kokën në tavolinë vetëm kol. Gadafit sepse nuk i ka lënë të grabisin, të vjedhin, të futen në punët e Libisë.
Është ky shkakë që ne nuk e përkrahim dhe e denoncojmë me muzikën e popullit, me traditat dhe pallatet dhe kopshtijet e bukura që lulëzojnë në Libi dhe shpirti satan dhe dora e zezë po e shfarosë nga faqja e dheut bukurinë, mundin, djersën e popullit libian.

Shifni se ku ka shkel tanku francez, anglez dhe amerikan në vendet afrikane, aziatike e kudo nuk mbin më bari, por shndrrohen në vende me kaos e anarki të përjetëshme si në Afganistan, Irak e në shumë vende në botë. Më qetësi aty nuk ka. Kjo është synimi i vetëm i këtyre tre krerëve të botës që ndërmorrën një akt antipopullor, antilibian, antipopujve të botës, që një ditë do të përgjigjen edhe para Zotit!
Larg duart nga populli dhe vendi libian!
Proletari asht internacionalist me popujt që inspirojnë liri, paqe, prosperitet, drejtsi, plurarizëm politik dhe që luftojnë pa kuryer me mish e gjak kundër çdo lloj hordhije imperialiste amerikane, angleze e franceze.
Larg Amerikanë, gangstera anglezë e francezë nga Libia, Egjypti, Tunizia, Iraku!

''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi Sundimit të Gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim Maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. Në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Ku asht Shpirti i Zotit, aty asht Liria"("Ubi spiritus Domini ibi libertas") At Gjergj Fishta
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Kolë Radovani
Përgjigju duke Cituar
Posto një përgjigje 1 postim · Faqe 1 prej 1
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 3 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 05 Gusht 2021, 03:29
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari